7 idealnych książek na prezent na Dzień Mamy

Jeśli Twoja mama lubi czytać lub po prostu sięga po lektury od czasu do czasu — albo chcesz ją zachęcić do tej formy relaksu — wybór książki na prezent na Dzień Mamy to idealne rozwiązanie.
7 idealnych książek na prezent na Dzień Mamy
18.02.2022

O czym pamiętać i na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

Książka to niezwykle uniwersalny prezent. Sprawdzi się jako miła niespodzianka lub podarunek na dowolną okazję. Dzięki temu możemy podarować kilka lub kilkanaście godzin dobrej rozrywki i opowieść, która zostanie w pamięci na długo. W naszej ocenie to znacznie lepszy wybór niż kwiaty czy czekoladki! Historia, przy której można miło spędzić czas lub poradnik może stać się pięknym prezentem na Dzień Mamy. Jednak zanim wręczysz wybrany tytuł swojej mamie — koniecznie wpisz parę słów od siebie! 

Książka na prezent? Tylko z dedykacją!

Zwyczajowo do książek, które wręczamy w prezencie, wpisujemy dedykację. Warto wspomnieć w niej o okazji lub dodać datę, a także parę słów od siebie. Może coś, co zrozumie tylko ta jedna osoba? Może parę miłych słów, które powinna usłyszeć? Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, podarunek zyska wymiar osobisty i stanie się piękną pamiątką.

Jeśli nie masz pomysłu na dedykację, wykorzystaj cytaty. Czasem potrafią lepiej od nas wyrazić to, co chcemy przekazać. Dedykację wpisz ręcznie na pierwszej stronie. Dzięki temu książka zawsze będzie przypominać właśnie o Tobie — i o okazji, przy której została wręczona. 

Książki idealne na Dzień Mamy

Wręczając książkę na prezent na Dzień Mamy (kupioną np. na stronie TaniaKsiazka.pl), szukaj wśród tytułów lekkich, pogodnych i pozytywnych — dokładnie takich, jak to święto. Jeśli jednak wiesz, że Twoja mama najbardziej ucieszy się z dobrej fantastyki lub trzymającego w napięciu kryminału, przełam schematy. W końcu to Ty znasz swoją mamę najlepiej. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

1. Powrót, Nicholas Sparks

Nicholas Sparks to autor bestsellerów, które pokochali czytelnicy na całym świecie. Główny bohater powieści Powrót, Trevor, wraca do rodzinnego miasta z misji wojskowej. Zatrzymuje się w domu, który odziedziczył po dziadku. Z pomocą nastolatki zamieszkującej przyczepę kempingową chce poznać okoliczności, w jakich zmarł jego dziadek, a równocześnie próbuje poukładać na nowo własne, zwichrowane życie.

2. Luna, Gabriela Gargaś

Czytelniczki książek Gabrieli Gargaś wiedzą, że w jej powieściach zawsze znajdą ciepłą, kojącą atmosferę i lekką historię. Luna to potwierdza! Tytułowa bohaterka zmaga się z trudną przeszłością, ale mimo trudności stara się iść przez życie z uśmiechem. Kiedy na jej drodze staje Daniel — typowy samiec alfa — oboje muszą nauczyć się o sobie czegoś nowego, by ich związek przetrwał.

3. Ukochane równanie profesora, Ogawa Yoko

Starszy profesor i tajemnicza gosposia — to bohaterowie powieści pełnej czułości, wykreowani przez japońską powieściopisarkę. Profesor, w wyniku wypadku, ma problemy z pamięcią — potrafi zapamiętać jedynie ostatnie 80 minut. Ile można dowiedzieć się o drugiej osobie, kiedy ma się tak niewiele czasu? Jak matematyka może wpływać na relacje? Ogawa Yoko oczarowuje swoich czytelników, zwracając uwagę na proste, codzienne czynności i ciepło płynące z relacji z drugim człowiekiem. 

4. Nie ma tego złego, Marcin Mortka

Jeśli Twoja mama lubi fantastykę, Nie ma tego złego to doskonały prezent na Dzień Mamy! Marcin Mortka przenosi czytelników w świat heroicznych bohaterów, mitycznych stworzeń i tawern pełnych ulubionych trunków. W tym świecie żyje jednak Zło, które potrafi namieszać w pozornie uporządkowanej codzienności. Przekonuje się o tym Kociołek, główny bohater i emerytowany żołnierz. Nie może odrzucić zlecenia, które otrzymał i w dziwnej grupie musi ruszyć w podróż pełną niebezpieczeństw.

5. Gdzie śpiewają raki, Delia Owens

Powieść Delii Owens to piękna historia, która zachwyci miłośniczkę przyrody. Główna bohaterka, Kya, to młoda, wrażliwa dziewczyna, która bez niczyjej opieki wychowuje się na bagnach. Żyje z dala od ludzi i tęskni za bliskością, a lokalna społeczność dawno przypięła jej łatkę dzikuski. Pewnego dnia na bagnach zostają odnalezione zwłoki popularnego chłopaka z pobliskiego miasteczka. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, kogo należy oskarżyć za tę zbrodnię.

6. Czuła przewodniczka, Natalia de Barbaro

Znana psycholożka i felietonistka, Natalia de Barbaro, napisała książkę, o której czytelniczki mówią: „to powinna przeczytać każda kobieta”. Nie ma znaczenia, czy jest menedżerką, czy mamą na pełny etat. Czuła przewodniczka pozwala lepiej zrozumieć siebie i to, dlaczego nie zawsze postępujemy w zgodzie ze sobą. Pokazuje, jak bardzo kobiety przywykły do schematów i obowiązków, a potem pomaga odnaleźć drogę do własnej świadomości. Udowadnia, że mądrość i wiedza o tym, co jest nam naprawdę potrzebne, drzemie w każdej kobiecie. I choć droga do odkrycia tego, kim naprawdę jesteśmy, jest kręta i wyboista, czytelniczki mogą ją przejść razem z Natalią de Barbaro.

7. Fenomen poranka, Hal Elrod

Fenomen poranka to przyjemna lektura o codziennych nawykach, które potrafią zmienić życie. To niezwykle motywująca książka, która zawiera praktyczne, konkretne porady i mobilizuje do wprowadzenia drobnych zmian. Pokazuje, że to, jak rozpoczynamy dzień, ma decydujący wpływ na cały jego przebieg. Dzięki przykładom z życia Fenomen poranka czyta się jak dobrą powieść, po której początki dnia staną się mniej stresujące i będą budzić pozytywne skojarzenia.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.02.2022 14:40
Uprzejmie przypominam Papilotowi, że w Polsce obchodzimy Dzień Matki 26 maja. Tłumacząc na pałę zagraniczne artykuły warto zachować jednak resztkę pomyślunku.
odpowiedz
Paula (Ocena: 5) 18.02.2022 12:21
Mamy Luty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie