Mogliście całkowicie źle zrozumieć „Squid Game”. Wszystko z powodu kiepskiego tłumaczenia

Te nieścisłości zmieniają sposób postrzegania bohaterów i całej fabuły.
Mogliście całkowicie źle zrozumieć „Squid Game”. Wszystko z powodu kiepskiego tłumaczenia
Fot. Netflix
09.10.2021

Mija kolejny tydzień, a serial “Squid Game” wciąż nie schodzi z ust całego świata. Aktorzy, którzy wystąpili w produkcji z dnia na dzień stali się gwiazdami, internauci masowo pieką ciastka pokazane w jednym z odcinków, a twórcy tytułu wpadli w tarapaty z powodu numeru telefonu, który fikcyjny okazał się tylko w teorii.

Zobacz również: Wielka wpadka w „Squid Game”. W serialu podano prawdziwy numer telefonu

Jeśli oglądacie albo już obejrzeliście ten południowokoreański hit istnieje duże prawdopodobieństwo, że odebraliście go zupełnie inaczej niż rodzimi widzowie. Wszystko z powodu kiepskiego tłumaczenia, które przeinacza sens niektórych wypowiedzi. Na te niedociągnięcia zwróciła uwagę pewna TikTokerka.

„Squid Game”. TikTokerka o kiepskim tłumaczeniu z koreańskiego

Youngmi Mayer opublikowała filmik, w którym wypunktowała nieścisłości w tłumaczeniu różnych kwestii, jakie padają w serialu “Squid Game”. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to tylko niuanse, ale TikTokerka wyjaśnia, w jaki sposób te przeinaczenia zmieniają sposób postrzegania bohaterów i wydarzeń przedstawionych w serialu.

Autorka nagrania jako jeden z przykładów podaje wypowiedź, która w języku angielskim w wersji z napisami brzmi: “I’m not a genius, but I can work it out” (“Nie jestem geniuszem, ale potrafię to rozgryźć”). To znacznie różni się od dosłownego tłumaczenia, które brzmi: “I am very smart - I just never got a chance to study” (“Jestem bardzo mądra, po prostu nigdy nie miałam okazji się uczyć”).

@youngmimayer

##squidgame translations are sooo wrong here’s a little example

♬ original sound - youngmi

Mayer tłumaczy, że ta wypowiedź odnosi się do różnic pomiędzy klasami społecznymi w Korei Południowej. Bohaterka, która wygłasza tę kwestię jest inteligentna, ale z powodu urodzenia nie miała okazji iść na studia. To znaczna różnica w porównaniu do tłumaczenia zaprezentowanego przez Netflix.

Oglądacie serial “Squid Game”?

Zobacz również: 20 mln widzów obejrzało tę kontrowersyjną scenę w serialu Netflixa. Część userów wracało do niej wiele razy

Polecane wideo

To największa gwiazda „Squid Game”. Była w koreańskim „Top Model” i ma 15 mln obserwujących
To największa gwiazda „Squid Game”. Była w koreańskim „Top Model” i ma 15 mln obserwujących - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.10.2021 03:26
Nie mogłem uwierzyć, że kiedykolwiek ponownie połączę się z moim byłym kochankiem, byłem tak traumatyczny, że zostałem sam, bez ciała, które mogłoby zostać przy mnie i być ze mną, ale pewnego dnia miałem szczęście, że to spotkałem potężny czarodziej dr Akhere, po opowiedzeniu mu o mojej sytuacji zrobił wszystko, co w ludzkiej mocy, aby mój kochanek wrócił do mnie,w rzeczywistości po rzuceniu zaklęcia mój były kochanek wrócił do mnie niecałe 48 godzin, mój były kochanek przyszedł z powrotem błagając mnie, że nigdy więcej mnie nie opuści, 3 miesiące później zaręczyliśmy się i pobraliśmy, jeśli masz taką samą sytuację, po prostu skontaktuj się z dr Akhere na jego e-mail: AKHERETEMPLE @ gmail . com bardzo dziękuję za przywrócenie mi mojego byłego kochanka, jego e-mail: AKHERETEMPLE @ gmail . com lub zadzwoń/whatsapp:+2349057261346/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.10.2021 20:42
W Polsce dobrze to przetłumaczono.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie