Ilu uczniów nie zdało w tym roku matury? Są już oficjalne wyniki

Niektórych czekają poprawki w sierpniu.
Ilu uczniów nie zdało w tym roku matury? Są już oficjalne wyniki
Fot. Unsplash (Mche Lee)
05.07.2022

Tegoroczni maturzyści wreszcie poznali wyniki egzaminu dojrzałości, do którego przystąpili w maju. - W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – w związku z epidemią COVID-19 egzamin maturalny był przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych ogłoszonych w grudniu ub.r., a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie – przypomina tokfm.pl.

Jak zatem prezentują się wyniki matur?

Zobacz także: Ten horror ma 100 proc. pozytywnych ocen według krytyków. Odważycie się go obejrzeć?

Wyniki matur 2022

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, maturę zdało 78,2% tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 15,5% uczniów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, w sierpniu będzie mogło podejść do egzaminu poprawkowego.

Spośród absolwentów liceów maturę zdało 84%, a prawo do poprawki ma 11,4%. Wśród uczniów techników egzamin dojrzałości udało się zdać 69,2%, natomiast prawo do poprawki ma 22%. Z kolei z tegorocznych absolwentów szkół branżowych II stopnia maturę zdało 20,5%, a 33,6% może ją poprawić.

W tym roku maturzyści przystąpili do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. - Abiturienci ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych obowiązkowy mieli jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym – dodaje serwis.

Uczniowie musieli również obowiązkowo zdawać jeden pisemny egzamin na poziomie rozszerzonym, tzw. egzamin z przedmiotu dodatkowego.

Jak oceniacie tegoroczne wyniki matur?

Polecane wideo

Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia?
Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie