Książki, których tytuły zawstydzają!

Obawiamy się, że czułabyś się nieco skrępowana wyjmując jedną z tych książek w autobusie lub pociągu. Ich tytuły łamią wszelkie tabu, a treść nierzadko zaskakuje!
Książki, których tytuły zawstydzają!
07.03.2010

Obawiamy się, że czułabyś się nieco skrępowana wyjmując jedną z tych książek w autobusie lub pociągu. Ich tytuły łamią wszelkie tabu, a treść nierzadko zaskakuje!

Hojer Dan i Kvarenstrom Gunilla, Wielka Księga Cipek

Ogromny sukces Wielkiej księgi Cipek pokazał, że w temacie edukacji seksualnej dzieci i młodzieży panuje ogromna pustka. Tym razem oswajamy tematy trudne dla dojrzewających dziewcząt, ich rodziców i nauczycieli – od anatomii poprzez miesiączkę na masturbacji skończywszy. Książka będąca wynikiem szczerych i otwartych rozmów autorów z uczennicami, może stać się nieocenioną pomocą w rozmowach dorosłych z dziećmi a także na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie.

Eve Ensler, Monologi waginy

To zbiór bezpruderyjnych, szczerych opowieści o seksualnych sukcesach i dramatach kobiet. Powstały w oparciu o ponad dwieście wywiadów, które Eve Ensler przeprowadziła z kobietami z całego świata. Wystawiane najpierw jako monodram odniosły ogromny sukces na scenach Broadwayu, by wkrótce, przy udziale największych gwiazd kina, stać się głośnym, międzynarodowym wydarzeniem.

Charlotte Roche, Wilgotne miejsca

"Wilgotne miejsca” są podróżą do krainy ostatnich tabu współczesności. Powieść Charlotte Roche, odważna, bezkompromisowa i prowokacyjna, przeciwstawia się histerii higieny i sterylnej estetyce pism kobiecych, znormalizowanemu podejściu do kobiecego ciała i jego seksualności, a przy tym opowiada cudownie nieskrępowaną historię bohaterki równie zmysłowej, co wrażliwej i kruchej.

Hojer Dan i Kvarenstrom Gunilla, Wielka Księga Siusiaków

Wielka księga siusiaków powstała w wyniku rozmów autorów z uczniami (w szkołach i podczas letnich obozów twórczego pisania), jako odpowiedź na pustkę edukacyjną i nieprzygotowanie nauczycieli do rozmów o wychowaniu seksualnym w Szwecji. Nad Wisłą sytuacja jest znacznie poważniejsza, w polskich podstawówkach praktycznie nie ma zajęć z wychowania seksualnego. Nauczyciele omijają trudne i często kłopotliwe dla nich zagadnienia, uczniowie albo się nudzą, albo wyśmiewają zawstydzonych pedagogów na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie.

Mary Roach, Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu

Bzyk oferuje mnóstwo niestandardowych informacji i doskonałej rozrywki tym czytelnikom, którzy będą mieli odwagę znieść pytające spojrzenie sprzedawcy. Być może nie stanie się lekturą do czytania w autobusach, przynajmniej nie bez dodatkowej szarej oprawy, ale na pewno wzbudzi wiele emocji. Autorka nad materiałem do książki pracowała dwa lata, we własnym, trochę wariackim stylu. Tam gdzie mogła, osobiście wchodziła do gabinetów lekarzy, laboratoriów badaczy i na sale operacyjne, raz jako obserwatorka i sprawozdawca, raz jako aktywna uczestniczka ich przedsięwzięć.

Jacek Piekara, Świat jest pełen chętnych suk

Trzynaście opowiadań, różnorodność tematyki, zaskakujące, autorskie wizje świata — to wszystko otrzymacie w najnowszej książce Jacka Piekary. Wszystkie historie zebrano w cztery grupy, pod intrygującymi tytułami:  Miłość, seks, nienawiść ; Świat masek; Bóg i historia; Obce światy; Prowokująca mieszanka!

Książkowych zestawień szukajcie na Papilocie w każdą niedzielę! Jeśli przegapiłaś dotychczasowe publikacje, koniecznie zajrzyj do nich teraz:  powieści pełne sekretów, książki o świecie mody, lektury o miłości, pamiętniki erotyczne.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Kultowe książki, których nie wypada nie znać

Czemu zawdzięczają swój sukces? Są intrygujące, pociągające, tajemnicze, czasem kontrowersyjne, ale przede wszystkim zostały kapitalnie napisane.

Komiksowy fotel – hit czy kit?

Model z efektownymi, plastikowymi „rzeźbieniami” przypomina tron obity czarno-białą gazetą. Charakteru dodają mu ogniście czerwone akcenty, stylowo współgrające z komiksowymi twarzami.

Polecane wideo

Komentarze (61)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2010 17:32
mam bardzo fajną książkę, która nazywa się "Martwe dziwki idą do nieba" ; )
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2010 13:33
Nie zapominajmy o "Ssij mala ssij". Tytul wyraznie seksualny. :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2010 13:33
Nie zapominajmy o "Ssij mala ssij". Tytul wyraznie seksualny. :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2010 13:33
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2010 22:15
Nie zapominajmy o "Ssij mala ssij". Tytul wyraznie seksualny. :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie