Netflix weryfikuje dostęp do platformy w Polsce. Czy to koniec dzielenia się kontem?

Użytkownicy spotykają się z zaskakującym powiadomieniem.
Netflix weryfikuje dostęp do platformy w Polsce. Czy to koniec dzielenia się kontem?
Fot. Unsplash
08.06.2021

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Netflix planuje wprowadzić zmiany, które raczej nie spodobają się wielu użytkownikom. Przedstawiciele platformy streamingowej przekazali, że będą testować pewne ograniczenia, aby ukrócić proceder dzielenia się dostępem do serwisu z osobami, które nie są do tego upoważnione. 

Zobacz również: Koniec z dzieleniem się hasłem do Netflixa? Platforma już testuje to ograniczenie

Wszystko wskazuje na to, że Netflix nie wycofał się z tych planów. Obecnie dostęp do platformy jest weryfikowany również w Polsce. Czy już wkrótce dzielenie się kontem na Netflixie z innymi osobami będzie niemożliwe? 

Netflix weryfikuje dostęp do serwisu. Koniec dzielenia się kontem? 

Netflix wprowadził do naszego kraju system weryfikacji dostępu. Od teraz po uruchomieniu platformy userzy zobaczą ekran, który poinformuje o konieczności zweryfikowania swojego konta. Dostęp będzie można potwierdzić na dwa sposoby: przez wiadomość e-mail wysłaną na skrzynkę pocztową przypisaną do konta lub przez wiadomość SMS na telefon przypisany do konta. 

Następnie użytkownik otrzyma specjalny kod, dzięki któremu dostęp do biblioteki Netflixa zostanie przywrócony. Jak donosi portal naekranie.pl, informacja o konieczności zweryfikowania konta pojawia się przy pierwszej próbie zalogowania do Netflixa z nowego urządzenia. 

Co to oznacza? Być może już wkrótce korzystanie z jednego konta na Netflixie będzie dostępne tylko dla osób, które mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym. Tak zresztą zakłada regulamin platformy streamingowej. Jednak do tej pory wielu użytkowników dzieliło się dostępem do serwisu z rodziną i znajomymi, z którymi niekoniecznie mieszkają pod wspólnym dachem. 

Będziemy testować wiele rozwiązań, ale nigdy nie wprowadzimy czegoś, co będzie dokręcało śrubę użytkownikom... Konsumenci muszą mieć poczucie, że coś takiego ma sens, że to rozumieją. Zamierzamy nadal pracować nad ułatwieniami dostępu w krajach, w których działamy, ale jednocześnie chcemy mieć pewność, że osoby korzystające z konta Netflix są do tego upoważnione. I o to właśnie chodzi w tej serii testów. To z resztą żadna nowa rzecz, robimy to od jakiegoś czas 

- mówił Reed Hastings, CEO Netflixa, cytowany przez portal hdtvpolska.com. 

Spotkaliście się z takim powiadomieniem po uruchomieniu Netflixa?  

Zobacz również: Te filmy na Netflixie to absolutne TOP 10. Właśnie te tytuły oglądaliśmy najczęściej

Polecane wideo

Tak wygląda najprzystojniejszy mężczyzna w naszym kraju. Oto nowy Mister Polski
Tak wygląda najprzystojniejszy mężczyzna w naszym kraju. Oto nowy Mister Polski - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie