Kolejny polski film podbija Netflixa. Tym razem nie chodzi o historię miłosną

Trafił na sam szczyt zestawienia nieanglojęzycznych produkcji.
Kolejny polski film podbija Netflixa. Tym razem nie chodzi o historię miłosną
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/250442429270577137)
28.07.2022

Niektórym polskim produkcjom udaje się zaistnieć nie tylko na rodzimym rynku, ale także zwrócić na siebie uwagę zagranicznych widzów. Bez wątpienia pomaga im w tym Netflix – to właśnie dzięki tej platformie cały świat usłyszał o filmie “365 dni”, który nieoczekiwanie stał się globalnym hitem. 

Zobacz również: Nie tylko „365 dni”. Polska komedia romantyczna podbija serca widzów Netflixa na całym świecie

Ale “365 dni” to nie jedyna polska produkcja, która zainteresowała zagranicznych widzów. Podobnie było m.in. w przypadku komedii romantycznej, która królowała w rankingach top 10 różnych krajów w czerwcu tego roku.  

Teraz widzowie z zagranicy zachwycają się kolejnym polskim filmem, ale tym razem wcale nie chodzi o historię miłosną (ani tym bardziej erotyczną). O jakim tytule mowa? 

„Za duży na bajki”. Polski film podbija Netflixa za granicą 

Chodzi o film zatytułowany “Za duży na bajki”. W języku angielskim produkcja jest dostępna pod nazwą “Too Old for Fairy Tales”. 

Polski obraz można zaliczyć do gatunku kina familijnego. O czym opowiada ten film? Oto oficjalny opis przygotowany przez Netflix: 

Rozpieszczony gracz chce wziąć udział w nadchodzącym turnieju, ale choroba jego matki i ekscentryczna ciotka zmuszają go do przemyślenia priorytetów. 

Z danych udostępnionych przez Netflixa dowiadujemy się, że film “Za duży na bajki” trafił na sam szczyt zestawienia nieanglojęzycznych produkcji dostępnych na platformie streamingowej. W okresie 18-24 lipca film był oglądany na świecie przez 10 880 000 godzin. Druga najlepsza nieanglojęzyczna produkcja, zatytułowana “Life is Life”, miała sporo gorszy wynik, bo 7 170 000 godzin. 

W obsadzie filmu “Za duży na bajki” znaleźli się m.in. Maciej Karaś, Andrzej Grabowski, Dorota Kolak oraz Karolina Gruszka. Scenariusz produkcji został oparty na książce o tym samym tytule i napisany przez jej autorkę, Agnieszkę Dąbrowską.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kino Marzenie (@kinomarzenie)

Oglądaliście ten film? 

Zobacz również: „365 dni” powraca. Netflix pokazał pierwsze cztery minuty ostatniej części sagi

Polecane wideo

Jak dzisiaj wyglądają aktorzy ze „Stranger Things”?
Jak dzisiaj wyglądają aktorzy ze „Stranger Things”? - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
Dziecko bez 🏡 (Ocena: 5) 27.04.2023 21:25
Błagam o pięniądze mam 9 lat moi rodzice nie żyją a ja mieszkam pod mostem mój most jest na ul. Bydgoskiej 21 w Rosji pomocy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.08.2022 22:44
Dlaczego wszyscy piszą te pierdolone emotki debile i zjeby
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2022 08:22
🏳️‍🌈🏳️‍⚧️🏴‍☠️🇦🇨🇦🇩🇦🇪🇦🇫🇦🇬🇦🇮🇦🇱🇦🇲🇦🇴🇦🇶🇦🇷🇦🇸🇦🇹🇦🇺🇦🇼🇦🇽🇦🇿🇧🇦🇧🇧🇧🇩🇧🇪🇧🇫🇧🇬🇧🇭🇧🇮🇧🇯🇧🇱🇧🇲🇧🇳🇧🇴🇧🇶🇧🇷🇧🇸🇧🇹🇧🇻🇧🇼🇧🇾🇧🇿🇨🇦🇨🇨🇨🇩🇨🇬🇨🇭🇨🇮🇨🇰🇨🇱🇨🇲🇨🇳🇨🇴🇨🇵🇨🇷🇨🇺🇨🇻🇨🇼🇨🇽🇨🇾🇨🇿🇩🇪🇩🇬🇩🇯🇩🇰🇩🇲🇩🇴🇩🇿🇪🇦🇪🇨🇪🇪🇪🇬🇪🇭🇪🇷🇪🇸🇪🇹🇪🇺🇫🇮🇫🇯🇫🇰🇫🇲🇫🇴🇫🇷🇬🇦🇬🇧🇬🇩🇬🇪🇬🇫🇬🇬🇬🇭🇬🇮🇬🇱🇬🇲🇬🇳🇬🇵🇬🇶🇬🇷🇬🇸🇬🇹🇬🇺🇬🇼🇬🇾🇭🇰🇮🇲🇭🇳🇭🇷🇭🇹🇭🇺🇮🇨🇮🇩🇮🇪🇮🇱🇮🇲🇮🇳🇮🇴🇮🇶🇮🇷🇮🇸🇮🇹🇯🇪🇯🇲🇯🇴🇯🇵🇰🇪🇰🇬🇰🇭🇰🇮🇰🇲🇰🇳🇰🇵🇰🇷🇰🇼🇰🇾🇰🇿🇱🇦🇱🇧🇱🇨🇱🇮🇱🇰🇱🇷🇱🇸🇱🇹🇱🇺🇱🇻🇱🇾🇲🇦🇲🇨🇲🇩🇲🇪🇲🇫🇲🇬🇲🇭🇲🇰🇲🇱🇲🇲🇲🇳🇲🇴🇲🇵🇲🇶🇲🇷🇲🇸🇲🇹🇲🇺🇲🇻🇲🇼🇲🇽🇲🇾🇲🇿🇳🇦🇳🇨🇳🇪🇳🇫🇳🇬🇳🇮🇳🇱🇳🇴🇳🇵🇳🇷🇳🇺🇳🇿🇴🇲🇵🇦🇵🇪🇵🇫🇵🇬🇵🇭🇵🇰🇵🇱🇵🇲🇵🇳🇵🇷🇵🇸🇵🇹🇵🇼🇵🇾🇶🇦🇷🇪🇷🇴🇷🇸🇷🇺🇷🇼🇸🇦🇸🇧🇸🇨🇸🇩🇸🇪🇸🇬🇸🇭🇸🇮🇸🇯🇸🇰🇸🇱🇸🇲🇸🇳🇸🇴🇸🇷🇸🇸🇸🇹🇸🇻🇸🇽🇸🇾🇸🇿🇹🇦🇹🇨🇹🇩🇹🇫🇹🇬🇹🇭🇹🇯🇹🇰🇹🇱🇹🇲🇹🇳🇹🇴🇹🇷🇹🇹🇹🇻🇹🇼🇹🇿🇺🇦🇺🇬🇺🇲🇺🇳🇺🇸🇺🇾🇺🇿🇻🇦🇻🇨🇻🇪🇻🇬🇻🇮🇻🇳🇻🇺🇼🇫🇼🇸🇽🇰🇾🇪🇾🇹🇿🇦🇿🇲🇿🇼🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2022 08:17
😰😨😧😦😮😯😲😳🤯😬😓😞😞😖😣😩😫😵😴😪🤤🌞🥴🥵🥶🤢🤮🤧🤒🤕😷🤠🤑😎🤓🥸🤥
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2022 08:16
😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😟😡😟😰😧😡😥🤐🤐😦🤐😥🤐😦😰😧😥😡😦😕😮😕😮🤯😖😖😬🤯🥵🌜🌛🤤🌜😴🌛😪😪🌜🤤🌛🤤🌜🤤🌜🌜😪🌛🤤🌜😪🌛🤤🤤🌜😪🌜🌜😪🤤🌛🤤🌜😪🌜🤤🤤😧🌜😪🌚🤤🌝🌝🤤🌚😪🌜🤤😪🌝🤤🌚🌜😪🌚🌝🤤🌚🤤🌝🤤🌚😪🌜🌛🌚🤤🌜🤤🌜🤤🌚🌛🌝🌜🌛🌝🌛🌚😪🤤😪🌝🌛🌚🤤🌚🤤🌚🤤🌚🤤🌜🤤🌚🌝🤤🌚🌜🌛🌚🤤🌚🤤🤤🌚🌚🤤🌚🤤🌜🤤🌜🤤🌜🌛🌛🌚🤤🌝😪🌝😪🌝🌝😪🌝🤤🤤🌝🌚😴🌝😴🌝😪🤤🌚🌝😪🌝🤤😓🤤🌝😓🌝🤤🌚🤤🌝😞🌚😪🌚😪🌚😪🤤🌚🤤🌚🌚😪😪🌚🤤🌚🌝🌝🤤🌝😪😪🌝
odpowiedz

Polecane dla Ciebie