„Zaprzestanie dalszych prac”. To koniec polskich seriali w HBO

Z serwisu zniknie mnóstwo produkcji oryginalnych.
„Zaprzestanie dalszych prac”. To koniec polskich seriali w HBO
Fot. Unsplash
05.07.2022

Z początkiem marca 2022 roku do polski weszła nowa platforma streamingowa, czyli HBO Max. Widzowie mogli oglądać na niej szereg interesujących produkcji, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Wśród tych ostatnich znalazła się m.in. ciesząca się wielką popularnością “Wataha” czy “Odwilż”, która zgarniała świetne recenzje od międzynarodowych krytyków. 

Zobacz również: HBO Max wreszcie wkracza do Polski – i to z mocną ofertą. Co będzie można oglądać na platformie?

Niestety najnowsza decyzja szefostwa HBO oznacza koniec z produkowaniem oryginalnych, lokalnych seriali, w tym polskich. Z serwisu zniknie też część tego typu tytułów. O jakie produkcje chodzi i dlaczego HBO zdecydowało się na taki krok? 

HBO kończy produkcję własnych seriali w Polsce 

O zmianach HBO poinformowało w krótkim komunikacie, do którego dotarł m.in. portal wirtualnemedia.pl. Jak czytamy: 

W ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę streamingową prezentującą szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery, trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów. 

Częścią tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej. Dotyczy to także wstrzymania rozpoczętych w ubiegłym roku projektów na najnowszych terytoriach - w Niderlandach i Turcji. 

Jednocześnie przedstawiciele serwisu streamingowego wyjaśnili, że zaangażowanie firmy na rynkach HBO Max nie ulega zmianie. Projekty lokalne nadal będą zamawiane dla kanałów linearnych Warner Bros. Discovery we wspomnianych regionach i nadal będą nabywane lokalne treści produkowane przez strony trzecie z myślą o udostępnieniu ich w serwisach streamingowych. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marta Szymanek (@em_szymanek)

W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Agnieszka Niburska, PR director CE w HBO Max EMEA wyjaśniła, że w ramach globalnego procesu trwa przegląd projektów na etapie produkcji i postprodukcji, żeby zdecydować, czy finalnie znajdą się na platformie HBO Max, czy zostaną zastosowane inne rozwiązanie licencyjne. 

W zeszłym tygodniu z oferty HBO Max zostały usunięte wybrane produkcje europejskie i amerykańskie, wśród których znalazły się seriale europejskie jak "Ruxx", "Informator", "Przybysze", "Pożądanie", "Głodni razem" czy "Nieświadomi" oraz amerykańskie jak "Sally4Ever", "Kontra", "Kemping", "Vinyl" czy program "Ale bukiet". 

Agnieszka Niburska zapewnia, że widzowie HBO Max w Polsce dalej będą mogli oglądać rodzime produkcje, takie jak "Wataha", "Ślepnąc od świateł", "Odwilż", "Pakt" czy "Bez tajemnic", które nie znikną z biblioteki serwisu. 

Co sądzicie o takiej decyzji HBO? 

Zobacz również: Oto najlepsze seriale nieanglojęzyczne. Polska produkcja zajęła wysokie miejsce

Polecane wideo

Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia?
Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie