Koniec z dzieleniem konta na Netflixie? Platforma znów ukróca dostęp do swojej biblioteki

To fatalna wiadomość dla wielu użytkowników serwisu.
Koniec z dzieleniem konta na Netflixie? Platforma znów ukróca dostęp do swojej biblioteki
Fot. Pexels.com
03.01.2022

Pod koniec 2019 roku Netflix zapowiedział zmiany, które mogą oznaczać poważne problemy dla wielu użytkowników. Platforma poinformowała o planach ukrócenia procederu, w ramach którego właściciele abonamentu na Netflixie dzielą się z dostępem do swojego pakietu z innymi osobami.

Zobacz również: Te seriale na Netflixie oglądaliśmy najchętniej w 2021 roku. To aż 25 tytułów

Netflix rozpoczął blokowanie dzielenia kont w marcu zeszłego roku. Wówczas wielu użytkowników platformy informowało o komunikacie, jaki pojawiał się podczas prób zalogowania się w serwisie. Po jego uruchomieniu userzy widzieli wiadomość o konieczności zweryfikowania swojego konta.

W ostatnich miesiącach o sprawie ucichło, ale z początkiem nowego roku Netflix znów wziął sobie na celownik użytkowników, którzy dzielą się dostępem do platformy niezgodnie z jej regulaminem.

Netflix znów utrudnia współdzielenie kont. Uruchomił blokadę

Obecnie Netflix ukróca dostęp do swojej biblioteki Włochom. Abonenci, którzy nie mieszkają ze sobą pod tym samym dachem, ale korzystają z jednego konta, spotykają się z koniecznością zweryfikowania swojego konta.

Dostęp można potwierdzić na dwa sposoby: przez wiadomość e-mail wysłaną na skrzynkę pocztową przypisaną do konta lub przez wiadomość SMS na telefon przypisany do konta. Następnie użytkownik otrzymuje specjalny kod, dzięki któremu dostęp do biblioteki Netflixa zostanie przywrócony. Jeżeli userzy nie będą w stanie przejść przez ten proces, możliwość oglądania filmów i seriali zostanie zablokowana.

Dlaczego Netflix zdecydował się na taki proceder? Chodzi oczywiście o pieniądze. Jak podaje serwis bgr.com, na skutek współdzielenia kont przez osoby z różnych gospodarstw domowych platforma traci aż 9 mld dolarów.

Póki co nie ma informacji na temat blokowania dostępu do Netflixa polskim użytkownikom, ale taka sytuacja miała już miejsce w przeszłości.

Zobacz również: Netflix weryfikuje dostęp do platformy w Polsce. Czy to koniec dzielenia się kontem?

Polecane wideo

To ona zagra Meghan Markle w „The Crown”? Fani nie mają co do tego wątpliwości
To ona zagra Meghan Markle w „The Crown”? Fani nie mają co do tego wątpliwości - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.01.2022 15:12
Jezeli za cene jaka place poblokuja mi mozliwosc dzielenia z rodzicami to poprostu z niego zrezygnuje. Jest wiele rownie ciekawych alternatyw ktore kosztuja ulamek tego co Netflix. Wielu moich znajomych mowi to samo. Ich strata :-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2022 08:07
w sumie w porówaniu do hbo go, netflix ma dużo gorszą ofertę (nowości są na hbo go i jak z niego zejdą to trafiają na netflix) i wtedy po prostu z niego zrezygunuję
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.01.2022 17:05
Uczciwym niczego to nie utrudnia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie