Prace kultowego pop-artowego artysty nareszcie pojawią się w Polsce!

Dzieła Joshuy Videsa będzie można zobaczyć na sklepowych półkach i w wyjątkowym pop-upie.
Prace kultowego pop-artowego artysty nareszcie pojawią się w Polsce!
fot. materiały prasowe
16.06.2021

Joshua Vides ma zaledwie 30 lat, ale już teraz wymienia się go jednym tchem z takimi ikonicznymi twórcami pop-artu jak Roy Lichtenstein, Jeanem Dubuffet czy Cynthia Greig. Jeżeli spośród współczesnych artystów ulicznych i pop-artowych kojarzycie jedynie Banksy’ego, koniecznie zapoznajcie się z twórczością Joshuy Videsa!

Joshua Vides – sylwetka artysty

Kalifornijski ilustrator i artysta wizualny jest jednym z najbardziej fascynujących i rozchwytywanych designerów młodej fali. Nie skończył żadnej szkoły artystycznej, jednak nie przeszkodziło mu to w nawiązaniu współpracy z takimi prestiżowymi markami jak Fendi.

Fot. materiały prasowe

Prace Videsa charakteryzuje wyrazista, czarno-biała stylistyka nawiązująca do komisu, którą przenosi na rozmaite przedmioty i miejsca. Najpierw artysta wybiela obiekt, a następnie nanosi na nie czarne obrysy. Na koncie ma transformacje takich obiektów jak uliczne mury, znaki drogowe, budki telefoniczne i samochody, jednak największą sławę przyniósł mu projekt obuwia sportowego. Przykuł on uwagę setek tysięcy internautów, gwiazd NBA z LeBronem Jamesem na czele, a także Takashiego Murakamiego – współpracownika Kanye’ego Westa, noszącego przydomek japońskiego Warhola. W niedługim czasie Joshua Vides nawiązał współpracę z Murakamim, stał się też gwiazdą internetu i świata współczesnego pop-artu.

Kolaboracja z marką Ballantine’s

Marka Ballantine’s podobnie jak Vides, lubi przełamywać stereotypy i stawiać na indywidualizm. W najnowszej kampanii pod hasłem „Tak To Robię” marka motywuje, aby śmiało zboczyć z utartych ścieżek, dać się ponieść kreatywności i podążać własną drogą, nie zważając na opinie innych.

Wszystkie te idee są bliskie sercu Joshuy Videsa, toteż współpraca marki z tym artystą była tylko kwestią czasu. Vides specjalizuje się w nadawaniu nowej jakości przedmiotom codziennego użytku, dlatego Ballantine’s zaproponował artyście zaprojektowanie limitowanej butelki zawierającej dobrze znaną Ballantine's Finest. Nowy design łączy nawiązanie do stuletniego dziedzictwa marki z monochromatycznym stylem Videsa. Tak powstała butelka w charakterystycznym komiksowym stylu. Towarzyszy jej zaprojektowana w takim samym stylu vintage’owa walizka. Uwaga! Do Polski trafiło tylko 10 takich wyjątkowych walizek, a będzie można wygrać je w konkursach ogłoszonych przez influencerów!

Fot. materiały prasowe

Dlaczego właśnie walizka? W 1920 r., czyli w czasach panującej w Stanach Zjednoczonych prohibicji, Ballantine’s zaczął produkcję kanciastej butelki. Taki kształt idealnie mieścił się w walizkach, w których szmuglowano whisky do nielegalnych barów zwanych speakeasy. To właśnie ta historia zainspirowała Videsa do przemycenia klimatu tamtych lat, kiedy wielu ludzi musiało wykazać się sporą kreatywnością, aby przetrwać trudny czas.

Newonce.bar jako czarno-biały pop-up

Marka Ballantine’s ogłosiła, że wyjątkowe butelki Ballantine's już pojawiły się w sprzedaży, ale to nie wszystko! Jedyna taka w Polsce pop-artowa przestrzeń specjalnie zaaranżowana przez Joshuę Videsa już pojawiła się na mapie Warszawy! Pop-up urządzono w warszawskim newonce.barze przy ul. Nowy Świat 6/12. To niezwykle oryginalne miejsce, które aż prosi się o zdjęcie na Insta! Możecie zanurzyć się tam w komiksowym świecie artysty, a także poczuć klimat barów speakeasy sprzed stu lat. Na miejscu czekają ekskluzywne wydarzenia i warsztaty. Każdy może tu wpaść! Wszystkie warsztaty są darmowe, wystarczy zapisać na nie zapisać na stronie: Joshua Vides (taktorobie.net)

Plan wydarzeń na najbliższy czas:

12.06 – warsztaty z czarno-białych drinków

19.06 – warsztaty DJskie

26.06 – sitodruk (będziecie mogli zrobić własną torebkę za free)

02.07 – impreza zamknięcia: czarno-białe donuty, czarno-biała pizza, występy DJów

Przez cały czas trwania pop-upu do Waszej dyspozycji jest czarno-biała karta drinków, opracowana specjalnie na tę okazję. To nie koniec atrakcji! Śledźcie kanały newonce.baru i taktorobie.net, aby być na bieżąco z kolejnymi organizowanymi w pop-upie imprezami i niespodziankami, jakie czekają na fanów Ballantine's.

A tak wygląda zaprojektowany przez Joshuę Videsa pop-up:

Fot. materiały prasowe

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2021 15:08
ciekawy pomysł na butelkę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie