Ostatni odcinek „Euphorii” przyniósł dwie niepokojące teorie. Fani przeczuwają najgorsze

Też to zauważyliście?
Ostatni odcinek „Euphorii” przyniósł dwie niepokojące teorie. Fani przeczuwają najgorsze
Fot. HBO
02.02.2022

Parę tygodni temu serial “Euphoria” powrócił z drugim, jeszcze bardziej intensywnym i mrocznym sezonem. Można śmiało powiedzieć, że to jedna z najbardziej kontrowersyjnych produkcji telewizyjnych ostatnich lat, która zapoczątkowała wiele dyskusji o współczesnych nastolatkach i ich problemach. 

Zobacz również: Tego bad boya o wrażliwym sercu pokochały miliony fanek. Świat oszalał na punkcie serialu z jego udziałem

Parę dni temu stacja HBO wyemitowała czwarty odcinek drugiego sezonu “Euphorii”. Był to bodajże najbardziej intensywny epizod do tej pory, a wielu fanów dopatrzyło się w nim szczegółów, które zdradzają coś bardzo niepokojącego na temat losów dwóch głównych postaci. 

UWAGA! Dalsza część tekstu może zawierać spojlery. 

„Euphoria”. Czy jedna z postaci umrze, a druga zajdzie w ciążę?

Pierwsza z teorii dotyczy Cassie, czyli postaci granej przez Sydney Sweeney. W czwartym odcinku “Euphorii” uwikłana w miłosny trójkąt nastolatka przeżywa ciężkie chwile na imprezie urodzinowej swojej najlepszej przyjaciółki, Maddy. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sydney Sweeney (@sydney_sweeney)

Sytuacja komplikuje się, gdy na przyjęciu pojawia się Nate - były chłopak Maddy, który potajemnie romansuje z Cassie. Problem polega na tym, że Maddy wciąż jest w nim zakochana – podobnie zresztą jak Cassie. Gdy Maddy zaczyna publicznie mówić o tym, jak Nate fantazjował o założeniu z nią rodziny, Cassie (która większość odcinka spędziła z butelką w dłoni) zaczyna wymiotować. 

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nic takiego. Cassie za dużo wypiła, a dodatkowo jest świadoma, że zdradza swoją najlepszą przyjaciółkę. Jednak zdaniem fanów ta scena ma drugie dno. Przekonują, że Cassie jest w ciąży z Natem. Przypomnijmy, że we wcześniejszych odcinkach Nate fantazjował na temat założenia rodziny z Cassie. Co więcej, gdyby tak się stało, nastolatek podzieliłby los swojego ojca Cala, który ożenił się z matką Nate’a (Marshą), gdy ta zaszła w ciążę w młodym wieku. 

Moje przeczucie co do “Euphorii”: Cassie zajdzie w ciążę z Natem. Nate albo się wścieknie i zażąda aborcji, albo będzie chciał zatrzymać dziecko i założyć rodzinę, aby spełnić swoją fantazję na temat Cassie. 

A co, jeśli Cassie zajdzie w ciążę tak samo jak Marsha, a Nate utknie w związku z nią zupełnie jak Cal, zanim zdążył wyjawić prawdę o swojej orientacji? 

Druga teoria na temat ostatniego odcinka “Euphorii” jest jeszcze bardziej niepokojąca i dotyczy Rue, czyli głównej bohaterki serialu, portretowanej przez Zendayę. 

W nowym sezonie Rue ukrywa przed wszystkimi, że znów bierze narkotyki. Nie wie o tym nawet jej dziewczyna, Jules. W pierwszych minutach czwartego odcinka Rue mówi o swojej miłości do Jules. Jej słowom towarzyszy montaż, w którym widzimy obie dziewczyny jako pary z najbardziej romantycznych filmów w historii popkultury. Rue i Jules są przedstawione m.in. jako Rose i Jack z “Titanica”, Molly i Sam z “Uwierz w ducha” czy Ennis i Jack z “Tajemnicy Brokeback Mountain”. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hunter (@hunterschafer)

Jednak fani dopatrzyli się w tym romantycznym montażu mrocznej i przerażającej zapowiedzi. Zwrócili uwagę na fakt, że praktycznie we wszystkich tych scenkach Rue wciela się w postać, która umiera. Tak jest w przypadku Jacka w “Titanicu”, Jacka w “Tajemnicy Brokeback Mountain” i Sama w “Uwierz w ducha”. 

Zdaniem widzów to może być subtelna zapowiedź na temat dalszych losów Rue, tym bardziej, że dziewczyna staje się coraz bardziej uzależniona od narkotyków.  

Co sądzicie o tych teoriach odnośnie bohaterek “Euphorii”? Oglądacie ten serial? 

Zobacz również: Zendaya ostrzega przed oglądaniem kolejnego sezonu „Euforii”. Dlaczego?

Polecane wideo

Zachwyca wyglądem, ale gra przerażającego psychopatę. Kim jest Jacob Elordi, gwiazda serialu „Euphoria”?
Zachwyca wyglądem, ale gra przerażającego psychopatę. Kim jest Jacob Elordi, gwiazda serialu „Euphoria”? - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.19 / 5
gość (Ocena: 5) 20.03.2022 12:05
Fisz wiek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2022 12:05
W widział
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2022 12:05
Rzeka Wisła
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2022 12:05
Uprawiającym
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2022 12:05
Klasowo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie