Ekranizacja pełnego namiętności bestsellera. „Piękna katastrofa” już od jutra w kinach

Już 28 kwietnia do kin trafia film twórców serii AFTER na podstawie bestsellera Jamie McGuire.
Ekranizacja pełnego namiętności bestsellera. „Piękna katastrofa” już od jutra w kinach
Piękna katastrofa / mat. prasowe
27.04.2023

Travis jest dokładnie tym, z kim świeżo upieczona studentka Abby nie chce mieć do czynienia. Noce spędza walcząc w nielegalnych walkach bokserskich, a dni upływają mu na podrywaniu studentek z kampusu. Ale Abby jest odporna na jego zaloty. Zaintrygowany jej nieprzystępnością, Travis proponuje Abby zakład: Jeśli przegra kolejną walkę, na miesiąc wyrzeknie się seksu. Jeśli zaś wygra, Abby będzie musiała na miesiąc z nim zamieszkać. Travis nie podejrzewa nawet, że wkrótce na jaw wyjdzie mroczna przeszłość dziewczyny, która może ich niespodziewanie do siebie zbliżyć.

Zobacz także: „Black Mirror” powraca! Nowy sezon będzie „najbardziej niepokojący, nietypowy i nieprzewidywalny”

Kulisy powstania filmu Piękna katastrofa

Piękna katastrofa to dobrze skomponowana mieszanka romansu, dramatu i zagadki z zaskakującym finałem. Taki zestaw przyciąga aktorów do projektu.

Roger Kumble (Szkoła uwodzenia, Ostrożnie z dziewczynami, After 2) jako reżyser i scenarzysta był bardzo zaangażowany. Jako doświadczony twórca potrafi zadbać o dobrą atmosferę na planie. Przyciągnął Dylana Sprouse'a, który zagrał Travisa. Podobno przesądził scenariusz, który aktor określił jako błyskotliwy i nie zwalniający tempa. Sprouse docenił też potoczyste dialogi z przyjął rolę.
Jego opinię podziela Virginia Gardner, która gra Abby. Aktorce spodobało się, że scenariusz jest autentycznie zabawny, a bohaterowie pełnokrwiści i zniuansowani. Z Kumblem znalazła szybko wspólny język, a praca dobrze układała im się już od pierwszego spotkania.

Piękna katastrofa

Kim jest Abby?

Główa bohaterka Pięknej katastrofy to młoda dziewczyna zaczynająca collage. Abby nie chwali się nikomu, że jako nastolatka była znakomitą pokerzystką i że najpierw ojciec ją tego nauczył, a potem ona musiała grać, by pomóc mu finansowo. Rozpoczęcie nauki w nowym miejscu to dla Abby nowy start.

Virginia Gardner o swojej bohaterce mówi, że ciągle stara się wymyślać siebie na nowo. W trakcie trwania filmu sama się uczy o sobie i zaczyna powoli akceptować to, jaka jest naprawdę.
Gardner, najbardziej znana z roli w serialu Runaways, była bardzo zadowolona z angażu. Kumble zobaczył w niej idealną kandydatkę do roli Abby. By dobrze wypaść, Gardner uczyła się gry w pokera, a między scenami doskonaliła zdolność efektowanego tasowania kart.

Kim jest Travis?

Travis Maddox – ksywka Mad Dog – zarabia kasę bijąc się w nielegalnych walkach bokserskich. Nosi się dość zawadiacko, jest bardzo pewny siebie i sprawia wrażenie rasowego kobieciarza. Jednak nie jest taki, jak się wydaje. Ma swój własny kodeks honorowy, dba o rodzinę i szanuje bliskich, jest też bardzo lojalny.

Przed rozpoczęciem zdjęć Sprouse rozpoczął mozolny trening, by przygotować się dobrze do roli klubowego wojownika o ciele Adonisa. Ćwiczył po cztery godziny dziennie. Zależało mu nie tylko na odpowiednim wyglądzie, lecz także na kondycji. Kręcenie scen walki to wymagająca praca, a chciał wypaść wiarygodnie. Poza tym do długi proces i Sprous chciał zadbać o kondycję fizyczną, by temu sprostać.

Adaptacja książki Jamie McGuire

Robert Kumble podjął się przełożenia na język filmu książki Jamie McGuire. Żeby zrobić to dobrze, potrzebował zgranego zespołu kreatywnych ludzi, którzy wniosą do projektu coś od siebie. Kumble powiedział, że:

jako pisarz przede wszystkim pracuję w teatrze, więc do pracy nad filmem podchodzę jak do warsztatów. Casting wymaga słuchania ludzi, tego jak podają swoje kwestie i czy je czują. Tam się dużo dzieje i zmienia.

Przed wylotem do Bułgarii, gdzie kręcono film, ekipa spędziła trochę czasu w Los Angeles, by lepiej się poznać. Kumble chciał, by ludzie, którzy będą razem pracować, mieli czas na zżycie się ze sobą nim padnie pierwszy klaps. Jego zdaniem ludzie lubiący się prywatnie to na planie o wiele bardziej zgrany zespół, a chemię między aktorami będzie widać w filmie. Piękna katastrofa jest tego świetnym przykładem.

Tytuł: Piękna katastrofa
Tytuł oryginalny: Beautiful Disaster
Czas trwania: 95 minut
Gatunek: romans
Obsada: Dylan Sprouse, Virginia Gardner, Austin North, Libe Barer, Neil Bishop, Micky Dartford, Jack Hesketh, Declan Laird, Trevor Von Uden, Brian Austin Green, Rob Estes.
Scenariusz i reżyseria: Roger Kumble
Produkcja: Jamie McGuire, Lucas Jarach, Brian Pitt, P.G.A., Nicolas Chartier, Jonathan Deckter, Roger Kumble, Mark Clayman
Zdjęcia: Joshua Reis
Montaż: Matthew Rundell
Scenografia: Asen Bozilov, Britt Doughty
Muzyka: Sam Ewing
Film na podstawie powieści Jamie McGuire
Dystrybucja: Monolith Films

Mat. prasowe

Polecane wideo

6 mln fanów na Instagramie i życie w nieprawdopodobnym luksusie. Kim jest Caroline Derpienski?
6 mln fanów na Instagramie i życie w nieprawdopodobnym luksusie. Kim jest Caroline Derpienski? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie