Netflix z nowym polskim serialem. Pokaże mitologię słowiańską i nasze rodzime legendy

Czy polska produkcja odniesie sukces na miarę „Wiedźmina”?
Netflix z nowym polskim serialem. Pokaże mitologię słowiańską i nasze rodzime legendy
Fot. Unsplash
12.01.2022

Zdaniem ekspertów na tle innych pogańskich systemów religijnych Europy, religia Słowian jest jedną z najsłabiej zachowanych. To jednak nie oznacza, że nasi najdawniejsi przodkowie nie mieli własnych bóstw, tradycji i obrządków. To właśnie z mitologii słowiańskiej wywodzą się m.in. takie wydarzenia jak Noc Kupały, Dziady czy Jare Gody. 

Zobacz również: Horoskop, o którym wszyscy zapomnieli. Poznaj swój słowiański znak zodiaku

Do tej pory mitologia słowiańska była eksploatowana raczej w niewielkim stopniu. Teraz jednak może się to zmienić - wszystko za sprawą Netflixa, który właśnie ogłosił plany realizacji nowego polskiego serialu. Produkcja zabierze widzów w świat wierzeń Słowian, a także przybliży im nasze rodzime legendy. 

„Krakowskie potwory”. Serial Netflixa inspirowany religią Słowian 

Netflix poinformował, że zrealizuje kolejny polski serial. Produkcja dostanie tytuł “Krakowskie potwory” i będzie utrzymana w gatunku fantasy. 

Jak informuje platforma streamingowa, nowy serial będzie inspirowany wierzeniami dawnych Słowian i polskimi legendami. Netflix zdradził już, kto znajdzie się w obsadzie tej produkcji. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Chyrę, Małgorzatę Belę, Barbarę Liberek i Stanisława Linowskiego.  

O czym opowie serial “Krakowskie potwory”? Z udostępnionych szczegółów dowiadujemy się, że to historia Alex, studentki medycyny, która zostaje wybrana do elitarnej grupy studentów skupionej wokół światowej sławy patologa - profesora Zawadzkiego (w tej roli Andrzej Chyra). Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez AGENCJA JUMP (@agencja_jump)

Autorkami scenariusza do “Krakowskich potworów” są Magdalena Lankosz, Anna Sieńska i Gaja Grzegorzewska, a za reżyserię odpowiadają Kasia Adamik i Olga Chajdas. Netflix zdradził, że serial będzie miał swoją premierę już wiosną tego roku. 

Co sądzicie o tym projekcie? Czekacie na “Krakowskie potwory” na Netflixie? 

Zobacz również: To on zagra kochanka księżnej Diany w nowym sezonie „The Crown” . Kim jest Humayun Saeed?

Polecane wideo

Polka znalazła się w rankingu najpiękniejszych twarzy świata. Zajęła naprawdę wysokie miejsce
Polka znalazła się w rankingu najpiękniejszych twarzy świata. Zajęła naprawdę wysokie miejsce - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
Bexiusz (Ocena: 1) 13.01.2022 21:38
A czy będzie tam jakiś czarnoksiężnik koloru czarnego?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie