Ten brutalny film trafił na listę produkcji zakazanych. Teraz jest dostępny na Netflixie

To najgłośniejszy film ostatnich lat, którego... nikt nie widział.
Ten brutalny film trafił na listę produkcji zakazanych. Teraz jest dostępny na Netflixie
Fot. Universal Pictures
08.02.2022

O tej produkcji mówi się, że to najgłośniejszy film ostatnich lat, którego... nikt nie widział. Jego premiera została odwołana po tragicznych strzelaninach w Daytonie i El Paso w 2019 roku, w których życie straciły w sumie 33 osoby.  

Zobacz również: Horror sprzed lat znów bije rekordy popularności. W wielu krajach został zakazany

W świetle tych dramatycznych wydarzeń twórcy filmu “Polowanie” (“The Hunt”) uznali, że pokazywanie go w kinach będzie niestosowne. Powód? Wyjątkowo brutalna produkcja to historia polowania... na ludzi.  

UWAGA! Dalsza część tekstu może zawierać spojlery. 

„Polowanie”. Brutalny film zbanowany w USA trafił na Netflixa

Teraz “Polowanie” trafiło na Netflixa w wybranych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zakazany obraz wzbudza olbrzymie kontrowersje.  

O czym opowiada ta brutalna produkcja? Oto jeden z opisów: 

Dwunastu nieznajomych budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są, ani jak się tam znaleźli. Według mrocznej internetowej teorii bezlitośni członkowie elity zbierają się w odległej lokalizacji, aby polować na ludzi dla sportu. Ale ich plan może zostać zniweczony, gdy jedna z ofiar, Crystal, postanawia odwrócić role. 

Trudno się dziwić, że w obliczu tragicznych w skutkach strzelanin film o polowaniu na ludzi został wycofany z kin. Przedstawiciele wytwórni Universal Pictures tak tłumaczyli swoją decyzję: 

Wspieramy naszych twórców i będziemy kontynuować dystrybucję filmów we współpracy z odważnymi i wizjonerskimi kreatorami, podobnymi do tych, którzy stworzyli ten satyryczny thriller społeczny. Rozumiemy jednak, że to nie jest odpowiedni czas na to, aby ten obraz ujrzał światło dzienne. 

Co ciekawe, na temat filmu “Polowanie” wypowiedział się także ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, co tylko zwiększyło kontrowersje wokół tego obrazu.

Liberalne Hollywood jest rasistowskie na najwyższym poziomie i ma w sobie wielkie pokłady gniewu oraz nienawiści! Uwielbiają nazywać się “elitami”, ale wcale nimi nie są. (...) Ten film powstał po to, żeby wywołać chaos. Oni sami stworzyli przemoc, a teraz próbują przerzucić winę na innych. To oni są prawdziwymi rasistami i krzywdzą nasz kraj! 

- napisał były prezydent na Twitterze. 

W filmie w reżyserii Craiga Zobela zobaczymy m.in. Hilary Swank, Emmę Roberts, Betty Gilpin czy Justina Hartleya. Trailer “Polowania” możecie obejrzeć poniżej. 

Co sądzicie o tych kontrowersjach związanych z filmem “Polowanie”? Obejrzelibyście ten obraz? 

Zobacz również: Filmy, które ogląda się tylko raz. Są zbyt szokujące, żeby do nich wrócić

Polecane wideo

Ile lat mają polskie gwiazdy? Lewandowska, Wieniawa, Lipińska & inne
Ile lat mają polskie gwiazdy? Lewandowska, Wieniawa, Lipińska & inne - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 3.56 / 5
gość (Ocena: 5) 10.02.2022 23:44
Kiedyś już był podobny film i to nie jeden. Osobiście wolę znikający Cel z vandamme'm niż to badziewie
odpowiedz
Kajter (Ocena: 3) 10.02.2022 18:57
Przeciez ten film ogladalem już parę lat temu. Średni, taka klasa B. A brutalności jakiejś specjalnej tam nie było...
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 10.02.2022 17:54
Tragiczna pisanina, nie wiem gdzie ta osoba się uczyła, czysta rozpacz!!!!!!
odpowiedz
Dom (Ocena: 1) 10.02.2022 16:54
heh "risercz" pierwsza klasa! "nikt nie widział" filmu który miał premierę w Polsce i był wyświetlany w większości multiplexów XD a film swoją drogą bardzo fajny, i trochę przezydent Trump się zagalopował bo właśnie dosyć mocno uderza również w ta "liberalną" stronę
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.02.2022 19:14
Autorka artykułu w piękny sposób niedomówieniami wprowadza czytelników w błąd - nie można powiedzieć że filmu "nikt nie widział" skoro był wyświetlany w polskich kinach (wiem, bo sama go widziałam). Jest to mroczna komedia w stylu kina klasy B z elementami gore i sporą dawką czarnego humoru.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie