„Pokolenie Ikea” – o ludziach, którzy z przygód na jedną noc uczynili cel życia

Korpo, kredyt, noc bez zobowiązań, czyli duże miasto w pigułce.
„Pokolenie Ikea” – o ludziach, którzy z przygód na jedną noc uczynili cel życia
Fot. Pokolenie Ikea / mat. prasowe
16.01.2023

Szybki seks nigdy nie był bardziej dostępny – wiedzą o tym bohaterowie „Pokolenia Ikea”, ekranizacji bestsellerowej książki o tym samym tytule, autorstwa Piotra C.. W dobie aplikacji randkowych wszystko jest na wyciągnięcie ręki – noc bez zobowiązań, realizacja fantazji, nowa kochanka, nowy partner. Tylko czy to wystarczy? O takim świecie, z dystansem i ironią, opowiada „Pokolenie Ikea”. To kino erotyczne skupione na męskim bohaterze. Teaser właśnie trafił do sieci. Film w kinach od 3 marca 2023 roku.

„Pierwszy raz o alfabecie kobiet usłyszałem w liceum. Każda litera to imię kobiety. Kolejność i ilość – bez znaczenia” – zaczyna swoją opowieść filmowy Piotr Czarny. Jest pracownikiem kancelarii, który podczas studiów prowadził minimalistyczny tryb życia. Odbija to sobie teraz. Kiedy nie jest w kancelarii, jest na łowach. Jego swój wygląd i styl zapewniają mu powodzenie u kobiet. Jest w stanie poderwać niemal każdą kobietę i wykorzystuje to przy każdej okazji.

pokolenie ikeaFot. Pokolenie Ikea / mat. prasowe

KORPO, KREDYT, SZYBKI SEKS, CZYLI DUŻE MIASTO W PIGUŁCE

Najważniejszymi inspiracjami dla „Pokolenia Ikea” są filmy „Don Jon” (reż. Joseph Gordon-Levitt, 2013) i „Dziennik Bridget Jones” (reż. Sharon Maguire), które pod płaszczykiem płytkiej komercji i nasyconych kolorami obrazków ukryły przesłanie społeczne dotyczące związków. Twórczość Piotra C. obrazuje zmiany w relacjach damsko-męskich w Polsce na przestrzeni ostatnich lat – mówi Dawid Gral, reżyser filmu.

Reżyser portretuje Czarnego z wyjątkową wrażliwością, humorem i przede wszystkim bez zbędnego moralizatorstwa. Jestem pewna, że „Pokolenie Ikea” przypadnie do gustu nie tylko fanom serii Piotra C., ale że odnajdą się w nim wszyscy, którym w dzisiejszych czasach wcale nie tak łatwo przychodzi mówienie o najważniejszym. O miłości – dodaje Monika Raj, producentka filmu. 

W roli Piotra i Olgi zobaczymy Bartosza Gelnera i Michalinę Olszańską. W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk, Marta Bryła i – po raz pierwszy na wielkim ekranie – Adi Nowak. 

POKOLENIE IKEA 

Premiera: 03.03.2023 r. 

gatunek: romans 

OPIS:

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum. 

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek. 

Występują: Bartosz Gelner, Michalina Olszańska, Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Mateusz Dymidziuk, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Marta Bryła 

Mat. prasowe

pokolenie ikeaFot. Pokolenie Ikea/mat. prasowe

Reżyseria: Dawid Gral 

Scenariusz: Dawid Gral 

Zdjęcia: Małgorzata Prońko 

Muzyka: Tymoteusz Karaś Tęcza 

Scenografia: Katarzyna Tomczyk 

Kostiumy: Magdalena Sekrecka 

Charakteryzacja: Aleksandra Kułak, Filip Zagórski 

Dźwięk: Przemysław Dzięgiel 

Montaż: Tomasz Kolak 

Reżyser obsady: Katarzyna Gryciuk-Krzywda 

Kierownik produkcji: Edyta Bełza 

Producentka: Monika Raj 

Produkcja: Film PI 

Dystrybucja w Polsce: Next Film

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej 

Polecane wideo

„Wasze małżeństwo jest błędem”. Internauci nie wierzą w ich miłość z powodu różnicy wieku
„Wasze małżeństwo jest błędem”. Internauci nie wierzą w ich miłość z powodu różnicy wieku - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 17.01.2023 12:51
czytalam.spoko ksiazka
odpowiedz
amelia (Ocena: 5) 16.01.2023 22:56
Zawsze można zajrzeć na stronkę naturalna plodnosc pl, tam są bardzo ciekawe artykuły dotyczące kobiecych problemów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2023 22:26
Jak jest zabezpieczenie, to można zawsze, wszędzie i z kimkolwiek, ja używam diafragmy Caya, polecam
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 16.01.2023 14:20
Meh. Czytywałam "Pokolenie Ikea" na fb... aż przestałam. Generalnie dotarło do mnie, że wszystkie wpisy/historie są na jedno kopyto: Piotr C. utwierdza czytelników w przekonaniu, że faceci to bezwzględni, cyniczni ru**acze ALBO naiwne zakochane bankomaty z porożem; z kolei kobiety to bezosobowe zołzy szukające frajera albo naiwne romantyczki słyszące po pierwszej randce dźwięk weselnych dzwonów. Wszystko poparte przejaskrawionymi historiami, gdzie on lub ona już był/była przekonana, że to ta/ten jedyny, a tu jednak lipa i nagle z dnia na dzień opada maska amanta, pod którą cały czas był Voldemort, względnie Bellatrix. A że praktycznie każdy zaznał jakiegoś rozczarowania w życiu, to i każdy w tych przypowieściach dziwnej treści znajdzie pierwiastek siebie, stąd moim zdaniem popularność profilu. Ogólny przekaz jest taki, że prawdziwa miłość to bujda, a każda osoba która okazuje ci zainteresowanie prawdopodobnie chce cię wykorzystać, więc lepiej wykorzystaj ją pierwszy i elo. Strasznie smutne i strasznie cyniczne, taka samospełniająca się przepowiednia. Więc przestałam już to czytać. Tani chwyt wykorzystujący ludzkie cierpienie i rozczarowania do zdobywania zasięgów.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie