Top 10 filmów, które MUSISZ obejrzeć w te wakacje ♥

Są idealne na lato i od razu wprowadzą Cię w słoneczny klimat.
Top 10 filmów, które MUSISZ obejrzeć w te wakacje ♥
fot. Unsplash (Jakob Owens)
30.07.2021
Zuzanna Niedzielska

Wakacje to doskonały czas na to, aby nadrobić filmowe zaległości. Niektóre festiwale mimo pandemii odbywają się, ale w dobie Netfliksa i wachlarza podobnych serwisów możesz zrobić to nawet w domowym zaciszu. Zaproś przyjaciółki, zorganizuj wieczór z partnerem, albo po prostu zrób popcorn i obejrzyj je w samotności (nareszcie odpoczniesz i nikt nie będzie Ci przeszkadzał).

Zobacz również: 50 szalonych rzeczy, które MUSISZ zrobić w te wakacje ♥

Poniższe perełki są idealne na lato i od razu wprowadzą Cię w słoneczny klimat. Poczujesz, jakbyś sama była ich bohaterką! Na długo pozostają w pamięci. Koniecznie zanotuj te pozycje. 

10 filmów idealnych na wakacje

#1 Tamte dni, tamte noce

Bajkowe, leniwe i sielankowe obrazki z Włoch, a do tego ważna refleksja na temat pierwszej miłości. Timothee Chalamet doskonale podejmuje wyzwanie odegrania roli zmysłowego geja. No a do tego genialna ścieżka dźwiękowa, która zostanie z Tobą na dłuugo. Poczujesz się, jakbyś sama jadła śniadanie przy toskańskim stole, a niespieszne sceny wprawią Cię w błogi nastrój.

#2 Palm Springs

Potężna dawka inteligentnego i sytuacyjnego poczucia humoru. Komedia romantyczna z domieszką science fiction opowiada o tym, że prawdziwą miłość można znaleźć w najmniej spodziewanym momencie, ale też nie rozwiązuje ona wszystkich problemów. Pamiętacie Dzień Świstaka? Znajdziecie tutaj podobny splot przypadków, a to wszystko w ciekawej scenerii i podczas uroczystości weselnej.

#3 Tajemnice Silver Lake

Sam to bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles. Gdy dziewczyna z jego sąsiedztwa znika w tajemniczych okolicznościach, budzi się w nim prawdziwy detektyw. Śledzi spisek przy pomocy kaset VHS, hollywoodzkich lokacji, znaków na ścianach, piosenek czy komiksówFilm jest kopalnią sentymentów z lat '80, a reżyser dowolnie żongluje gatunkami. 

#4 Midsommar. W biały dzień

Można powiedzieć, że horror i komedia idą tutaj łeb w łeb. Paczka przyjaciół wybiera się na letni festiwal do odseparowanej od świata szwedzkiej wioski. Na miejscu okazuje się, że tamtejsze rytuały są mocno ekscentryczne...

#5 500 dni miłości

Zwariowana komedia romantyczna, która dzięki głównemu bohaterowi pozwala uwierzyć w miłość. W rolach głównych Zooey Deschanel i Joseph Gordon-Levitt.

#6 Czego nauczyła mnie ośmiornica

Niezwykły dokument, który dopiero co otrzymał Oscara. Zamieszkująca południowoafrykański las wodorostów ośmiornica zaprzyjaźnia się z operatorem filmowym i objaśnia mu podwodny świat.

#7 Mustang

Ten film to prawdziwe GIRL POWER. Do tego stopnia, że możesz uronić na nim niejedną łzę. Akcja rozgrywa się w nadmorskim tureckim miasteczku i traktuje o konserwatywnym podejściu do kobiecej cielesności. W pewnym momencie jedna z sióstr buntuje się przeciwko brutalnej tradycji.

#8 Dirty Dancing 2: Havana Nights

Wirujący taniec tym razem przenosi się na gorrącą Kubę. Do tego Diego Luna w roli głównej.

#9 Pod słońcem Toskanii

Frances po rozwodzie wywraca swoje życie do góry nogami i kupuje dom do remontu w słonecznej Toskanii. Przeżywa przygody z lokalnymi mieszkańcami, a od losu dostaje szansę na nową miłość.

#10 Mamma Mia! Here We Go Again

Sophie tym razem poznaje historię swojej mamy z okresu ciąży. Barwny, taneczny musical, który błyskawicznie poprawia humor. Pozycja obowiązkowa w wakacje! Repertuar będziesz śpiewać jeszcze długo po zakończeniu seansu. 

Ile pozycji masz już za sobą?

Zobacz również: 100 filmów, które każdy powinien obejrzeć przynajmniej raz w życiu

Polecane wideo

Miłosny horoskop na lato
Miłosny horoskop na lato - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.08.2021 10:44
Oglądam filmy, ale jednak częściej czytam książki. Kryminały to mój ulubiony gatunek. W weekend pochłonęłam Fascynacja, która wyszła spod pióra Adriana Bednarka. Dobry, trzymający w napięciu kryminał. Autor do perfekcji doszlifował postać Oskara.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie