Globalna obsesja na punkcie serialu “Bridgertonowie” wciąż nie słabnie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Tym bardziej, że parę tygodni temu na Netflixie zadebiutował drugi sezon ekranizacji popularnych książek autorstwa Julii Quinn. Przy okazji dokonał czegoś, co do tej pory nie udało się żadnemu innemu tytułowi w historii platformy streamingowej.
Zobacz również: Takiego rekordu jeszcze nie było. Netflix zdradził najpopularniejszy serial w historii platformy
Przypomnijmy, że głównym wątkiem drugiej serii “Bridgertonów” jest rodzące się uczucie między Anthonym Bridgertonem a Kate Sharmą. Podobnie jak w pierwszej odsłonie produkcji widzowie zanurzają się w świecie XIX-wiecznej socjety, ich zwyczajów i romansów. Atmosferę tamtych czasów dodatkowo podkreślają idealnie dobrane stroje, fryzury, a nawet kolory. Okazuje się, że jeden z nich ma wyjątkowe, a wręcz symboliczne znaczenie dla tej produkcji. Też to zauważyliście?
UWAGA! Dalsza część tekstu może zawierać spojlery.
Wyświetl ten post na Instagramie
Jak informuje portal elitedaily.com, tym kolorem jest liliowy, czyli idealne połączenie czerwieni i błękitu. Już pierwsza seria “Bridgertonów” sugeruje, że ten odcień pojawia się na ekranie nieprzypadkowo.
Kolorem związanym z tytułową rodziną jest błękit. To właśnie suknie w tym odcieniu często nosi Daphne, czyli główna bohaterka pierwszej serii produkcji. Z kolei jej ukochany, Simon, książę Hastings, stawia na czerwień. W miarę jak uczucia Daphne przybierają na sile, coraz częściej stawia na stroje w kolorze liliowym, co symbolizuje połączenie dwóch rodów.
Ale ten odcień pojawia się nie tylko w pięknych sukniach noszonych przez bohaterki “Bridgertonów”. Również sama roślina - lilak, zwany potocznie bzem - jest obecna w wielu odcinkach serialu. Wystarczy wspomnieć posiadłość tytułowej rodziny, całą obrośniętą bzem. W jednej ze scen Lady Bridgerton, czyli matka Daphne mówi o tym, że lilak jest symbolem pierwszej miłości. Z kolei w pierwszym odcinku drugiego sezonu dowiadujemy się, że Lord Bridgerton zmarł tragicznie po użądleniu przez pszczołę w chwili, gdy zrywał kwiaty bzu dla swojej żony.
W dalszej części drugiej serii produkcji ten symboliczny odcień tylko przybiera na sile. Gdy Edwina po raz pierwszy spotyka Anthony’ego ma na sobie suknię właśnie w tym kolorze. To sugestia, że między tą parą może narodzić się uczucie, ale widzowie szybko przekonują się o tym, że prawdziwa namiętność łączy Anthony’ego i Kate, siostrę Edwiny. Kate również zaczyna nosić suknie w odcieniu bzu, gdy jej uczucia do Bridgertona stają się coraz silniejsze.
Wyświetl ten post na Instagramie
Z kolei pod koniec drugiego sezonu stroje Kate stają się znacznie ciemniejsze i bardziej zdobione – delikatny odcień bzu zostaje zastąpiony przez głęboki fiolet. Zdaniem twórców serialu to symbol jej niezależności, a zauroczenie Anthonym, wyrażane przez barwę lilaku przeradza się w prawdziwe zaangażowanie i pragnienie spędzenia razem całego życia.
Zwróciliście uwagę na symbolikę tego koloru w “Bridgertonach”?
Zobacz również: Jesteś fanką „Bridgertonów”? Sprawdź, jak brzmiałoby Twoje arystokratyczne nazwisko w świecie socjety