„Squid Game” miał otrzymać zupełnie inny tytuł. Netflix: „Mogliśmy popełnić wielki błąd”

A my mogliśmy w ogóle o nim nie usłyszeć.
„Squid Game” miał otrzymać zupełnie inny tytuł. Netflix: „Mogliśmy popełnić wielki błąd”
Fot. Netflix
24.10.2021

Serial "Squid Game" pobił rekordy oglądalności na Netflixie oraz przyniósł serwisowi gigantyczne zyski. Aktorzy, którzy wystąpili w tej produkcji praktycznie z dnia na dzień zyskali międzynarodową rozpoznawalność, a widzowie domagają się kolejnych sezonów tej trzymającej w napięciu historii. 

Zobacz również: Zawody ze „Squid Game” odbędą się także w Polsce! Nagroda jest niesamowicie kusząca

Co ciekawe, mało brakowało, a świat poznałby tę produkcję pod zupełnie innym tytułem. W jednym z wywiadów przedstawiciele Netflixa zdradzili, jak pierwotnie miał nazywać się serial. Przyznali, że mogli popełnić “wielki błąd”. 

„Squid Game” miał mieć zupełnie inny tytuł. Jaki?

Tytuł serialu nawiązuje do popularnej w Korei Południowej gry dla dzieci – widzimy ją m.in. w początkowych minutach pierwszego odcinka serialu.  

Jednak Netflix miał spore obawy, że międzynarodowa widownia nie zrozumie tego nawiązania i zamierzał zamieścić tę produkcję w swojej bibliotece pod zupełnie inną nazwą, czyli “Round Six”. 

Chcieliśmy, żeby ten serial był pokazywany w różnych krajach, ale baliśmy się, że tytuł “Squid Game” nie wywoła odzewu, ponieważ nikt go nie zrozumie. Zamiast tego postawiliśmy na “Round Six”, ponieważ chcieliśmy, żeby tytuł był bardziej ogólny i żeby wyjaśnił widzom, o czym opowiada ten serial – w grze jest sześć rund 

- mówiła Kim Min-young, przedstawicielka Netflixa na rynek azjatycki w rozmowie z portalem hollywoodreporter.com. 

Netflix zmienił zdanie po tym, jak do dyskusji włączył się twórca produkcji, czyli reżyser Hwang Dong-hyuk, który wyjaśnił, że tytuł “Squid Game” wyraża esencję całego serialu. 

Uważam, że ten bardziej autentyczny tytuł zadziałał bardzo dobrze. Nazwa “Squid Game”, razem z przyciągającą wzrok szatą graficzną, wzbudza wielkie zainteresowanie, zwłaszcza wśród widowni, które nigdy wcześniej nie oglądały koreańskiego serialu, ale szukają dobrej rozrywki. Myślę, że nie doceniamy ciekawości, jaką przejawia wielu naszych widzów 

- skomentowała przedstawicielka Netflixa. 

Myślicie, że serial “Squid Game” odniósłby tak olbrzymi sukces pod innym tytułem? 

Zobacz również: Mogliście całkowicie źle zrozumieć „Squid Game”. Wszystko z powodu kiepskiego tłumaczenia

Polecane wideo

Wygląda jak sobowtór Brada Pitta. Kobiety albo nie dają mu spokoju, albo oskarżają o oszustwo
Wygląda jak sobowtór Brada Pitta. Kobiety albo nie dają mu spokoju, albo oskarżają o oszustwo - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.10.2021 16:18
Obejrzałam serial i nie rozumiem jego fenomenu
odpowiedz
DOMINUJACY_GRZESIEK_26 (Ocena: 5) 24.10.2021 15:47
Moja ukochana Zoccha mówi na co innego squid game gdy dostaje tak zwanego slime'a na młodą twarzyczkę a potem próbuję złapać mnie i strzelić nim we mnie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie