Nie tylko Elizabeth Debicki. Do obsady „The Crown” dołączyła dwójka polskich aktorów

„Jeszcze rok temu nadrabiałem zaległości w serialu, a kilka miesięcy później sam jestem jego częścią”.
Nie tylko Elizabeth Debicki. Do obsady „The Crown” dołączyła dwójka polskich aktorów
Fot. Netflix
16.02.2022

Już niebawem serial “The Crown” powróci na Netflixa z kolejnym, piątym sezonem. W nowej odsłonie produkcji zobaczymy zupełnie inną obsadę. Rolę księżnej Diany zagrała Elizabeth Debicki, aktorka polskiego pochodzenia. Jej podobieństwo do byłej żony księcia Karola jest wprost uderzające. 

Zobacz również: Tak wyglądają „nowi” księżna Diana i książę Karol w „The Crown”. Elizabeth Debicki to kopia Lady Di!

Ale Elizabeth Debicki to nie jedyna aktorka związana z Polską, która dostała angaż w nowym sezonie “The Crown”. Do obsady serialu właśnie dołączyła dwójka polskich aktorów. W jakie role się wcielą i kiedy zobaczymy ich na ekranie? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez thecrownedcast (@thecrownedcast)

„The Crown”. Polscy aktorzy pojawią się w piątym sezonie serialu 

W nowym sezonie “The Crown” zobaczymy dwójkę polskich aktorów. Są to Anna Antonowicz i Michał Więcławski. 

Artyści potwierdzili te doniesienia w rozmowie z portalem pudelek.pl. Przy okazji zdradzili, w jakich okolicznościach otrzymali angaż do popularnej produkcji Netflixa. 

To prawda, gram w 5. sezonie "The Crown". Bardzo się cieszę! Niestety nie wolno mi nic zdradzać co do mojej roli i jej historii. Trzymajcie, proszę, kciuki! Do 25 lutego kręcę w Londynie 

- mówiła w rozmowie z serwisem Anna Antonowicz. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anja Antonowicz (@anja_antonowicz_official)

Jak wyglądały kulisy castingu do roli w “The Crown”? 

Na casting zostałam zaproszona przez Kate Bone, która jest asystentką głównego reżysera castingów w "The Crown" - Roberta Sterne. Nigdy nie zapomnę tego castingu, bo wszyscy byli dla mnie bardzo mili. Nie wiem, ile osób było przesłuchiwanych do tej roli, ale produkcja odezwała się do mnie po dwóch tygodniach, że chcieliby zaproponować mi tę rolę, tylko czekają na ostatnie słowo głównego twórcy The Crown", Petera Morgana. Po paru dniach dostałam maila, że dostałam rolę!  

Wątek mojej postaci jest powiązany z rodziną królewską. Niestety nie mogę nic więcej zdradzić, bo mam bardzo obostrzony kontrakt… Pewnie bliżej premiery 5. sezonu w listopadzie 2022 będę mogła coś więcej odpowiedzieć. 

O swoich doświadczeniach przy produkcji Netflixa opowiedział również Michał Więcławski. 

Mogę potwierdzić, że znalazłem się na planie serialu. Fenomenalna przygoda. Informację o castingu przesłała mi moja agencja w Londynie. Wszystko odbywało się drogą online ze względu na trwające obostrzenia w Wielkiej Brytanii. Proces castingu i doboru aktorów nie jest do końca jawny. Nagrałem i przesłałem selftape, a po czasie odezwała się do mnie produkcja 

- mówił Michał Więcławski w rozmowie z portalem pudelek.pl. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michal Wieclawski (@michal_wieclawski)

Aktorzy i ekipa są genialni... A rozmach tej produkcji robi ogromne wrażenie, zaczynając od lokalizacji, w których kręcone są sceny, kończąc na kostiumach i charakteryzacji. Imelda w roli królowej to strzał w dziesiątkę, jest niesamowita. Dla mnie jest to masterclass w najczystszej postaci i jestem ogromnie wdzięczny za możliwość współpracy z takimi nazwiskami. Dla studenta aktorstwa jest to wymarzona lekcja. Jeszcze rok temu nadrabiałem zaległości w serialu, a kilka miesięcy później sam jestem jego częścią. Szok 

- dodaje młody aktor. 

Nowy sezon “The Crown” z polskimi aktorami w obsadzie będzie można oglądać już w listopadzie tego roku. Czekacie na tę premierę?  

Zobacz również: To ona zagra Meghan Markle w „The Crown”? Fani nie mają co do tego wątpliwości

Polecane wideo

To on zagra kochanka księżnej Diany w nowym sezonie „The Crown”. Kim jest Humayun Saeed?
To on zagra kochanka księżnej Diany w nowym sezonie „The Crown”. Kim jest Humayun Saeed? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie