Książki pełne tajemnic dla wielbicielek sekretów

Lubisz mroczne, pełne sekretów powieści? Intryguje cię rozwiązywanie kryminalnych zagadek? Masz duszę detektywa i serce romantyczki? Koniecznie poznaj nasze zestawienie książek pełnych tajemnic i zasmakuj w fabułach mrożących krew w żyłach!
Książki pełne tajemnic dla wielbicielek sekretów
24.01.2010

Lubisz mroczne, pełne sekretów powieści? Intryguje cię rozwiązywanie kryminalnych zagadek? Masz duszę detektywa i serce romantyczki? Koniecznie poznaj nasze zestawienie książek pełnych tajemnic i zasmakuj w fabułach mrożących krew w żyłach!

Zwierciadło pęka w odłamków stos, Agatha Christie

W St. Mary Mead wraz z mężem, mieszka znana gwiazda filmowa, Marina Gregg. Kupuje Gossington Hall, dom, w którym przed laty znaleziono zwłoki młodej tancerki. Wkrótce aktorka urządza przyjęcie, na które zaprasza dawną właścicielkę domu – panią Bantry. W trakcie zabawy dochodzi do tragedii - zostaje otruta Heather Badcock, mieszkanka St. Mary Mead. Okazuje się, że kobieta rozlała drinka i Marina Gregg oddała jej swego. Policja podejrzewa, że to aktorka miała być ofiarą, tym bardziej, że pani Badcock nie miała żadnych wrogów. Wkrótce okazuje się, że na przyjęciu przebywało wiele osób, mogących źle życzyć pani Gregg. Wychodzi też na jaw, że aktorka od pewnego czasu dostawała dziwne listy z pogróżkami. Pani Bantry prosi o pomoc w wyjaśnieniu tajemnicy przyjaciółkę, Pannę Marple.

Całe zdanie nieboszczyka, Joanna Chmielewska

Joanna, grająca w nielegalnej szulerni w ruletkę, zostaje przypadkowo wzięta za inną osobę. Pomyłka ta powoduje, że jej to właśnie powierza swe ostatnie słowa umierający mężczyzna. Jako, że i inni zauważyli ten fakt, zostaje ona porwana przez bandytów i ląduje w Brazylii. Staje ona nie tylko przed problemem wydostania się z miejsca przetrzymywania, ale i jak powiadomić władze o swojej wiedzy, aby się nie natknąć na wysłannika szajki. Ucieczka z Brazylii jachtem Stella di Mare jest tylko prologiem do dalszych wydarzeń - Joannę odnajdują członkowie mafii, po czym wtrącają ją do lochu jednego z zamków nad Loarą, ale i cudowne wydostanie się stamtąd nie kończy perypetii bohaterki.

Czarownice z Salem Falls, Jodi Picoult

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia – musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami.

Cień wiatru, Carlos Ruiz Zafon

Akcja powieści rozgrywa się w Barcelonie w drugiej połowie XX wieku, ale w retrospekcjach pojawiają się lata wcześniejsze. Bohaterem książki jest Daniel Sempere. Towarzyszymy mu od 10 roku życia, kiedy to jego ojciec zaprowadza go na Cmentarz Zapomnianych Książek. Od tego momentu zaczyna się historia Daniela, próbującego odkryć tajemnicę zawiązaną z autorem jednej z zapomnianych książek - Julianem Caraxem. Daniel, zauroczony powieścią Caraxa Cień wiatru, próbuje odnaleźć inne książki jego autorstwa. Okazuje się jednak, że wszystkie książki zostały spalone. Komuś zależy również na zniszczeniu ostatniego egzemplarza, który znajduje się w posiadaniu nastoletniego chłopaka.

Milczenie owiec, Thomas Harris

W Stanach Zjednoczonych ma miejsce seria morderstw dokonywanych z niezwykłym okrucieństwem. Prowadząca śledztwo początkująca funkcjonariuszka FBI, Clarice Starling, musi uciec się do pomocy zbrodniarza o wybitnej inteligencji, doktora Hannibala Lectera. Ten odmawia współpracy, daje jednak Starling wskazówkę, dotyczącą sprawy Buffalo Billa (seryjnego mordercy młodych kobiet, który obdziera swoje ofiary ze skóry).

Zmierzch, Stephenie Meyer

Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się z Phoenix - słonecznej stolicy stanu Arizona - do ponurego, deszczowego miasteczka Forks w stanie Waszyngton, aby jej matka mogła podróżować razem ze swoim nowym mężem Philem - baseballistą. Zaczyna całkowicie nowe życie ze swoim ojcem Charliem. Chodzi do miejscowej szkoły średniej. Z początku nie może się przyzwyczaić do życia w Forks, jednak niedługo potem poznaje tam nadludzko przystojnego i zarazem tajemniczego chłopaka, o imieniu Edward, który zawsze przesiaduje wraz ze swoim rodzeństwem przy jednym stoliku w stołówce i trzyma się z daleka od innych ludzi…

Opracowała Lilka Tylman

Zobacz także:

Książki na długie, zimowe wieczory – 10 propozycji!

10 pozycji idealnych na zimę, a wśród nich coś dla fanek kryminałów, wielbicielek świata wielkiej mody oraz  entuzjastek wzruszających historii miłosnych.

Książki idealne dla kobiet

Gwarantują dobrą  zabawę i rewelacyjne samopoczucie, nawet w deszczowy dzień. Wciągają i uzależniają na długie godziny!

Polecane wideo

Komentarze (215)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2010 22:48
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2010 20:48
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2010 22:13
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2010 23:21
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2010 17:05
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie