O czym jest piosenka „Running Up That Hill”? Kate Bush tłumaczy fanom „Stranger Things” jej znaczenie

„Cały świat zwariował” - komentuje artystka.
O czym jest piosenka „Running Up That Hill”? Kate Bush tłumaczy fanom „Stranger Things” jej znaczenie
Fot. Netflix
23.06.2022

Już w przyszłym tygodniu fani “Stranger Things” będą mogli obejrzeć drugą część czwartego sezonu tej produkcji. Premiera nowych odcinków została zaplanowana na 1 lipca 2022 roku. To tylko dwa epizody, ale zdaniem Netflixa mają być naprawdę epickie.  

Zobacz również: „Epicki finał sezonu”. Netflix pokazał zwiastun drugiej części czwartej serii „Stranger Things”

Fani “Stranger Things” zawsze cenili sobie klimat lat 80., jaki twórcom produkcji udało się odtworzyć m.in. dzięki stylizacjom bohaterów, a także muzyce. Ale gdy w pierwszym odcinku czwartego sezonu pojawił się utwór Kate Bush sprzed 37 lat, widzowie dosłownie zwariowali na jego punkcie – do tego stopnia, że piosenka niespodziewanie stała się hitem w różnych serwisach streamingowych.  

Teraz głos w sprawie zabrała sama Kate Bush. Artystka, która rzadko wypowiada się publicznie postanowiła wyjaśnić młodym fanom znaczenie, jakie kryje się za utworem ponownie spopularyzowanym przez “Stranger Things”. 

„Stranger Things”. Kate Bush o znaczeniu „Running Up That Hill” 

Fani “Stranger Things” zwariowali na punkcie piosenki “Running Up That Hill” autorstwa Kate Bush. Utwór po raz pierwszy został wydany w roku 1985 i dotarł do trzeciego miejsca na brytyjskiej liście UK Singles Chart. Teraz, dzięki serialowi Netflixa, zajmuje w tym zestawieniu pierwsze miejsce. 

Kate Bush skomentowała szaleństwo na punkcie utworu “Running Up That Hill” w audycji BBC 4. 

Spodziewałam się, że piosenka zostanie zauważona. Ale nigdy nie śniłam o tym, że do tego stopnia. To niezwykle ekscytujące, ale także szokujące. Cały świat zwariował. 

Artystka wyjaśniła też znaczenie, jakie kryje się za kultowym utworem. 

Lubię, kiedy słuchacze interpretują piosenki na własne sposoby. Ale pierwotnie napisałam ten utwór zainspirowana pomysłem, że mężczyzna i kobieta zamieniają się ze sobą miejscami, żeby poczuć, jak to jest po drugiej stronie. 

Kate Bush zdradziła również, że początkowo utwór “Running Up That Hill” miał mieć zupełnie inny tytuł. 

Nazywał się “A Deal With God”. Myślę, że wytwórnia płytowa miała obawy, że w związku z tym tytułem nie będzie grany w radiu. Ludzie mogli mieć wrażenie, że ten tytuł jest dosyć wrażliwy.  

Znaliście ten utwór Kate Bush wcześniej? A może po raz pierwszy usłyszeliście go dopiero dzięki serialowi “Stranger Things”? 

Zobacz również: Wpadka twórców „Stranger Things”. Widzowie zauważyli istotną dziurę fabularną

Polecane wideo

Waga i wzrost najpopularniejszych modelek na świecie
Waga i wzrost najpopularniejszych modelek na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.06.2022 19:21
Znaliście? Jakim trzeba być ignorantem, żeby tego nie znać. Kate Bush to jednostka wybitna, doceniona honorami przez Brytyjczyków. W bardzo młodym wieku nagrała pierwszy album - The Kick Inside, który jest wybitny.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie