Finałowy odcinek tego serialu sprawił, że padły serwery. Widzowie oszaleli na jego punkcie

Wszyscy zadawali sobie jedno pytanie - kto zabił?
Finałowy odcinek tego serialu sprawił, że padły serwery. Widzowie oszaleli na jego punkcie
Fot. Pexels.com
02.06.2021

Powieści i seriale kryminalne mają w sobie to coś, co sprawia, że tysiące czytelników i widzów nie są w stanie się od nich oderwać. Każdy chce dowiedzieć się, jak rozwiąże się zagadka tajemniczej zbrodni oraz przekonać się, czy jego teorie i podejrzenia były słuszne. 

Zobacz również: 6 wyjątkowo przerażających książek. Ludzie żałują, że je przeczytali!

Nie inaczej było w przypadku nowego serialu kryminalnego produkcji HBO. Z odcinka na odcinek widownia rosła, a w dniu emisji finału doszło do tego, że... padły serwery. Mnóstwo widzów nie było w stanie poznać rozwiązania zagadki do momentu, gdy HBO uporało się z awarią. Jaki serial wzbudził tak olbrzymie zainteresowanie? 

„Mare z Easttown”: rekordowy finał serialu. Padły serwery HBO 

Chodzi o serial zatytułowany “Mare z Easttown” (tytuł oryginalny: “Mare of Easttown”), opowiadający historię detektyw Mare Sheehan – w tej roli wystąpiła Kate Winslet, która zachwyciła nie tylko widzów, ale także krytyków. Mare próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci lokalnej nastolatki, podczas gdy wciąż prześladują ją demony z przeszłości - zarówno zawodowej, jak i prywatnej. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez dod magazine (@dodmagazine)

Serial “Mare z Easttown” to zaledwie 7 odcinków, ale każdy z nich jest prawdziwym emocjonalnym roller coasterem. Widzowie śledzą nie tylko postęp w śledztwie, ale również losy samej Mare, która próbuje związać koniec z końcem oraz uratować swoją dość nietypową rodzinę przed całkowitym rozpadem po niedawnej tragedii. Przy tym jest postacią z krwi i kości - nieidealną, popełniającą błędy, czasami wręcz antypatyczną, a mimo wszystko budzącą w widzach poczucie współczucia i empatię. Sama Kate Winslet wyznała, że to jedna z najbardziej złożonych ról, w jaką przyszło jej się wcielić w całej swojej karierze. 

Siła serialu tkwi również w tym, że... każdy może okazać się mordercą. Easttown to małe, senne miasteczko, w którym każdy zna każdego (lub wręcz jest z nim spokrewniony). Tutaj nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka, co sprawia, że Mare szuka zabójcy praktycznie wśród swoich sąsiadów i przyjaciół.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez T-Money Cinema (@tyty_onfilm)

Ale o uznaniu dla tej produkcji HBO stanowi również jej... humor. Mimo że “Mare z Easttown” jest serialem kryminalnym, a atmosfera zagęszcza się z odcinka na odcinek, nie brakuje tu momentów, które najzwyczajniej w świecie bawią widzów. To bez wątpienia zasługa nie tylko twórców produkcji, ale również genialnej obsady. Oprócz Kate Winslet na ekranie widzimy fenomenalną Jean Smart (w ostatnich latach znaną m.in. z serialu “Fargo” i “Legion”), Evana Petersa (“American Horror Story”), Angourie Rice (“Black Mirror”, “Spider-Man: Homecoming”) czy Guya Pearce’a (“Mildred Pierce”, “Jak zostać królem”).  

Jak podaje HBO, “Mare z Easttown” jest jedynym serialem w historii platformy (obok produkcji “Od nowa”), któremu z tygodnia na tydzień konsekwentnie przybywało widzów.  

Oglądaliście już “Mare z Easttown”? Jeśli nie, koniecznie nadróbcie zaległości i podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach. 

Zobacz również: Czerwcowe nowości na Netflixie. Oto pełna lista filmów i seriali

Polecane wideo

Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj?
Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie