Tego nie pokazał Netflix. Jeszcze bardziej zaskakujące fakty z życia „Oszusta z Tindera”

Okazuje się, że można mieć jeszcze więcej na sumieniu.
Tego nie pokazał Netflix. Jeszcze bardziej zaskakujące fakty z życia „Oszusta z Tindera”
Fot. Instagram.com (@siiimon_leviev_official)
13.02.2022

“Oszust z Tindera” to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych produkcji Netflixa ostatnich miesięcy. Film dokumentalny o mężczyźnie podającym się za bogatego potentata diamentów, który uwodził kobiety w Sieci, a następnie wyłudzał od nich miliony dolarów wzbudza w widzach olbrzymie emocje oraz zapoczątkował wiele dyskusji.

Zobacz również: Obejrzałam „Oszusta z Tindera”. Mnie też kiedyś facet naciągnął na pieniądze

Przypomnijmy – produkcja Netflixa jest przedstawiona z perspektywy trzech ofiar Simona Levieva, którego prawdziwa tożsamość to Shimon Hayut. Przystojny Izraelczyk udawał, że prowadzi luksusowy styl życia i opływa w bogactwo. Każdą z dziewczyn zapoznanych na Tinderze zapewniał o swojej dozgonnej miłości, a następnie pozorował problemy finansowe i wyłudzał od partnerek olbrzymie sumy. Jednak w tym dokumencie najbardziej szokuje fakt, że Leviev/Hayut wciąż pozostaje bezkarny.

Ale to, co pokazał Netflix to nie wszystko. Portal buzzfeed.com zebrał jeszcze bardziej szokujące fakty z życia “Oszusta z Tindera”. Czego nie zobaczyliśmy w filmie dokumentalnym o mężczyźnie, który z uwodzenia i wykorzystywania kobiet uczynił swój biznes?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Netflix Polska (@netflixpl)

„Oszust z Tindera”. Tego Netflix nie pokazał o Simonie Levievie

#1:

Simon został zbanowany na Tinderze. Przedstawiciele aplikacji wystosowali oficjalne oświadczenie, w którym czytamy: “Przeprowadziliśmy wewnętrzne dochodzenie i możemy potwierdzić, że Simom Leviev nie jest już aktywny na Tinderze pod żadnym ze swoich pseudonimów”.

#2:

W grudniu 2020 roku Simon rzekomo podawał się za pracownika medycznego, żeby w pierwszej kolejności otrzymać szczepionkę na koronawirusa.

#3:

Lev Leviev, prawdziwy “król diamentów” miał już wcześniej zawiadomić izraelską policję o tym, że Simon podawał się za jego syna.

#4:

Parę miesięcy temu Simon udzielił wywiadu jako “międzynarodowy ekspert” w branży nieruchomości. W artykule przedstawił się jako 29-latek, chociaż w rzeczywistości rzekomo ma 31 lat.

#5:

Leviev oszukał nie tylko bohaterki, które zostały ukazane w produkcji Netflixa. Twórczynie dokumentu rozmawiały z innymi kobietami wykorzystanymi przez Simona, które nie chciały wystąpić przed kamerą.

#6:

Jedną z tych kobiet jest “Lucy”. Na pierwszej randce Simon skrytykował jej wygląd, a dzień później zabrał na zakupy. Podczas wizyty w sklepie Leviev sprawił sobie mnóstwo ubrań marki Gucci, podczas gdy “Lucy” dostała od niego sukienkę z Zary.

#7:

Ofiarą Levieva jest również niejaka Courtney, która zrezygnowała ze stałego zatrudnienia, aby pracować z Simonem. Izraelczyk powiedział jej, że robi kurs pilotażu i jest dziedzicem linii lotniczej. Courtney i Leviev zostali aresztowani za używanie podrobionych kart kredytowych. Później kobieta została uniewinniona.

#8:

Nie jest jasne, czy wszyscy współpracownicy Simona wiedzieli o jego oszustwach. Szofer Levieva, niejaki Jamal twierdzi, że nie miał pojęcia o jego prawdziwych intencjach. “Simon jest bardzo charyzmatyczny. Chcesz przebywać w jego towarzystwie każdego dnia. Przenika do twojego serca i sprawia, że czujesz się wyjątkowy. Potem zadaje ci cios w plecy i znika” - mówił Jamal.

#9:

Ofiary Simona, Pernilla i Cecilie, wciąż się przyjaźnią. Z ich zdjęć na Instagramie wynika, że rok temu wybrały się razem na wakacje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pernilla Sjoholm (@pernillaelisabeths)

Oglądaliście film dokumentalny “Oszust z Tindera”? Co sądzicie o tej historii?

Zobacz również: Ten brutalny film trafił na listę produkcji zakazanych. Teraz jest dostępny na Netflixie

Polecane wideo

Serial z jego udziałem rozpala wyobraźnię widzów. Poznajcie Adama Demosa, gwiazdę kontrowersyjnego hitu Netflixa
Serial z jego udziałem rozpala wyobraźnię widzów. Poznajcie Adama Demosa, gwiazdę kontrowersyjnego hitu Netflixa - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.02.2022 22:26
Te oszukane dziewczyny robią zbiórkę pieniędzy na spłatę długów, a przy okazji wyjeżdżają na wspólne wakacje...... No cóż, miały niezłego nauczyciela, a naiwniaków nigdy nie brakuje
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.02.2022 16:12
"Nie byłam z nim dla pieniędzy, nie pożyczała bym mu gdyby tak było" Kadr z hostelu kiedy jest bez kasy - "teraz jest nikim". Kobiety same się oszukują że nie lecą na głównie na luksusy i kasę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2022 16:12
"Nie byłam z nim dla pieniędzy, nie pożyczała bym mu gdyby tak było" Kadr z hostelu kiedy jest bez kasy - "teraz jest nikim". Kobiety same się oszukują że nie lecą na głównie na luksusy i kasę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2022 10:18
Oj mocny dokument. Ale nie tylko o tym oszuście, bo równie wiele możemy się dowiedzieć jak funkcjonuje psychika kobiet.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie