„Weronika postanawia umrzeć” – wydanie DVD z ebookiem!

Wszystkim fankom Paulo Coelho, a także tym Papilotkom, które jeszcze nie znają jego twórczości polecamy ekranizację powieści: „Weronika postanawia umrzeć”. Nowe wydanie DVD, wzbogacone o powieść w formie e-booka już w sklepach!
„Weronika postanawia umrzeć” – wydanie DVD z ebookiem!
Weronika postanawia umrzeć
24.03.2010
> -->

Filmowych opowieści o poszukiwaniu sensu życia było już wiele. Modny schemat o wypalonej wewnętrznie osobie, zmieniającej swoje życie na lepsze pozostaje niezmieniony. Tak jest i w przypadku filmu „Weronika postanawia umrzeć”. Podniosła tematyka nie dziwi tym bardziej, że obraz angielskiej reżyserki Emily Young jest ekranizacją słynnej powieści, uwielbianego przez masy, Paulo Coelho. Czy film udźwignął ciężar dzieła pisarza? Warto się o tym przekonać! Tym bardziej, że wydawca płyty DVD już pomyślał o tym za nas!

Weronika wiedzie życie niezależnej kobiety sukcesu. Ma świetną pracę, pieniądze, powodzenie i urodę. Wszystko jest dokładnie tak, jak miało być… I właśnie w tym tkwi problem. Weronika wie, że jej dalsze życie będzie biegło według tych społecznych schematów, które czynią z ludzi niewolników własnego życia – nie tylko kariery, ale i relacji rodzinnych, kłopotów w nieistniejącym jeszcze związku i monotonii życia. Brak nadziei na wolność skłania dziewczynę do podjęcia odważnej decyzji – Weronika postanawia umrzeć.

Śmierć nie okaże się jednak karą za igranie z przeznaczeniem. Weronikę spotyka o wiele piękniejszy i za razem bardziej okrutny los – miłość i brak możliwości cieszenia się nią... Czy dziewczynie uda się oszukać czas?

Na szczególną pochwałę zasługują kreacje aktorskie, stworzone przez Sarę Michelle Gellar (w roli Weroniki) i Davida Thewlisa (w roli doktora Blake’a). Artystom udało się pokazać całe spektrum emocji, towarzyszących bohaterom w ich trudnej sytuacji życiowej. Wewnętrzne spory i nagłe zmiany postrzegania świata to gratka dla każdego, kto lubi od czasu do czasu zastanowić się nad ludzką naturą.

Odbiorcy, którym nie starczyło wrażliwości i wyobraźni do zrozumienia wewnętrznych przeżyć bohaterki powieści, na pewno nie zawiodą się filmem. Obraz Young stanowi, bowiem duże ułatwienie interpretacji utworu Coelho. Brawa należą się, wydawcom kinowego przeboju na DVD. Dołączony do filmu ebook „Weronika postanawia umrzeć” wraz z mini-biografią autora książki to idealny pakiet dla osób, które same chcą ocenić, czy adaptacja wniosła coś nowego do bestselleru Coelho.

Komu jeszcze warto polecić opowieść o Weronice? Krytycy twierdzą, że film, podobnie jak powieść, największą liczbę zwolenników zyska w kręgach fanów charakterystycznych dla Coelho górnolotnych sentencji. Bo czyż przesłanie filmu, mówiące o tym, że trzeba cieszyć się każdą chwilą, póki mamy na to czas, nie jest banałem? Jeśli tak… Dlaczego bezustannie o tym zapominamy?!

Dla Papilotek, które chciałyby zdobyć specjalne wydanie DVD filmu „Weronika postanawia umrzeć” z ebookiem, mamy konkurs! Do wygrania 3 egzemplarze tego wyjątkowego wydania… konkurs już wkrótce!

Uwaga! Tym razem, laureatki zostaną wyłonione według kolejności wysłania odpowiedzi na zadanie konkursowe. Szczegóły pojawią się na naszym portalu!

Alicja Milewska

Zobacz także:

„Była sobie dziewczyna…” – film o życiowym wyborze pewnej nastolatki…

Już 19 marca na ekrany kin wchodzi film „Była sobie dziewczyna”. Czy warto go zobaczyć? Przeczytaj recenzję Papilota!

Uwolnij swoje książki!

Słyszałaś już o uwalnianiu książek? Może znalazłaś jedną z nich lub jesteś  po prostu bookcrosserką?

Polecane wideo

Komentarze (28)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 23:10
Jeżeli chodzi o film, to na pochwałę zasługuje muzyka :) Film ogólnie na dostateczny z plusem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2010 18:28
ksiazka jest bardzo ciekawa,wciągająca a film zupełnie do niej nieadekwatny ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2010 17:45
ksiazka super :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2010 18:50
film beznadzieja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2010 18:47
beznadzieja film ksiazka ok
odpowiedz

Polecane dla Ciebie