Książkowe wyciskacze łez – romanse wszechczasów!

Gorące romanse, nieszczęśliwe miłości i zakazane związki. Nie zapomnijcie o przygotowaniu zapasu chusteczek!
Książkowe wyciskacze łez – romanse wszechczasów!
14.03.2010

Kto powiedział, że romanse muszą być naiwne? Przed wami zestawienie najpiękniejszych historii miłosnych i perełek światowej literatury w jednym! Wycisną nie jedną łzę i zadowolą najbardziej wymagające czytelniczki. Polecamy!

Michael Ondaatje, Angielski pacjent 

 

Utkana z niedomówień i nastrojów poetycka opowieść, która zaczyna się pod koniec drugiej wojny światowej, w zrujnowanym pałacu na południu Włoch. Kanadyjska pielęgniarka, Hana, opiekuje się bezimiennym pacjentem, którego płonący samolot rozbił się na Saharze. Ciężko poparzonego uratowali Beduini i przetransportowali do szpitala. Hana otacza go troskliwą opieką, czyta mu książkę, która może być kluczem do poznania jego przeszłości. Pamięć niezwykłego pacjenta stopniowo powraca i odkrywa jego mroczną tajemnicę. Hana towarzyszy mu w ostatnich dniach próbując zapomnieć o swoich bolesnych przeżyciach. „Angielski pacjent” jest historią miłości uwikłanej w okrucieństwa wojny, uczucia niespełnionego, z góry skazanego na przegraną.

Margaret Mitchell, Przeminęło z wiatrem 

Była kiedyś kraina kawalerów i pięknych panien, kraina plantacji i pól bawełny, którą nazywano Południem; tu po raz ostatni widziano niewolników i ich panów, murzyńskie piastunki i rozkapryszone, śliczne dziewczęta. Lecz w ten świat z bajki wtargnęła wojna, niosąc śmierć, ogień i zniszczenie - i cała cywilizacja przeminęła z wiatrem, wymieciona lodowatym powiewem praktycznej, przemysłowej nowoczesności...

Jane Austen, Duma i Uprzedzenie

Powieść uważana za arcydzieło w dorobku tej angielskiej pisarki, głównie dzięki zabawnym, zgoła dickensowskim opisom postaci głupich i niesympatycznych. Znajdujemy tu także melancholijną refleksję nad władzą pieniądza i znaczeniem pozycji społecznej, decydujących o życiu młodej panny, a przede wszystkim znakomity, powściągliwy styl, doskonale oddający harmonię opisywanego świata...

Joanne Harris, Czekolada 

Do małej mieściny na francuskiej prowincji, gdzie czas się zatrzymał, przyjeżdża tajemnicza młoda i piękna kobieta z córeczką. Mieszkańcy Lansquenet ze zdumieniem obserwują, jak Vianne z Anouk odnawiają starą piekarnię na rynku, by urządzić tam sklep z czekoladą. W dniu otwarcia właścicielka ofiarowuje zaglądającym do niej ciekawskim takie słodycze, jakie każdy z nich lubi najbardziej, jak gdyby znała ich najskrytsze myśli i pragnienia. Czyżby ta dziwna kobieta była czarownicą?

Emily Brontë, Wichrowe wzgórza

Wichrowe Wzgórza - historia o wszechpotężnym, niszczącym uczuciu i zgubnej namiętności - to jedyna powieść Emily Brontë. Wpisuje się w nurt tzw. wiktoriańskiej powieści gotyckiej poprzez niezwykłość scenerii, tajemniczość, demoniczność postaci i dramatyczne konflikty. Wartość artystyczna Wichrowych Wzgórz stawia tę powieść w rzędzie arcydzieł światowej literatury. To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych i najlepszych książek o miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Cieszy się od lat niesłabnącym uwielbieniem i fascynacją kolejnych pokoleń czytelników.

Pierre Choderlos de Laclos, Niebezpieczne związki

Powieść przedstawia panoramiczny obraz życia i obyczajowości osiemnastowiecznej arystokracji francuskiej. Obraz, nad którym unosi się duch libertynizmu, nieokiełznanej wolności i swobody. Na jego tle rozgrywa się dramat namiętności pomiędzy głównymi bohaterami: markizą de Merteuil, wicehrabią de Valmont i prezydentową de Tourvel. Rozpętana intryga zatacza coraz szersze kręgi, by w końcu pochłonąć wszystkich jej uczestników.

 

Zobacz także:

 

Książki, których tytuły zawstydzają!

Obawiamy się, że czułabyś się nieco skrępowana wyjmując jedną z tych książek w autobusie lub pociągu. Ich tytuły łamią wszelkie tabu, a treść nierzadko zaskakuje!

Książki o świecie mody i kulisach show biznesu!

Ich bohaterki, pracując jako redaktorki poczytnych magazynów oraz specjalistki w agencjach PR, chętnie rzucają się w wir romansów z milionerami, obracają się w świecie gwiazd ze świecznika i trafiają w centrum miłosnych intryg!

 

Polecane wideo

Komentarze (110)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2012 22:57
polecam jeszcze wiek niewinności:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2012 16:27
przeminęło z wiatrem to moja ulubiona książka. uwielbiam ją. jak ją czytam to naprawdę czuję, ze jestem częścią tej historii, bardzo silne wyzwale we mnie emocje. mało książek zrobiło na mnie takie wrażenie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2011 22:42
Szczerze to jak czytałam przeminęło z wiatrem to potrafiłam zasnąć miejscami. Także jak kto co woli. Ja tam polecam akademię wampirów:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2010 10:45
a gdziee ksiazki Nicholasa Sparksa? on ma świetnee romanisidła. uwielbiam czytac jego ksiazki. ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2010 22:34
Polecam "Jeździec Miedziany" Paulliny Siemons(najlepsza ksiązka pod słońcem i jeszcze "CZekolada"
odpowiedz

Polecane dla Ciebie