ZapytAI: Sztuczna inteligencja wymyśliła fabułę powieści kryminalnej

„Miasteczko nad rzeką zwykle spało spokojnym snem, skryte w cieniu wiekowych drzew i szeptów historii, które przetrwały pokolenia...”.
ZapytAI: Sztuczna inteligencja wymyśliła fabułę powieści kryminalnej
Fot. Unsplash
26.05.2024

Rozwój sztucznej inteligencji budzi skrajne emocje. Z jednej strony jest szansą na udoskonalenie wielu dziedzin, z drugiej – zagrożeniem dla przyszłości zawodowej wielu branż. O tym, kto powinien mieć się na baczności, przeczytacie tutaj: Sztuczna inteligencja wskazała 10 zawodów, którym jej rozwój zagraża najbardziej

AI wymyśla fabułę powieści kryminalnej

Od pewnego czasu w naszym cyklu ZapytAI sprawdzamy, jakie możliwości ma sztuczna inteligencja. Napisała już dla nas opowiadanie o miłości i stworzyła przepis na danie, które nie istnieje.

A co z fabułą powieści? Czy AI jest w stanie wymyślić wciągającą historię? Postanowiłyśmy ją o to zapytać – oto jej odpowiedź:

„Przykładowy plan na powieść kryminalną: „Mrok nad rzeką”

Główne postacie:

Detektyw Tomasz Nowak - doświadczony i zdeterminowany detektyw z Warszawy, który przeniósł się na prowincję po tragicznej śmierci swojej żony.
Anna Kowalczyk - młoda, ambitna prokurator, która współpracuje z Tomaszem w trudnych sprawach. Jest bystra, ale często musi zmagać się z seksizmem w pracy.
Paweł Zawadzki - miejscowy przedsiębiorca i główny podejrzany, który ma mroczną przeszłość i wiele do stracenia.
Marta Wysocka - lokalna dziennikarka, która odkrywa kluczowe informacje, ryzykując własne życie, aby pomóc w rozwiązaniu zagadki.

Zarys fabularny

Wprowadzenie:

Historia rozpoczyna się w małym miasteczku nad rzeką, gdzie nagle znika młoda kobieta, Ewa Kwiatkowska. Mieszkańcy są zaniepokojeni, a lokalna policja nie radzi sobie z presją i brakiem tropów. Detektyw Tomasz Nowak, który niedawno przeprowadził się z Warszawy, zostaje przydzielony do sprawy. Jego doświadczenie i metodyka budzą mieszane uczucia wśród miejscowych stróżów prawa.

Rozwinięcie:

Tomasz zaczyna śledztwo, współpracując z Anną Kowalczyk, ambitną prokurator, która chce udowodnić swoją wartość w męskim świecie prawniczym. Razem odkrywają, że Ewa miała wielu wrogów, a jej zniknięcie może być powiązane z działalnością przestępczą w miasteczku.

Paweł Zawadzki, wpływowy miejscowy przedsiębiorca, szybko staje się głównym podejrzanym. Tomasz i Anna odkrywają, że Paweł ma mroczną przeszłość, a jego interesy nie są tak legalne, jak się wydają. Jednak brak twardych dowodów utrudnia oskarżenie go.

Marta Wysocka, lokalna dziennikarka, również zaczyna interesować się sprawą. Odkrywa kilka kluczowych tropów, które mogą wskazywać na większy spisek. Jej dociekliwość i determinacja stawiają ją na celowniku niebezpiecznych ludzi.

Punkt zwrotny:

Gdy Tomasz zaczyna łączyć fakty, okazuje się, że zniknięcie Ewy to tylko wierzchołek góry lodowej. Marta natrafia na dowody sugerujące, że Ewa odkryła coś, co mogło zagrozić interesom Zawadzkiego i jego partnerów.

Anna staje się celem groźnych gróźb, ale nie zamierza się poddać. W międzyczasie Tomasz znajduje kluczowy dowód – tajemniczy notes Ewy, który zawiera wskazówki dotyczące nielegalnych działań w miasteczku.

Zakończenie:

Kiedy Tomasz i Anna konfrontują Zawadzkiego, dochodzi do dramatycznego zwrotu akcji. Paweł ucieka, a Marta zostaje porwana. Detektyw musi użyć całego swojego doświadczenia, aby uratować dziennikarkę i doprowadzić przestępców przed oblicze sprawiedliwości.

W finale okazuje się, że w sprawę zamieszani są również wysoko postawieni urzędnicy, co dodatkowo komplikuje śledztwo. Dzięki determinacji Tomasza, Anny i Marty udaje się rozwiązać zagadkę, a miasteczko powoli zaczyna wracać do normalności.

Wstęp do książki:

Miasteczko nad rzeką zwykle spało spokojnym snem, skryte w cieniu wiekowych drzew i szeptów historii, które przetrwały pokolenia. Każdy znał tu każdego, a tajemnice rzadko wychodziły na światło dzienne. Jednak tego lata coś zmieniło się na zawsze.

Ewa Kwiatkowska była młoda i pełna życia. Jej zniknięcie wstrząsnęło miasteczkiem, otwierając drzwi do mrocznych zakamarków, o których nikt nie chciał mówić. Kiedy detektyw Tomasz Nowak przybył do tej sielankowej miejscowości, nie spodziewał się, że znajdzie się w samym środku sieci intryg, kłamstw i niebezpieczeństw.

Czy nowe znajomości i sojusze wystarczą, by odkryć prawdę i przywrócić spokój? Czy mrok nad rzeką okaże się zbyt gęsty, by można go było rozproszyć? Tomasz, Anna i Marta wkrótce przekonają się, jak daleko sięgają korzenie zła w tym pozornie idyllicznym miejscu.

Tak zaczyna się historia, która odsłoni mroczne tajemnice i postawi bohaterów przed największymi wyzwaniami ich życia. „Mrok nad rzeką” to opowieść o odwadze, determinacji i cienkiej linii między sprawiedliwością a zemstą”.

Jesteście pod wrażeniem inwencji twórczej AI czy wręcz przeciwnie?

Polecane wideo

Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie
Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie