Netflix wprowadza nową funkcję. Wielu użytkowników czekało na to z niecierpliwością

To prawdziwe wybawienie dla wszystkich niezdecydowanych.
Netflix wprowadza nową funkcję. Wielu użytkowników czekało na to z niecierpliwością
Fot. iStock
29.04.2021

Taki scenariusz zna większość z nas. Po długim i stresującym dniu wreszcie mamy chwilę tylko dla siebie, więc siadamy wygodnie z przekąskami przygotowanymi na wyciągnięcie ręki, włączamy Netflixa i... nie mamy pojęcia, co dalej. 

Zobacz również: Tajne kody Netflixa. Wpisz je do wyszukiwarki i zobacz, co się stanie

Biblioteka Netflixa jest bogata w filmy i seriale różnych gatunków do tego stopnia, że czasami wybór następnego tytułu do obejrzenia wydaje się po prostu niemożliwy. Czujemy się przytłoczeni zbyt wieloma możliwościami i nie jesteśmy w stanie sami podjąć decyzji. 

Nowa funkcja Netflixa pomoże wreszcie rozwiązać ten problem. Platforma stanie się twoim przewodnikiem i podpowie ci, co obejrzeć. 

Netflix wprowadza funkcję „odtwórz losowo”. Podpowie, co obejrzeć 

Od 28 kwietnia 2021 roku użytkownicy Netflixa mogą korzystać z funkcji “odtwórz losowo”. Ułatwi ona znalezienie następnego filmu lub serialu do obejrzenia oraz znacznie oszczędzi czas. To bardzo istotne, bo jak informuje Netflix: 

Według badań przeciętny człowiek spędza 1,3 roku życia na poszukiwaniach czegoś do obejrzenia. 

Przycisk “odtwórz losowo” będzie można znaleźć w kilku miejscach: pod nazwą profilu, w dziesiątym rzędzie na stronie głównej oraz w menu po lewej stronie ekranu. Zaproponowany tytuł zostanie wybrany na podstawie wcześniejszych filmów i seriali obejrzanych przez użytkownika. 

Wystarczy kliknąć “odtwórz losowo”, by trafić na zyskujący popularność serial, odszukać interesujący dokument, natknąć się na nowy gatunek filmowy, czy przypadkowo włączyć, np. najnowszy polski tytuł "Sexify", który właśnie debiutuje na Netflix 

- czytamy w informacji prasowej. 

A co jeśli podpowiedź podsunięta przez serwis nie przypadnie nam do gustu? Wówczas po prawej stronie pojawi się przycisk “odtwórz coś innego”. Po jej uruchomieniu poza nowościami może pojawić się np. propozycja włączonego wcześniej, ale niedokończonego filmu czy serialu lub jeden z tytułów z "Mojej listy". 

Co sądzicie o tej nowej funkcji Netflixa? Będziecie z niej korzystać? 

Zobacz również: Koniec z dzieleniem się hasłem do Netflixa? Platforma już testuje to ograniczenie

Polecane wideo

Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!”
Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2021 19:09
Wprowadza nową funkcje? Ta funkcja jest już od paru miesięcy przecież.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie