Wciągające kobiece pamiętniki

Prawdziwe historie spisane na kartkach pamiętników wciągają, ekscytują, poruszają. Wśród naszych propozycji coś dla siebie znajdą zarówno poszukiwaczki przygód, jak i nastoletnie fanki słynnej księżniczki…
Wciągające kobiece pamiętniki
Pamiętniki dzienniki
28.03.2010
>

Prawdziwe historie spisane na kartkach pamiętników wciągają, ekscytują, poruszają. Wśród naszych propozycji coś dla siebie znajdą zarówno poszukiwaczki przygód, jak i nastoletnie fanki słynnej księżniczki…

Pamiętnik Pani Hanki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Powieść obyczajowa z wyższych sfer przedwojennej Warszawy, a przy tym pasjonujący kryminał. Blichtr wykwintnych salonów, kawiarniane romanse, szpiedzy i detektywi, afera z kradzieżą tajnych dokumentów państwowych, szantaże i podsłuchy.Wszystko to znajdziemy w powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, jednego z najbardziej poczytnych pisarzy międzywojennej Polski. Pełna finezji powieść, demaskująca pustkę moralną i intelektualną elit społecznych, była jednocześnie próbą ostrzeżenia przed nadciągającą katastrofą.

Klejnot Wschodu - pamiętnik, Maureen Lindley

Urzekająco zmysłowa, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o burzliwych losach Yoshiko Kawashimy, chińskiej księżniczki, zwanej też Klejnotem Wschodu – kobiety na tyle odważnej, upartej i ciekawej świata, by wyjść poza ramy obyczajów własnej epoki, uczynić swe życie ekscytującą przygodą i zostać... bezlitosnym japońskim szpiegiem. A wszystko w egzotycznej scenerii Chin, Japonii i Mongolii pierwszej połowy XX wieku.

Seria Pamiętnik Księżniczki, Meg Cabot

Główną bohaterką serii jest nastoletnia Mia Thermopolis, typowa uczennica nowojorskiego liceum. Mia, jak każda nastolatka, miewa swoje problemy. Do pewnego czasu najważniejszymi z nich są: fatalne wyniki z algebry, brak biustu, nieatrakcyjny wygląd oraz randki jej matki z nauczycielem algebry. Któregoś dnia świat Mii staje na głowie: ojciec oznajmia jej, że jest księciem Genovii, europejskiego minipaństwa. Wskutek chemioterapii staje się bezpłodny, a Mia – jego jedyny potomek, nieślubna córka – zostaje dziedziczką genowiańskiego tronu. Dla Mii nie oznacza to jednak i żyła długo i szczęśliwie – nie ma zamiaru opuszczać Nowego Jorku, swoich przyjaciół i życia, które dotąd znała. Daje się jednak przekonać ojcu. Od tego czasu codziennie pobierać będzie lekcje dworskiej etykiety u znienawidzonej i zdziwaczałej babki, a przerwy świąteczne i letnie musi spędzać w Genovii, gdzie będzie uczyła się rządzić. Kolejne tomy przygód opisują nowe przygody Mii i jej przyjaciół.

Pamiętnik narkomanki, Barbara Rosiek

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg. Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.

Dziennik nimfomanki, Valerie Tasso

To poruszająca autobiografia Francuzki z dobrego domu, dla której seks jest sensem życia. Jej przypadkowi partnerzy pochodzą z różnych środowisk, spotyka ich w niezwykłych okolicznościach, nawiązuje niecodzienne relacje, które opisuje z pełną szczerością. Wiąże się z psychopatą, przeżywa załamanie nerwowe, zostaje luksusową prostytutką. W agencji poznaje słabości mężczyzn, a w końcu znajduje miłość.

Kolejne zestawienie książkowe na Papilocie już za tydzień! Ostatnio prezentowałyśmy wstrząsające lektury o kobiecych dramatach.

Zobacz także inne książkowe zestawienia:

Romanse wszechczasów

Książki, których tytuły zawstydzają

Kultowe powieści, które musisz znać!

Polecane wideo

Komentarze (68)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2010 22:02
Czytalam Pamietnik Pani Hanki, Pamietnik narkomanki i dziennik nimfomanki, calkiem przyzwoite ksiazki ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2010 20:36
" zwierzenia Georgii Nicolson '' - nalepsza książka pod słońcem :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2010 19:54
Polecam ksiazke "pamietnik Fanny hill" stara ksiazka ale na prawde swietna :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2010 15:46
Bardzo mi się podobał Pamiętnik Narkomanki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.03.2010 22:39
Najlepszym pamiętnikiem, co prawda nie kobiecym aczkolwiek wciągającym jest "Sekretny dziennik Adriana Mole'a". Nigdy mi się nie znudzi ta książka, coś dla ludzi z poczuciem humoru. Polecam również lekturę z dzieciństwa, czyli serie "Mikołajka". Pozdrawiam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie