„Śniadanie z Seneką”. To będzie Twoja ulubiona książka na każdy poranek

Lektura obowiązkowa dla ambitnych poszukiwaczy spokoju ducha.
„Śniadanie z Seneką”. To będzie Twoja ulubiona książka na każdy poranek
Fot. Śniadanie z Seneką
08.09.2023

David Fiedeler zaprasza na wyjątkowe śniadanie w towarzystwie wielkiego starożytnego rzymskiego filozofa. Jego książka „Śniadanie z Seneką. Nauki stoików na dzisiejsze czasy” to fascynująca podróż przez kluczowe aspekty stoicyzmu w kontekście współczesności. To przejrzysty przewodnik po ponadczasowych naukach Seneki, który skupiał się na umiejętności czerpania radości z życia poprzez rozwijanie wewnętrznej harmonii i kontrolowanie emocji. I tego właśnie możemy się od niego nauczyć. Premiera tej potrzebnej w XXI wieku książki już 20 września.

Zobacz także: Miliony nastolatków przeczytały powieść młodej Polki. Ty też?

„Śniadanie z Seneką. Nauki stoików na dzisiejsze czasy”

Czy nie wszyscy marzymy o spokoju ducha i wyciszeniu? Autor „Śniadania z Seneką”, doktor filozofii David Fiedeler, udowadnia, że możliwe jest ich osiągnięcie dzięki stoicyzmowi. To doktryna działania, której celem jest doznanie mądrego i szczęśliwego życia. Autor pokazuje, że nasz dobrostan zależy w dużej mierze od naszego stanu umysłu, a nie tylko od zewnętrznych okoliczności. Powszechnie uważany za najbardziej utalentowanego pisarza tradycji stoickiej, Seneka uczy nas życia w wolności i w świadomości celu.

Książka Fiedelera stanie się dla czytelnika rytuałem równie wyczekiwanym, jak filiżanka energetyzującej kawy o poranku - to codzienna porcja inspiracji i lektura, do której można nieustannie wracać. Zrozumienie stoickich zasad i wdrożenie ich w życie pozwala nam odkryć autentyczną satysfakcję. Poprzez stosowanie technik zaproponowanych przez autora, takich jak: wizualizacja, unikanie porównań z innymi i kontrola wewnętrznej narracji, możemy osiągnąć ukojenie i równowagę wewnętrzną.

W książce poruszono kluczowe w życiu tematy, jak na przykład:

- przyjaźń,
- pokonywanie niepokoju,
- kontrola gniewu,
- akceptacja siebie,
- bogactwo i bieda,
- lęk przed śmiercią,
- miłość i wdzięczność,
- żałoba i wolność,
- radość z małych chwil.

„Śniadanie z Seneką”, choć dotyka głębokich obszarów, jest napisane w sposób przystępny i tworzy kreatywny dialog z czytelnikiem. Autor nie używa naukowego żargonu, lecz sięga do przykładów z własnego życia, łącząc je z cytatami Seneki i innych stoików. Choć szczęśliwość rodem ze starożytnych filozofii jest trudna do osiągnięcia, każdy rozdział utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy na właściwej ścieżce. Lektura książki Fiedelera jest przepustką do świata, w którym czeka na nas prawdziwe zrozumienie i satysfakcja. Pozycja obowiązkowa dla ambitnych poszukiwaczy spokoju ducha.

O autorze:
David Fiedeler to absolwent studiów na Uniwersytecie w Pensylwanii w zakresie religii rejonu Morza Śródziemnego, starożytnej filozofii greckiej oraz genezy chrześcijaństwa. Posiada tytuł doktora nauk w dziedzinie filozofii oraz kulturoznawstwa.

śniadanie z Seneką

Polecane wideo

Wiemy, co mówi o Tobie pierwsza litera imienia
Wiemy, co mówi o Tobie pierwsza litera imienia - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie