Najpotrzebniejsza książka w 2023. Jak uwolnić się od natłoku negatywnych wiadomości?

Newsy i informacje kształtują nasz obraz świata. Ostatnimi czasy dominują te złe, przytłaczające, budzące niepokój. Jak przestać się nimi zadręczać?
Najpotrzebniejsza książka w 2023. Jak uwolnić się od natłoku negatywnych wiadomości?
Fot. mat. prasowe
06.01.2023

Decydują o tym, jak się czujemy, gdy budzimy się rano i o czym myślimy, kładąc się wieczorem do łóżka. Wpływają na to, na kogo głosujemy, na co wydajemy pieniądze oraz jak wychowujemy nasze dzieci. Wiadomości kształtują nasz obraz świata. Ostatnimi czasy dominują te złe, przytłaczające, budzące niepokój. Jak przestać się nimi zadręczać? Książka „Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić” dziennikarki Ronji von Wurmb-Seibel odpowiada na to pytanie. W księgarniach już od 18 stycznia!

Zobacz także: „365 dni: Ten dzień” okrzyknięty najgorszym filmem 2022 roku. Blanka Lipińska zabrała głos

Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić

To, że nawał złych wiadomości może nie tylko zepsuć człowiekowi humor, lecz także porządnie go zdołować, powodując zaburzenia psychiczne, wiemy od dawna. Równie bezsprzeczne jest to, że nieustannie zwiększają się sposoby dostarczania tych wiadomości: rano w radio, wieczorem w telewizji, a w międzyczasie jako powiadomienie na smartfonie. Natłok trwa, głowa pęka.
Przybywa także źródeł tych złych wieści. Zmiany klimatu prowadzące do nieuchronnej katastrofy, pandemia, wojna w Ukrainie… Do tego dochodzą „zwyczajne” już od lat doniesienia o pożarach, powodziach, wypadkach, kataklizmach, zamachach terrorystycznych. Ilość jest przytłaczająca.

Jak bronić się przed gąszczem negatywnych bodźców i fake newsów? Na to pytanie stara się odpowiedzieć niemiecka dziennikarka, reporterka wojenna w Afganistanie, wielokrotnie nagradzana za swoje teksty i filmy Ronja von Wurmb-Seibel. W swojej książce skupia się na tym, czego nauczyła się w kwestii zagrożenia, jakie niesie ze sobą nadmiar złych wiadomości oraz jak sobie z tym zjawiskiem poradzić.

Książka zawiera wypracowane przez Ronję von Wurmb-Seiberl metody na zminimalizowanie przykrych skutków natłoku informacji. Uczy jak dzielić informacje na “trujące” i “zdrowsze” i pokazuje, jak odrzucać te pierwsze, a konsumować te drugie. Jej porady są łatwe do naśladowania i przede wszystkim - skuteczne. Odetchnij z ulgą. Mamy dobre rozwiązanie.Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniemFot. mat. prasowe

Ronja von Wurmb-Seibel to wielokrotnie nagradzana niemiecka dziennikarka, autorka i filmowczyni. Przez prawie dwa lata pracowała jako reporterka w Kabulu, a przed pobytem w Afganistanie była redaktorką polityczną w tygodniku Die ZEIT. „Co negatywne wiadomości…” to jej druga książka, po „Kabulu ze wszystkich miejsc” (niem. „Ausgerechnet Kabul”). Wraz z Niklasem Schenkiem nakręciła film dokumentalny „True warriors”.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje
Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Wi to gówno (Ocena: 5) 30.01.2023 21:29
Wi jesteś jednym wielkim gównem
odpowiedz
Cwele z was (Ocena: 5) 24.01.2023 19:28
Dziwne gówna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.01.2023 21:26
😘🥹🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰😍😂😂😅😅😅😂🥰😇😇😇🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶
odpowiedz
Wi (Ocena: 5) 11.01.2023 22:17
Czytam tylko niektóre artykuły więc nie wiem jaka to książka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie