Jesteś fanką „Zmierzchu”? Musisz przeczytać „Błękitnokrwistych”!

Bękitnokrwiści to idealna propozycja dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej, niż tylko „kolejnego powieścidła o wampirach”. W końcu Dracula nigdy nie paradował w szpilkach od Jimmy’ego Choo!
Jesteś  fanką „Zmierzchu”? Musisz przeczytać  „Błękitnokrwistych”!
Zmierzch, Błękitnokrwiści
11.02.2010

Wampirów... nie ma wśród nas, nie łudźmy się. Tych, w których żyłach dosłownie płynie błękitna krew, nie należy szukać na jakiejś prowincji, w cieniu, kryjących się w mrokach nocy. Oni żyją w świetle – świetle jupiterów i fleszy, błyszcząc w najwyższych kręgach towarzyskich Nowego Jorku!

Takie właśnie życie prowadzą szkolni koledzy piętnastoletniej Schuyler Van Alen, uczennicy elitarnego liceum Duchesne. Jej samej nie interesuje to w najmniejszym stopniu, nie tylko dlatego, że Van Alenowie są biedakami wśród krezusów. Schuyler nie bawi dzielenie życia między butiki, pokazy mody i snobistyczne nocne kluby. Woli spędzać czas ze swoimi oddanymi przyjaciółmi, Oliverem i Dylanem, niż wkupywać się w łaski „szkolnej królowej”, Mimi Force. Jednak, jak nietrudno się domyślić, już niedługo jej życie gwałtownie się zmieni: ona także nie jest „zwykłym człowiekiem”, ale jedną z tych, których skomplikowana historia sięga tysięcy lat wstecz.

Dla najmłodszego pokolenia błękitnokrwistych rozpoczynają się „wieczorne lata”  – okres dorastania i poznawania swojej mocy. Są potężni, są nieśmiertelni, ludzie nie mogą im zagrozić... Więc dlaczego jedno z nich ginie tragicznie? Dlaczego, choć to nie pierwszy taki przypadek, starsi nie zamierzają niczego robić? Co takiego jest dostatecznie potężne, by polować na wampiry? Tylko niepokorna Schuyler ma dość siły woli, by zadać te pytania i dążyć do prawdy... która może okazać się straszniejsza, niż przypuszcza.

Pierwszy tom cyklu Błekitnokrwiści zaledwie wprowadza czytelników w złożony świat, łącząc barwną i atrakcyjną teraźniejszość z zawikłaną i mroczną przeszłością. To pełne humoru, ocierające się o satyrę zestawienie powieści obyczajowej, romansu i horroru, z pięknymi nieśmiertelnymi w rolach głównych. Bękitnokrwiści, to idealna propozycja dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej, niż tylko „kolejnego powieścidła o wampirach”.

W końcu Dracula nigdy nie paradował w szpilkach od Jimmy’ego Choo!

Extra:

Błękitnokrwiści to bestseller „New York Timesa” i "Wall Street Journal Hardcover Fiction List”. Książkę przetłumaczono na kilkanaście języków I sprzedano ją w ponad milionie egzemplarzy.  Jej autorka, Melissa de la Cruz, zasłynęła cyklem Au Pair, wydanym w dziewięciu krajach. Jest także autorką powieści Cat’s Meow oraz Fresh Off the Boat oraz współautorką poradników The Fashionista Files: Adventures in Four-Inch Heels and Faux Pas i How to Become Famous in Two Weeks or Less.

Melissa występuje również jako ekspertka od spraw mody, trendów i celebrytów w stacjach CNN i E! Entertainment Television, pisze też dla czasopism „Glamour”, „Marie Claire”, „Harper’s Bazaar”, „Allure”, „Teen Vogue”, „Cosmopolitan”, „CosmoGirl!” oraz „New York Times”.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Książki na długie, zimowe wieczory –  10 propozycji!

10 pozycji idealnych na zimę, a wśród nich coś dla fanek kryminałów, wielbicielek świata wielkiej mody oraz  entuzjastek wzruszających historii miłosnych.

Książki pełne tajemnic dla wielbicielek sekretów

Lubisz mroczne, pełne sekretów powieści? Intryguje cię rozwiązywanie kryminalnych zagadek? Oto nasze książkowe propozycje dla Ciebie!

 

Polecane wideo

Komentarze (102)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2011 20:35
Zmierzch nuda ..... Błękitnokrwiści supeer !!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2010 17:28
Jeśli któraś chciałaby przeżyć niezwykłe doświadczenie, jakim jest spotkanie z prawdziwym wampirem - nie wampirystą [czyli najczęściej gotyckim gówniarzem, który podszywa się pod niego i spija wam krew, nacinając szyję scyzorykiem], niech napiszę na e-mail: [email protected] Napewno się nie zawiedziecie, no chyba, że stchórzycie. NIE JESTEM WAMPIREM.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.10.2010 06:21
koffcia_zmierzch. Ja uwarzam ze nikt i nic nie pszebije Zmierzchu Sagi ani nic z tych rzeczy niech spadaja z ta Błękitnokrwiści porypane i po co wydawalam kase jusz wole kontynulowac zmierzcha jusz nie moge sie doszekac przed switem JiJiJiJiJ ale ze mnie crezy lala. PS:Pozdro dla fanuw Zmierzchu Sagi wszystko oprusz Błękitnokrwiści.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2010 15:53
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2010 15:52
pewnie kolejna słodka bajeczka o wampirach ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie