Polska piosenka trafiła na kultową listę magazynu Billboard. „Historia dzieje się na naszych oczach”

Tego osiągnięcia dokonał 20-letni raper z Wrocławia.
Polska piosenka trafiła na kultową listę magazynu Billboard. „Historia dzieje się na naszych oczach”
fot. Instagram (instagram.com/33mata & @rokamedia.pl)
08.07.2021
Zuzanna Niedzielska

Michał Matczak to zdolny, 20-letni raper urodzony we Wrocławiu. Jest synem profesora prawa – Marcina Matczaka. Jego kariera nabrała zawrotnego tempa po opublikowaniu kontrowersyjnego singla „Patointeligencja” w 2019 roku. W tym momencie kawałek ma już ponad 51 milionów wyświetleń.

Zobacz również: Pierwszy polski artysta z MILIARDEM odtworzeń na Spotify. Dwa utwory to absolutne hity!

Mata samodzielnie tworzy teksty swoich piosenek, w których często nawiązuje do wspomnień z liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, sytuacji politycznej w Polsce, a nawet kwestii wiary w Boga. Tym razem nieśmiało poruszył temat miłości, a jego wakacyjny numer stał się absolutnym hitem.

Mata pierwszym Polakiem na liście magazynu Billboard

Młody raper jeszcze niedawno pobił polski rekord w serwisie Spotify. Jego najnowszy singiel był najczęściej słuchaną piosenką w ciągu doby. Tym sposobem miłosny "letniaczek" Maty uzyskał lepsze wyniki niż odsłuchana ponad 600 tysięcy razy „Patoreakcja”.

Tym razem artysta został pierwszym polskim wykonawcą, który znalazł się w prestiżowym zestawieniu Billboard Global Excl. U.S. Jego celem jest promowanie muzyków z całego świata.

Historia dzieje się na naszych oczach. Za sprawą swojego ostatniego singla „Kiss cam (podryw roku)” Mata został pierwszym polskim artystą, którego utwór trafił na globalną listę Billboard Global 200 Excl. US. Uwzględnia ona ponad 200 światowych rynków muzycznych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych

- ogłosiła wytwórnia SBM Label.

Chociaż pojawiły się głosy, że takie osiągnięcie ma na swoim koncie również zespół Behemoth, to jednak ta konkretna lista przebojów zadebiutowała dopiero we wrześniu 2020 roku.

Najnowszy singiel Maty jest także pierwszą polskojęzyczną piosenką, która trafiła na światowe listy przebojów. Do tej pory teledysk do „Kiss cam (podryw roku)” wyświetlono ponad 18 milionów razy, a sam utwór został odsłuchany blisko 12 milionów razy w serwisach streamingowych. Tak się robi dookoła świata!

- pochwaliła się dumna wytwórnia.

Zobacz również: Ile zarabiają najlepsi polscy raperzy?

Polecane wideo

Polski raper podciął sobie żyły podczas live'a na Instagramie. Życie ratowali mu fani
Polski raper podciął sobie żyły podczas live'a na Instagramie. Życie ratowali mu fani - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie