6 wyjątkowo przerażających książek. Ludzie żałują, że je przeczytali!

A Ty sięgniesz po taką mroczną literaturę?
6 wyjątkowo przerażających książek. Ludzie żałują, że je przeczytali!
Fot. pexels
08.05.2021

Niektóre książki są tak przerażające, że ośmielamy się je czytać tylko przy włączonych światłach i zamkniętych drzwiach. Ale czy kiedykolwiek czytałaś powieść tak mrożącą krew w żyłach, że potem tego żałowałaś?

Być może lubisz jednak czytać książki, które prześladują cię później (lub do końca życia) i spodoba ci się poniższa lista. Recenzje tych horrorów wahają się od ostrzegawczych po pełne żalu, ale wszyscy czytelnicy zgadzają się co do jednego: to są przerażające lektury!

Jeśli więc chcesz przeczytać coś naprawdę strasznego, wybierz powieść z poniższej listy - i nie mów, że cię nie ostrzegałyśmy.

Polecamy także: Polacy znów zaczęli czytać książki. Nowe dane są najlepsze od 6 lat

Najbardziej przerażające książki

Dean Koontz, „Intensywność”

intensywnośćMłoda kobieta Chyna Shepherd, próbująca poradzić sobie ze wspomnieniami koszmarnego dzieciństwa, jest świadkiem okrutnego zabójstwa przyjaciółki i całej jej rodziny. Mordercą jest psychopata, afirmujący intensywność własnych przeżyć kosztem całkowitej pogardy dla ludzkiego życia. Rozdarta między paraliżującym strachem a chęcią zemsty, Chyna towarzyszy zabójcy w jego podróży w charakterze pasażera na gapę i jest niemym świadkiem kolejnych zbrodni. Przez przypadek poznaje jego przerażającą tajemnicę: szaleniec więzi w swoim domu młodą dziewczynę imieniem Ariel. Przezwyciężając strach, Chyna decyduje się uratować Ariel - tymczasem sama wpada w pułapkę zastawioną przez zbrodniarza...
(Źródło: lubimyczytac.pl)

Caroline Kepnes, „Ty”

ty książkaDo księgarni w East Village trafia piękna początkująca pisarka, która natychmiast staje się obiektem fascynacji pracującego tam mężczyzny. Całkowicie zauroczony nią Joe Goldberg zapamiętuje dane z jej karty kredytowej i wyszukuje ją w internecie. Profile kobiety w mediach społecznościowych są publicznie dostępne i stają się dla Joego źródłem wielu przydatnych informacji. Również stamtąd dowiaduje się, że tego wieczoru Beck planuje pojawić się w barze na Brooklynie. W ten sposób może się z nią ponownie spotkać, pozornie przypadkowo…

Mężczyzna powoli i wytrwale przejmuje kontrolę nad życiem Beck. Robi wszystko, by wpadła w jego ramiona. Staje się jej idealnym, wymarzonym chłopakiem, jednocześnie po cichu usuwając przeszkody, które stoją na drodze do ich szczęścia. Nawet jeśli oznacza to, że musi kogoś zamordować. Obsesyjny związek szybko nakręca spiralę śmiertelnych konsekwencji…
(Źródło: lubimyczytac.pl)

Dot Hutchison, „Kolekcjoner motyli”

kolekcjoner motyliTuż obok pewnej odosobnionej posiadłości leży przepiękny ogród. Żyje w nim grupa porwanych, młodych kobiet, których skórę pokryto tatuażami, tak by przypominały kolekcję motyli. Opiekuje się nimi Ogrodnik: brutalny, psychopatyczny nadzorca, ogarnięty obsesją zbierania wyjątkowych eksponatów.

W końcu tajemniczy ogród zostaje odkryty, a jedna z ocalałych trafia do sali przesłuchań FBI. Agenci Victor Hanoverian i Brandon Eddison mają za zadanie rozwiązać najbardziej niesamowitą sprawę w swojej karierze. Jednak dziewczyna, która przedstawia im się jako Maya, sama jest jedną wielką zagadką.

Maya opowiada agentom o życiu w ogrodzie. Snuje przerażającą historię Ogrodnika, człowieka, który nie cofnie się przed niczym, by mieć pewność, że żaden piękny motyl mu się nie wymknie.

Im więcej dziewczyna ujawnia, tym bardziej agenci nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jeszcze więcej przed nimi skrywa…
(Źródło: lubimyczytac.pl)

Ryū Murakami, „Przesłuchanie”

PrzesłuchanieOd śmierci żony, a dokładnie od siedmiu lat, dokumentalista Aoyama nie spotykał się z nikim innym. Teraz nawet jego nastoletni syn Shige uważa, że ojciec powinien się ponownie ożenić, a jego najlepszy przyjaciel Yoshikawa wpada na plan: zorganizować fałszywe przesłuchania filmowe, z których będzie można wybrać nową pannę młodą. Z tysięcy zgłaszających się to piękna baletnica Yamasaki Asami urzeka Aoyamę. Zauroczony jej delikatną naturą i nerwowym uśmiechem, ignoruje rosnące poczucie niepokoju, odkładając na bok wątpliwości dotyczące swojej nowej miłości, aż może być za późno…
(Źródło: lubimyczytac.pl)

Jennifer McMahon, „Zimowe dzieci”

zimowe dzieciPewnego dnia matka znika bez śladu, zostawiając dwie córki. Dzięki ocalałym kartom dziennika kobiety, która kilkadziesiąt lat wcześniej za pomocą obrzędu potrafiła wskrzesić własną córkę, poznajemy tło tych wydarzeń. Kulminacją niepokojącej, niemal detektywistycznej historii jest odkrycie, w jaki sposób przeszłość przenika się z aktualnymi zdarzeniami, i jak złudna jest gra pozorów. W całej powieści wieje chłodem i grozą.
(Źródło: lubimyczytac.pl)

Zoje Stage, „Zła krew”

zła krewSuzette kocha swoją córkę, naprawdę, ale po tym, jak małą wyrzucano z kolejnych szkół musiała sama zająć się jej edukacją. Dziś jej kruche zdrowie fizyczne i psychiczne z każdym dniem wyraźnie słabnie. Sztuczki stosowane przez Hannę stają się coraz zmyślniejsze, a mąż Suzette pozostaje ślepy na narastające problemy rodzinne. W tej sytuacji Suzette zaczyna się zastanawiać, czy z jej córką nie dzieje się coś bardzo poważnego i czy dom to dla niej najlepsze miejsce.

„Zła krew" to książka niepokojąca w najlepszym tego słowa znaczeniu. Zapadają w pamięć, bez litości wgryzając się w najboleśniejsze aspekty życia rodzinnego i związanych z nim obowiązków i współzależności.
(Źródło: lubimyczytac.pl)

Polecane wideo

Miesiąc urodzenia a osobowość: Za co inni Cię uwielbiają i z jakich powodów działasz im na nerwy?
Miesiąc urodzenia a osobowość: Za co inni Cię uwielbiają i z jakich powodów działasz im na nerwy? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 11.05.2021 22:23
Ja chętnie bym przeczytała, lubię ten gatunek książek
odpowiedz
agata244 (Ocena: 5) 10.05.2021 18:35
Dziewczyny może którejś z Was się przyda, jest konkurs do Rossmanna, wystarczy wypełnić krótką ankietę i można zdobyć kartę podarunkową (voucher), kiilku znajomym w tym mi się udało także proszę :) Ankieta na WWW.FIREBONY.PL
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2021 23:36
Kiedyś przeczytałam jakiś horror o nawiedzonym sierocińcu i potem bałam się wstawać w nocy do łazienki. Jestem za bardzo strachliwa, wolę przygodowe powieści jak Tajemnica Coca-Coli gdzie można się pośmiać z niezdarnego nastolatka na tropie tajnej receptury a nie bać się własnego cienia :)
odpowiedz
ZED (Ocena: 1) 08.05.2021 19:17
To jakieś bzdety za przeproszeniem a nie straszne książki :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2021 12:51
No, niektóre z opisów tych książek brzmią naprawdę ciekawie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie