To jeden z kluczowych wątków w „Euphorii”. Miał potoczyć się zupełnie inaczej

Co miało się wydarzyć?
To jeden z kluczowych wątków w „Euphorii”. Miał potoczyć się zupełnie inaczej
Fot. HBO
18.02.2022

“Euphoria” to obecnie jeden z najpopularniejszych i najbardziej komentowanych seriali. Zdaniem wielu produkcja o nastolatkach wcale nie powinna być oglądana przez osoby poniżej 18. roku życia. Wiele, by nie powiedzieć większość scen tego serialu jest naprawdę drastyczna. 

Zobacz również: Ostatni odcinek „Euphorii” przyniósł dwie niepokojące teorie. Fani przeczuwają najgorsze

Podczas pracy nad scenariuszem każdej produkcji omawiane są różne możliwe kierunki, w których miałaby pójść fabuła. Nie inaczej było w przypadku “Euphorii”. Ostatnio jedna z aktorek związanych z tym tytułem zdradziła, że pewien kluczowy wątek miał potoczyć się zupełnie inaczej.  

UWAGA! Dalsza część tekstu może zawierać spojlery. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maddy Perez (@maddyperezxo)

„Euphoria”. Jeden z kluczowych wątków miał potoczyć się inaczej 

O alternatywnym kierunku, w jakim miał pójść jeden z najważniejszych wątków ukazanych w “Euphorii” opowiedziała Alexa Demie, czyli serialowa Maddy. Chodzi o nagranie zarejestrowane podczas intymnego spotkania Cala (ojca Nate’a i byłego chłopaka Maddy) i Jules. 

Jak wiemy z pierwszego sezonu, Nate obejrzał ten filmik w tajemnicy przed ojcem i wykradł płytę. Jakiś czas później trafiła ona w ręce Maddy, która również poznała jej zawartość. W rozmowie z portalem ew.com aktorka opowiedziała o tym, że wraz z twórcą serialu, Samem Levinsonem, dyskutowała na temat tego, co jej bohaterka mogłaby zrobić z nagraniem. Oto, co zakładał jeden z alternatywnych scenariuszy: 

Był taki moment, w którym miałam dać płytę Jules z notatką, która głosiła: “Myślę, że chciałabyś to mieć”. Jules nie miała wiedzieć od kogo jest ta płyta. Ten pomysł bardzo mi się podobał 

- mówiła Alexa Demie. 

Jak wyjaśniała aktorka, po obejrzeniu taśmy Maddy wiedziała, że dziewczyną z filmiku jest Jules. Właśnie dlatego Maddy tak długo ukrywała nagranie w sekrecie. 

Częściowo było to zabezpieczenie przed Natem, który wielokrotnie ją skrzywdził i oszukał. Ale myślę, że część Maddy naprawdę chciała dać płytę Jules, bo nie chciała, żeby została w jakikolwiek sposób skrzywdzona. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maddy Perez (@maddyperezxo)

Ostatecznie zdecydowano, że wątek z sekretną taśmą potoczy się zupełnie inaczej. W szóstym odcinku drugiego sezonu “Euphorii” Nate zakrada się do pokoju Maddy i domaga się, aby ta wyjawiła gdzie jest płyta, jednocześnie przystawiając jej pistolet do głowy. Maddy początkowo udaje, że nie wie, o czym mowa, ale gdy Nate przykłada sobie rewolwer do skroni i rozpoczyna grę w rosyjską ruletkę, dziewczyna wyjawia, że nagranie jest w jej torebce. Nate zabiera płytę, a następnie wręcza ją Jules, jednocześnie przepraszając za to, jak potraktował ją wcześniej po tym, jak obejrzał filmik. 

W rozmowie z mediami Alexa Demie zdradziła, że była to jedna z najtrudniejszych scen, jakie musiała nakręcić na planie “Euphorii”. 

Mimo strachu Maddy próbuje sprawdzić, jak daleko jest w stanie posunąć się osoba, o której myślała, że ją kocha. Wie też, że to Jules jest na nagraniu i nie chce, żeby została skrzywdzona jeśli odda płytę Nate’owi. Walcząc o przetrwanie rozważa w głowie każdy możliwy scenariusz i widzimy, jak Nate posuwa się za daleko, co w końcu ją łamie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝐚𝐞𝐬𝐭𝐡𝐞𝐭𝐢𝐜𝐢𝐢𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬 (@aestheticiiedits)

Demie dodała, że po części bardzo chciała, żeby Maddy dała taśmę Jules, ale doceniła, w jaką stronę ostatecznie poszedł ten wątek. 

Myślę, że kierunek, w jakim rozwija się ta historia jest bardzo dramatyczny. A jeśli to słowo nie opisuje “Euphorii”, to nic nie jest w stanie jej opisać 

- podsumowała aktorka. 

Oglądacie serial “Euphoria”? 

Zobacz również: Singielki powalczą o serce „oszusta z Tindera”? Simon Leviev snuje plany o karierze w Hollywood

Polecane wideo

Tego bad boya o wrażliwym sercu pokochały miliony fanek. Świat oszalał na punkcie serialu z jego udziałem
Tego bad boya o wrażliwym sercu pokochały miliony fanek. Świat oszalał na punkcie serialu z jego udziałem - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.02.2022 13:47
świetny serial
odpowiedz

Polecane dla Ciebie