„Black Barbie”. Netflix pochwalił się zwiastunem dokumentu o pierwszej ciemnoskórej lalce

Produkcja będzie dostępna na platformie od 19 czerwca 2024 roku.
„Black Barbie”. Netflix pochwalił się zwiastunem dokumentu o pierwszej ciemnoskórej lalce
"Black Barbie", fot. materiały prasowe Netflix
11.06.2024

Lalka Barbie doczekała się kolejnego filmu o sobie samej! Po wielkim, komercyjnym (i nie tylko) sukcesie, jaki odniosła produkcja z Margot Robbie w roli głównej, przyszedł czas na historię pierwszej ciemnoskórej lalki. Co więcej wiadomo na temat tego projektu?

Przeczytaj też: Ten film ma szansę powtórzyć sukces „Barbie”. Wytwórnia Margot Robbie bierze się za kręcenie „The Simps”

„Black Barbie” – dokument Netflixa o pierwszej czarnoskórej lalce

Gdy zaczęły opadać emocje po premierze „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig, pojawiły się informacje na temat kolejnej produkcji opowiadającej losy najpopularniejszej lalki świata, stworzonej przez Ruth Handler i wyprodukowanej przez firmę Mattel. Tym razem jednak zamiast długonogiej blondynki, główne skrzypce ma zagrać ciemnoskóra „zabawka”. Czy tak będzie w rzeczywistości?

Owszem! Co więcej, „Black Barbie” już 19 czerwca 2024 roku trafi na platformę Netflix. Tym razem za obraz odpowiedzialna została Lagueria Davis. Dokument ten będzie traktował o ciemnoskórej lalce, która na rynku pojawiła się dopiero w 1980 roku. Przypomnijmy, że „biała” lalka zadebiutowała na sklepowych półkach w 1959 roku. Co jeszcze warto wiedzieć o tym filmowym projekcie? Film został wyprodukowany przez wytwórnię Shondaland oraz Netflix.

Co ciekawe, reżyserka tej historii, w produkcji przedstawi historię swojej ciotki. Beulah Mae Mitchell, bo to o niej mowa, miała kiedyś zadać prezesowi Mattel oraz Ruth Handler pytanie: „Dlaczego Czy nie zrobimy Barbie, która będzie wyglądać jak ja?”. Dodajmy, że to właśnie od tego momentu firma zaczęła myśleć o wyprodukowaniu lalek o innych kolorach skóry.

Chcesz wiedzieć więcej? Rzuć tylko okiem na zwiastun.

Przeczytaj też: Eryk Kulm Jr. ma szansę zostać światową gwiazdą? Ten film może otworzyć przed nim nowe drzwi w show-biznesie

Polecane wideo

To córka słynnej supermodelki. Jest do niej łudząco podobna i właśnie zdobywa podobną pozycję
To córka słynnej supermodelki. Jest do niej łudząco podobna i właśnie zdobywa podobną pozycję - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) wczoraj 07:42
Black barbie? O, to super. Będą dragi, kradzieże, itp. Znakomity kontent.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2024 08:05
Odchodzę nie ma już ciekawych artykułów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2024 21:56
Bo są rasistowskie? Przeciwko lgbt????
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2024 21:56
Czemu usuwacie komentarze????
odpowiedz

Polecane dla Ciebie