To jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek ostatnich lat. Teraz stanie się serialem

Polacy szczególnie pokochali ten tytuł.
To jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek ostatnich lat. Teraz stanie się serialem
Fot. Unsplash
21.05.2022

Lista bestsellerów “New York Timesa”, tytuł Bestsellera Empiku w kategorii literatura zagraniczna oraz tytuł Książki Roku według portalu Lubimy Czytać w kategorii literatura historyczna – to tylko parę wyróżnień, jakie przyznano powieści “Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa nowozelandzkiej pisarki Heather Morris. W Polsce ten tytuł zyskał wielu miłośników i trafił na półki tysięcy czytelników. 

Zobacz również: Najstraszniejsze książki wszech czasów. Mało kto jest w stanie doczytać je do końca

Powieść “Tatuażysta z Auschwitz” odbiła się szerokim echem również w wielu innych krajach – na całym świecie sprzedała się w nakładzie ponad 3 mln egzemplarzy i została przetłumaczona na 47 języków. Popularność tego tytułu przełożyła się również na zainteresowanie ze strony branży filmowej i telewizyjnej. Właśnie ogłoszono, że “Tatuażysta z Auschwitz” stanie się serialem. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez - Clarisse - (@anormalementbanale)

„Tatuażysta z Auschwitz”. Bestsellerowa powieść będzie serialem 

Taką informację przekazała brytyjska platforma cyfrowa Sky. Jej przedstawiciele ogłosili to podczas prezentowania nowych tytułów, które w najbliższej przyszłości zostaną wyemitowane przez nadawcę. 

Podczas eventu o nazwie Up Next 2022 przekazano, że ekranizacja “Tatuażysty z Auschwitz” będzie składać się z sześciu odcinków. Serial zostanie wyprodukowany przez wytwórnię Synchronicity Films. 

Jesteśmy podekscytowani, że nasza adaptacja “Tatuażysty z Auschwitz”, bestsellera “New York Timesa” autorstwa genialnej Heather Morris już wkrótce pojawi się w Sky TV 

- przekazała wytwórnia za pośrednictwem Instagrama. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Synchronicity Films (@synchronicityfilms)

Przypomnijmy, że powieść “Tatuażysta z Auschwitz” opowiada historię mężczyzny o imieniu Lale Sokołow, który trafia do obozu koncentracyjnego, gdzie pracuje jako tatuażysta więźniów. Oto opis książki, jaki ukazał się na portalu lubimyczytac.pl: 

Lale Sokołow trafił do Auschwitz w 1942 roku jako dwudziestosześciolatek. Jego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Naznaczanie ich. Pewnego dnia w kolejce stanęła młoda przerażona dziewczyna – Gita. Lale zakochał się od pierwszego wejrzenia. I obiecał sobie, że bez względu na wszystko uratuje ją. 

Czytaliście powieść “Tatuażysta z Auschwitz”? 

Zobacz również: „Black Mirror” wreszcie powraca! Rozpoczęto prace nad 6. sezonem

Polecane wideo

Kosmiczna „wielka piątka”. To właśnie te planety decydują o tym, jaką osobą jesteś
Kosmiczna „wielka piątka”. To właśnie te planety decydują o tym, jaką osobą jesteś - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie