Sieć kin wycofuje bilety dla zaszczepionych. „Niewyobrażalny atak nienawiści”

„Nie sądziliśmy, że próba ułatwienia dostępu do kina jak największej liczbie osób wzbudzi aż tak negatywne emocje”.
Sieć kin wycofuje bilety dla zaszczepionych. „Niewyobrażalny atak nienawiści”
Fot. iStock
30.06.2021

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem dotyczącym luzowania obostrzeń, kina studyjne i multipleksy dostały możliwość wznowienia swej działalności od 21 maja 2021 roku. Jedną z sieci, która jako pierwsza powitała widzów po okresie lockdownu był Helios, należący do Grupy Agora. 

Zobacz również: Polskie filmy wszech czasów. Nie znać ich to prawdziwy wstyd

We wtorek przedstawiciele kin Helios zapowiedzieli, że wprowadzą do swojej oferty dwa nowe rodzaje biletów - dla osób zaszczepionych oraz dla niezaszczepionych. Jak tłumaczono, zmiana miała być podyktowana utrzymaniem ograniczeń dotyczących maksymalnego wypełnienia sali kinowej. Obecnie zajętych może być 75 proc. miejsc, a do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione oraz dzieci w wieku do 13 lat. Pracownicy kin nie wiedzą jednak, czy dany widz jest zaszczepiony, więc nie mogą podwyższyć tego limitu. 

Jednak po olbrzymiej fali krytyki sieć Helios szybko wycofała się ze swoich planów. Przedstawiciele poinformowali, że spotkali się z “niewyobrażalnym atakiem nienawiści”. 

Helios wycofał bilety dla zaszczepionych po fali krytyki

Zgodnie z zapowiedziami bilety dla zaszczepionych i dla niezaszczepionych miały nie różnić się ceną. Dzięki zmianom na salę kinową miało wejść więcej widzów. Jednak Helios zrezygnował z tego pomysłu po fali hejtu ze strony wielu klientów. 

W ostatnim czasie spotkaliśmy się z niewyobrażalnym wręcz atakiem nienawiści. Liczba obraźliwych wiadomości, z jak najgorszymi życzeniami i nawet pogróżkami, które do nas trafiły, przerosła nas. Nie sądziliśmy, że próba ułatwienia dostępu do kina jak największej liczbie osób wzbudzi aż tak negatywne emocje 

- przekazała firma za pośrednictwem Facebooka. 

 

W dalszej części oświadczenia czytamy: 

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, a także bezpieczeństwo naszych pracowników, którzy bezpośrednio doświadczają wręcz agresji werbalnej, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z pomysłu służącego zwiększeniu liczby dostępnych miejsc w kinach w ramach limitu 75 proc. miejsc. 

(...) Spotkaliśmy się z zarzutem, że segregujemy Widzów. Chcemy wyraźnie podkreślić, że nasze działanie nie miało nic wspólnego z jakąkolwiek dyskryminacją. W salach nie było i nie będzie wydzielonych miejsc dla osób w zależności od szczepienia. Bilety nie różniły się ceną. Nie gromadziliśmy ponadto żadnych danych medycznych, a podanie informacji o szczepieniu było w pełni dobrowolne. 

Dziękujemy wszystkim Widzom, którzy rozumieją naszą sytuację i wspierali nasze działania, tym samym przyczyniając się do zwiększenia liczby dostępnych miejsc w kinach. To wsparcie jest dla nas niezwykle cenne. Wierzymy, że wspólnie uda się powrócić do normalności, jaką znamy sprzed pandemii i cieszyć się kinową rozrywką bez ograniczeń. 

Co sądzicie o takim pomyśle sieci Helios i reakcji widzów? 

Zobacz również: Polski film uznany za najgorszy na świecie. W prestiżowym rankingu ma tylko 1,2 na 10 gwiazdek

Polecane wideo

Anglik poddał się operacjom… transrasowym. Po 18 zabiegach wygląda jak Koreańczyk?
Anglik poddał się operacjom… transrasowym. Po 18 zabiegach wygląda jak Koreańczyk? - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2021 14:47
I żeby nie było, znalazłam - Rozporządzenie Rady Ministrów z 6 maja 2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii... Nie ma za co...
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 30.06.2021 14:36
Po kiego tak atakować sieć kinową skoro obecnie wprowadzone przez rząd prawo na to pozwala? Chcą - mogą tak robić i tyle.
zobacz odpowiedzi (9)
gość (Ocena: 5) 30.06.2021 13:21
Helios, nie tłumaczcie się tak głupio. Poza tym, po co wam zwiększenie oblężenia do 75% miejsc? Ceny biletów w waszych kinach są tak kosmiczne, że nikt nie chce chodzić na seanse. Życzę wam upadku właśnie ze względu na nienormalne ceny i głupie, nielegalne według prawa dzielenie ludzi.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 30.06.2021 11:12
według UDODO wasza praktyka jest nielegalna! Nie tłumaczcie się głupio, Helios - beznadzieja!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie