„Dobre serce” – film dla wrażliwych dusz!

Film islandzkiego twórcy - Dagura Kári - na ekrany polskich kin trafił już 23 kwietnia. Koniecznie przeczytaj naszą recenzję!
„Dobre serce”  – film dla wrażliwych dusz!
01.05.2010
> Już w zeszłym tygodniu na ekranach polskich kin zadebiutował film "Dobre serce" – najnowsze dzieło Dagura Kári – islandzkiego reżysera, polskim widzom znanego przede wszystkim z "Noi Albinoi" czy "Zakochani widzą słonie". W Europie "Dobre serce" zbiera kolejne pochwały i pochlebne recenzje…

"Dobre serce" to kolejna wersja dobrze znanego schematu kinowej fabuły. Główny bohater to bezdomny młody chłopak, błąkający się po Nowym Jorku. Lukas bez wątpienia jest życiowym nieudacznikiem. Próba samobójstwa, na którą znajduje w końcu odwagę, podobnie, jak inne przedsięwzięcia, kończy się kompromitującą porażką.  Jednak kręte życiowe ścieżki wkrótce poprowadzą zagubioną postać do spokojnego schronienia, którym okazuje się być mały bar. Lukas rozpoczyna w nim pracę, a jego życie diametralnie się zmienia…

Mimo utartego szlaku, który zdecydował  się wybrać reżyser, i tym razem w sali kinowej nie zabraknie ani wątpliwości, ani tym bardziej kolejnych recept na rozwiązanie życiowych rozterek widza. "Dobre serce" to przede wszystkim galeria zagubionych, ale i serdecznych w swojej oryginalności bohaterów filmu, osadzona w ciepłych barwach dobrotliwego współczucia, tak charakterystycznego dla Káriego. Jego najnowszy obraz to niewątpliwie zaproszenie do rozbudzenia skamieniałych zakątków własnej emocjonalności oraz poznanie historii zwykle obojętnych nam ludzi.

Czy warto, więc wybrać się  do kina na ten film? Odpowiedź recenzenta zawsze będzie brzmiała tak. To widz musi zdecydować, czy ma ochotę otworzyć się  na tyle, by w kinie szukać czegoś więcej niż rozrywki. Czyli ambitnych twórców, walczących o kolejne nagrody swojej branży.

Alicja Milewska

Zobacz także:

Kobiece książki polskich autorek –  Grochola, Sowa, Szwaja

Katarzyna Grochola, Monika Szwaja i Izabela Sowa to błyskotliwe trio polskich pisarek, regularnie dostarczających nam porcji śmiechu ze szczyptą wzruszeń. Poznajcie ich najciekawsze książki!

„Zbieracz truskawek” – fragment książkowego thrillera

Zapraszamy do przeczytania wciągającego fragmentu książki! Jej autorka, Monika Feth, zbudowała pasjonujący thriller o pragnieniu miłości. 

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2010 21:25
se oblukam ten film i może kiedyś oglądnę, na kino brak czasu i kasy no i nie ma z kim ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2010 11:53
CHCECIE DOSTAWAĆ DARMOWE KOSMETYKI ? MIEĆ SZANSE NA WYJAZD DO NOWEGO JORKU ? Wygrać laptopa ? biżuterie ? mnóstwo kosmetyków marki MAYBELLINE NEW JORK ? ja zalogowalam sie na ich stronie i dostalam juz 4 paczki z kosmetykami m.in maskare, blyszczyk, lakier do paznokci, eyeliner, tusz do rzęs FALSIES i wiele wiele próbek ;) wystarczy że wyślecie mi meila a w temacie wpiszecie MAYBELLINE a ja was zaprosze i.... już ;) mój meil : [email protected]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2010 11:27
hmmm mój współlokator na tym był ostatnio i sobie chwalił, trzeba będzie się zastanowić poważnie ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie