Powstanie polska wersja kultowego serialu „The Office”. Pobije oryginał?

Akcja „The Office PL” rozgrywa się w siedzibie firmy produkującej wodę mineralną „Kropliczanka”.
Powstanie polska wersja kultowego serialu „The Office”. Pobije oryginał?
Fot. Instagram.com (@canalplusonline)
09.07.2021

“The Office” (w polskiej wersji językowej “Biuro”) to opowieść o grupie pracowników fikcyjnej firmy Dunder Mifflin. Serial zaliczany jest do gatunku mockumentary, czyli fikcyjnej produkcji udającej serial dokumentalny i często przyjmującej formę parodii. Amerykańskie “Biuro” to remake brytyjskiego serialu o tej samej nazwie. Produkcja była emitowana w latach 2005-2013 i doczekała się 9 sezonów, a w głównych rolach wystąpili Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, B.J. Novak, Ed Holmes oraz Mindy Kaling. 

Zobacz również: Najzabawniejszy serial w historii telewizji. To udowodnione naukowo

Zdaniem widzów z całego świata “The Office” to jeden z najbardziej kultowych seriali w historii telewizji, a mimo zakończenia produkcji fani wciąż często wracają do tego tytułu. Teraz dowiedzieliśmy się, że format doczeka się remake’u - i to w polskim wydaniu.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CANAL+ online (@canalplusonline)

Powstaje polska wersja serialu „The Office”. Znamy obsadę  

Jak informuje Canal+, ruszyły zdjęcia do produkcji “The Office PL”. W polskiej wersji “Biura” charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. 

W lipcu mija 20 lat odkąd serial “The Office” Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach, w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia  

- mówi André Renaud, SVP global format sales w BBC Studios. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Office (@theoffice)

Scenarzyści serialu czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów ma być testem na dystans Polaków do samych siebie, czytamy w informacji prasowej. 

Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią 

- mówi Małgorzata Seck, wiceprezes zarządu ds. programowych Canal+ Polska. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez AGENCJA JUMP (@agencja_jump)

Akcja “The Office PL” rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej “Kropliczanka”. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników “Kropliczanki”. 

W obsadzie oprócz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander i Adama Woronowicza znaleźli się Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za polską wersję serialu komediowego, tworzoną przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa.     

O wyjątkowości “The Office PL” świadczyć będzie również wprowadzenie do świata przedstawionego silnej kobiecej bohaterki. Świat się zmienił i kobiety znaczą dużo więcej w biznesie, niż to miało miejsce 20 lat temu. Patrycja - w tej roli Vanessa Aleksander - to przedstawicielka nowego pokolenia, dziecko polskich “rekinów biznesu”, która wkraczając w progi biura “Kropliczanki”, przełamuje stary ład. Dzięki temu rozwiązaniu będzie bardziej iskrzyć w tej całej układance. Główny bohater dostanie równoprawną przeciwniczkę, przed którą nagle będzie się musiał wykazywać większą czujnością. Wszystkie jego szalone pomysły będą musiały podlegać rewizji, bo obok jest bohaterka, która ma równie absurdalne pomysły. Teraz rozegra się walka, kto zdominuje i zawładnie tą biedną ekipą 

- dodaje reżyser. 

Premiera serialu planowana jest jesienią w Canal+ Premium i w Canal+ online na canalplus.com. Będziecie oglądać polską wersję “The Office”? 

Zobacz również: Te seriale streamowaliśmy najczęściej w 2020. Zwycięzca to absolutny klasyk

Polecane wideo

Serial z jego udziałem rozpala wyobraźnię widzów. Poznajcie Adama Demosa, gwiazdę kontrowersyjnego hitu Netflixa
Serial z jego udziałem rozpala wyobraźnię widzów. Poznajcie Adama Demosa, gwiazdę kontrowersyjnego hitu Netflixa - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.07.2021 12:53
Po co zmieniać coś tak dobrego.. oszczędzić wstydu lepiej i tego nie puszczać nigdzie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2021 12:53
O nie... To będzie nędza... obym na to nigdy nawet przypadkiem nie trafiła...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2021 12:25
Fabuła tej polskiej szmiry nie ma nic wspólnego z oryginalnym The Office.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie