Miliony nastolatków przeczytały powieść młodej Polki. Ty też?

Jest to pierwszy tom młodzieżowej powieści fantasy w stylu dark academia, którą młoda pisarka publikowała na popularnej platformie, mając 16 lat.
Miliony nastolatków przeczytały powieść młodej Polki. Ty też?
Fot. pexels (Cottonbro)
26.08.2023

Od czytelniczej pasji przez sukces na Wattpadzie aż na angielski uniwersytet i wydanie debiutanckiej książki w dużym wydawnictwie – młoda Aneta Swoboda pokazuje, że warto walczyć o swoje marzenia. Już 6 września jej książka ukaże się nakładem wydawnictwa Uroboros.

Zobacz także: Katarzyna Barlińska (P.S. Herytiera) – kim jest młoda pisarka, którą pokochali czytelnicy?

Stypendium pentagramu. Mistic, Aneta Swoboda

Już 6 września, nakładem wydawnictwa Uroboros, czyli fantastycznego imprintu Wydawnictwa W.A.B., ukaże się książka Anety Swobody, znanej na Wattpadzie jako Ariqhue – „Stypendium pentagramu. Mistic”. Jest to pierwszy tom młodzieżowej powieści fantasy w stylu dark academia, którą młoda pisarka publikowała na popularnej platformie, mając 16 lat. Jak sama mówi: zaczęłam pisać, kiedy tylko nauczyłam się alfabetu, chociaż trochę to wtedy trwało. Od gimnazjum udostępnia swoją twórczość, a pasja, talent i niezwykła kreatywność zaprowadziła ją aż do Wielkiej Brytanii, gdzie studiuje literaturę. „Stypendium pentagramu. Mistic” to książka łącząca w sobie wszystko, co młodzież kocha w fantastyce: nadprzyrodzone postaci, romans, zaskakujące zwroty akcji, a przede wszystkim klimat dark academia, który wspiął się na wyżyny popularności po fenomenie serialu Wednesday.

aneta swobodaFot. mat. prasowe

Aneta ma świetną intuicję, o czym świadczy milion odczytań na Wattpadzie.

Jej upór i wytrwałość w dążeniu do realizacji swoich marzeń inspiruje! Mimo sukcesu, który osiągnęła na popularnej platformie, postanowiła nie odpuszczać i doskonalić swoje zdolności, dlatego też zdecydowała wyprowadzić się do Wielkiej Brytanii, gdzie studiuje literaturę. To właśnie tam, wśród ciemnych murów brytyjskiej akademii, przyszła do niej wiadomość, że Wydawnictwo Uroboros zdecydowało się wydać jej książkę i wprowadzić do wszystkich księgarń w całej Polsce. Młody wiek autorki działa na jej korzyść. Dzięki temu wie czego młodzież może oczekiwać od jej twórczości, jak promować się w mediach społecznościowych, a ponad to stanowi idealny przykład dla młodych osób pisarskich, że warto publikować w internecie.

Aneta Swoboda vel. Ariqhue

Urodziła się w 2001 roku w Chorzowie. Gdy miała 14 lat, zaczęła publikować na Wattpadzie. Jej książka Stypendium pentagramu szybko zdobyła ogromną popularność i przez kilka lat utrzymywała się wśród najpopularniejszych powieści w kategorii fantasy. Obecnie studiuje literaturę angielską na Northumbria University w Wielkiej Brytanii. Szczególnie interesuje się powieścią gotycką i epoką romantyzmu brytyjskiego. W wolnym czasie lubi czytać, tańczyć i dyskutować o kulturze Indii i Dalekiego Wschodu. Nadal ćwiczy sztuki walki, które zainspirowały ją do napisania Stypendium pentagramu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aneta Swoboda (@ariqhue)

Stypendium pentagramu. Mistic

Piętnastoletnia Mistic przyjmuje stypendium po zmarłej siostrze w prestiżowym liceum Dirvenly High. Ma nadzieję, że dowie się czegoś więcej o jej tragicznej śmierci. Trafia do ukrytej wśród lasów szkoły z internatem, w której jednymi z obowiązkowych zajęć są sztuki walki. Osamotniona i pełna wątpliwości dziewczyna rozpoczyna morderczy trening, aby wziąć udział w międzyszkolnych mistrzostwach Senshuken i udowodnić wszystkim, że tak jak inni uzdolnieni uczniowie pasuje do tego miejsca.Wśród wielu tajemnic, jakie skrywa Dirvenly High, jedna jest kluczem do zdarzeń, które setki lat temu zburzyły porządek świata nadnaturalnego. Kiedy Mistic zaczynają się przytrafiać niebezpieczne wypadki z udziałem nadprzyrodzonych sił, wie już, że ta szkoła na zawsze odmieni jej życie.

Pierwszy tom fascynującej opowieści, w której niecierpliwie wyczekujesz zakończenia… i się go boisz.

Zobacz także: 10 książek, na które panuje teraz światowa obsesja. Ile z nich już czytałaś?

Mat. prasowe

Polecane wideo

Tak mieszka Natalia Janoszek! Okładki na ścianach, bieżnia, personalizowane poduszki
Tak mieszka Natalia Janoszek! Okładki na ścianach, bieżnia, personalizowane poduszki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie