SONDA: Bez którego filmu nie wyobrażasz sobie świąt?

Są filmy, bez których nie obejdą się żadne święta, a ich emisja przyciąga przed telewizory miliony dzieci i dorosłych z całego świata. Bez którego hitu Ty nie wyobrażasz sobie Bożego Narodzenia?
SONDA: Bez którego filmu nie wyobrażasz sobie świąt?
23.12.2009

Są  filmy, bez których nie obejdą  się żadne święta, a ich emisja przyciąga przed telewizory miliony dzieci i dorosłych z całego świata. Bez którego hitu Ty nie wyobrażasz sobie Bożego Narodzenia?

10. „Święta Last Minute”. Boże Narodzenie to same kłopoty – zakupowa gorączka, strojenie domu, prezenty, nieproszeni goście! Nora i Luther postanawiają zrezygnować ze świątecznej bieganiny, ale… tylko na chwilę. Czy zdążą wszystko przygotować na czas? 

9. „To wspaniałe życie”. Tchnienie starego Hollywood, genialny James Stuart i wzruszająca, gwiazdkowa opowieść, która poruszy nawet najbardziej lodowate serce. Coś dla tych, którzy chcą odpocząć od klasycznych, bożonarodzeniowych obrazków ze świąteczną bieganiną w tle.

8. „Przetrwać Święta”. Opowieść o tym, jak przygnębiające potrafi być samotne obchodzenie świąt. Aby tego uniknąć, Drew postanawia wynająć dom, w którym dorastał oraz zapłacić jego nowym lokatorom za towarzyszenie mu w czasie Bożego Narodzenia… Czy świąteczna rodzina przygarnie go tylko na chwilę?

7. „Holiday”. Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law oraz Jack Black, czyli hollywoodzka śmietanka w bożenarodzeniowym romansie. Dowcipne dialogi, dużo śniegu i happy end w najlepszym wydaniu będą gwarancją udanego, świątecznego wieczoru! 

6. „To właśnie miłość”. Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia - z romantycznymi, zabawnymi, a nawet słodko - gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości.

5. „Ekspres Polarny". Wstawaj, wsiadaj i ruszaj w podróż swojego życia! Jest Wigilia - a Ty już za chwilę będziesz między górami mknął Ekspresem Polarnym, ślizgał się po wielkich lodowcach, kołysał na wysokich mostach oraz rozkoszował się smakiem gorącej czekolady!

4. „Opowieść wigilijna”. Adaptacji tego starego, angielskiego opowiadania spod pióra Dickensa było już wiele, jednak w te święta wprost nie wypada zobaczyć najnowszej z nich. Choć na chwilę oderwij się od stołu i namów rodzinę na wypad do kina – na pewno nie pożałujecie!

3. „Jedziemy do babci”. Kultowy, bożonarodzeniowy film z bliźniaczkami Olsen z czasów, kiedy były jeszcze małymi, rozkosznymi istotkami. Ich tytułowa droga do babci pełna jest zaskakujących niespodzianek, nierzadko niebezpiecznych i szalonych. Na szczęście, jak w każde święta, wszystko kończy się dobrze! 

2. „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Obowiązkowa porcja ambitnego kina w tradycyjnym, polskim domu. Komedia o ludziach, którzy wierząc w "American dream" wyruszyli za ocean, by zdobyć sławę i pieniądze. Zderzenie z nowojorsko-emigracyjną rzeczywistością okazuje się jednak bolesne i komiczne zarazem. Dzień Wigilii stanie się punktem zwrotnym w życiu każdego z bohaterów…

1. „Kevin sam w domu”. To nasz zdecydowany faworyt – bez słodkiego Kevina i jego niezwykłych perypetii nie liczą się żadne święta i żaden karp nie smakuje tak samo. W większości domów to już postać kultowa, nieważne, czy z rabusiami goni się po własnym domu czy… po Nowym Jorku!

Opracowała Lilka Tylman

Zobacz także:

10 najbardziej dobijających filmów wszechczasów

Czyli zestawienie produkcji, których lepiej unikać w chwilach przygnębienia.

10 najbardziej wpływowych filmów dekady

Zobacz listę dziesięciu najbardziej wpływowych filmów ostatniej dekady, które zmieniły oblicze kina i wyznaczyły nowy kierunek w rozwoju światowej kinematografii! 

Polecane wideo

Komentarze (358)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2009 17:18
Kevin.jest.już.nudny,ale.ja.to.uwielbiam.xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2009 16:48
nienawidzę Kevina ;|
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2009 23:22
zaden! dajcie cosi nnego..co roku to samo!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2009 16:19
Kevin rzadzi ; D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2009 10:39
Na 100% Kevin
odpowiedz

Polecane dla Ciebie