Ten serial Netflixa ma 100 proc. pozytywnych ocen. Ale uwaga - jest wyjątkowo brutalny

To seans obowiązkowy - „pod warunkiem, że macie mocne żołądki”.
Ten serial Netflixa ma 100 proc. pozytywnych ocen. Ale uwaga - jest wyjątkowo brutalny
Fot. Instagram.com (@squidgame.series)
29.09.2021

Rotten Tomatoes uchodzi za najbardziej opiniotwórczy portal o tematyce filmowej i serialowej. Serwis istnieje od roku 1998 i można w nim znaleźć recenzje profesjonalnych krytyków filmowych, jak i “zwykłych” internautów. Im wyższa wartość procentowa przy tytule danej produkcji, tym lepsze opinie na jej temat. Natomiast im bliżej zera... No cóż, to mówi samo za siebie.

Zobacz również: Takiego serialu Netflixa jeszcze nie było. Widzowie sami wybiorą kolejność odcinków

Mało który tytuł na Rotten Tomatoes zyskuje najwyższy możliwy wynik, czyli okrągłe 100 procent. Ale w ostatnim czasie udało się to jednej z najnowszych produkcji Netflixa. O tym serialu jest głośno nie tylko za sprawą fenomenalnych recenzji, ale także ze względu na wyjątkowo brutalne sceny.

„Squid Game” to hit Netflixa. Zyskał 100 proc. na Rotten Tomatoes

Chodzi o serial “Squid Game”, czyli południowokoreańską produkcję, która zadebiutowała na Netflixie 17 września. W Stanach Zjednoczonych tytuł zajął pierwsze miejsce w zestawieniu TOP 10 w ciągu zaledwie czterech dni od premiery. Ponadto trafił do grona najchętniej oglądanych produkcji na platformie aż w 90 krajach.

“Squid Game” dołączył do wąskiego grona seriali, którym profesjonalni krytycy związani z serwisem Rotten Tomatoes przyznali najwyższą możliwą notę. Również widzowie Netflixa ocenili tę produkcję bardzo pozytywnie – na tę chwilę wystawiona przez nich średnia wynosi 87 proc.

O czym opowiada serial “Squid Game”? Oto oficjalny opis przygotowany przez Netflixa:

Setki spłukanych graczy przyjmują dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, ale stawka — przerażająco wysoka.

Zarówno fani, jak i krytycy zwracają uwagę na fakt, że południowokoreańska produkcja jest wyjątkowo brutalna. “Squid Game” zaliczany jest do gatunku battle royale. Jak podaje Wikipedia, jest to tryb rozgrywki wieloosobowej w komputerowych grach akcji, w którym co najmniej kilku, a często kilkudziesięciu lub kilkuset graczy walczy (pojedynczo lub w niewielkich drużynach) pomiędzy sobą aż do momentu, gdy pozostanie jedna żywa postać albo drużyna. Tempo rozgrywki jest stopniowo zwiększane poprzez zmniejszający się w losowy sposób teren, na którym mogą przebywać gracze. Tryb ten zainspirowany jest japońską powieścią fantastycznonaukową z 1996 roku zatytułowaną “Battle Royale” oraz jej filmową adaptacją z 2000 roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tully Entertainment (@tullyentertainment)

Ci, którzy już widzieli serial zdecydowanie zachęcają do zapoznania się z tym tytułem - o ile pozwolą im na to nerwy. Rebecca Onion, krytyczka związana z portalem slate.com napisała, że to seans obowiązkowy - “pod warunkiem, że macie mocne żołądki”. Z kolei Paul Tassi z magazynu “Forbes” uznał “Squid Game” za emocjonalny roller coaster, którego zakończenie “rozłożyło go na łopatki”.

Oglądaliście już serial “Squid Game”? A może wobec takich opinii odpuścicie sobie ten tytuł?

Zobacz również: Obejrzała ponad tysiąc horrorów. Zdradziła, które przeraziły ją najbardziej

Polecane wideo

Młodszy syn Britney Spears ma już 15 lat. Jego dziewczyna chwali się romantycznymi zdjęciami
Młodszy syn Britney Spears ma już 15 lat. Jego dziewczyna chwali się romantycznymi zdjęciami - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.10.2021 03:21
I couldn't believe that I would ever reconnect with my ex-lover, I was so traumatized to be left alone, without a body to stay with me and be with me, but one day I was lucky to have met the mighty wizard Dr. Akhere, after telling him about my situation he did everything humanly possible to get my lover back to me, in fact after casting the spell my ex-lover came back to me less than 48 hours, my ex-lover came back begging me to never leave me again , 3 months later we got engaged and got married, if you have the same situation just contact Dr. Akhere on his email: AKHERETEMPLE @ gmail. com thank you very much for bringing my ex-lover back to me, his e-mail: AKHERETEMPLE @ gmail. com or call / whatsapp: +2349057261346 ../ I couldn't believe that I would ever reconnect with my ex-lover, I was so traumatized to be left alone, without a body to stay with me and be with me, but one day I was lucky to have met the mighty wizard Dr. Akhere, after telling him about my situation he did everything humanly possible to get my lover back to me, in fact after casting the spell my ex-lover came back to me less than 48 hours, my ex-lover came back begging me to never leave me again , 3 months later we got engaged and got married, if you have the same situation just contact Dr. Akhere on his email: AKHERETEMPLE @ gmail. com thank you very much for bringing my ex-lover back to me, his e-mail: AKHERETEMPLE @ gmail. com or call / whatsapp: +2349057261346 ../
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.09.2021 12:24
Nie ma, bo ja go oceniam na 3/10. A lubię koreańskie kino. Po prostu ten serial, mimo niezłego początku, jako całość jest bardzo kiepskim, nudnym dramatem. Wątki płytkie, jak kałuża. Gry niezbyt emocjonujące. Wszystko przewidywalne, jak ktoś widział coś więcej niż same seriale od Netflixa. Naprawdę nie ma się czym zachwycać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie