To będzie najdroższy serial w historii telewizji. Koszt tylko pierwszego sezonu wyniesie 465 mln dolarów

Domyślacie się, o jaki tytuł chodzi?
To będzie najdroższy serial w historii telewizji. Koszt tylko pierwszego sezonu wyniesie 465 mln dolarów
Fot. Pexels.com
22.04.2021

Jeszcze kilkanaście lat temu eksperci prognozowali, że telewizja i seriale zostaną wyparte przez nowe technologie, głównie za sprawą Internetu. Stało się jednak inaczej i obecnie produkcje telewizyjne cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Na rynku z roku na rok dostępnych jest coraz więcej seriali, które zgarniają najbardziej prestiżowe nagrody w przemyśle rozrywkowym. 

Zobacz również: Polski film uznany za najgorszy na świecie. W prestiżowym rankingu ma tylko 1,2 na 10 gwiazdek

Wiele z nich już na zawsze zapisało się w historii popkultury. Bez wątpienia należy do nich m.in. serial “Gra o tron”, który zdobył aż 58 nagród Emmy, zwanych telewizyjnymi Oscarami, a z danych portalu statista.com wynika, że jest najdroższą amerykańską produkcją telewizyjną wszech czasów - koszt jednego odcinka finałowego sezonu wynosił ok. 15 mln dolarów. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że już wkrótce “Gra o tron” zostanie (nomen omen) zdetronizowana w tej kategorii. Rozpoczynają się prace nad serialem, który ma być najdroższą produkcją w historii telewizji. Kwota potrzebna na stworzenie zaledwie pierwszego sezonu przyprawia o zawroty głowy. 

„Władca Pierścieni” od Amazona będzie najdroższym serialem wszech czasów 

Jak informuje portal insidethemagic.net, chodzi o serial “Władca Pierścieni”, którego produkcją zajmie się Amazon Prime Time. Telewizyjna adaptacja najsłynniejszego dzieła J.R.R. Tolkiena powstanie 20 lat po premierze pierwszego filmu z trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona. I będzie o wiele bardziej kosztowna. Tylko pierwszy sezon przedsięwzięcia ma pochłonąć aż 465 mln dolarów 

Z tej informacji ucieszyły się zwłaszcza władze Nowej Zelandii. Podobnie jak kultowa trylogia Petera Jacksona, również projekt Amazona ma zostać zrealizowany właśnie na terenie tego kraju, a to oznacza dla niego olbrzymie dochody. 

Mogę powiedzieć, że Amazon wyda ok. 650 mln dolarów nowozelandzkich (czyli ok. 450 mln dolarów amerykańskich - przyp. red.) tylko na pierwszą serię. To naprawdę fantastyczne. To będzie najdroższy serial telewizyjny, jaki kiedykolwiek powstał 

- mówił nowozelandzki minister z resortu rozwoju ekonomicznego i turystyki w rozmowie z “The Hollywood Reporter”. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Middle Earth BTS (@theoneringbts)

Jak wylicza portal insidethemagic.net, zakładając, że pierwszy sezon nowego “Władcy Pierścieni” będzie składać się z 8-10 odcinków długości 45-60 minut, przełoży się to na koszty w wysokości rekordowych 52 mln dolarów za odcinek. Za takie pieniądze można by wyprodukować kultowy film “Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja” prawie... pięciokrotnie. Budżet reżysera George’a Lucasa w roku 1977 wyniósł bowiem skromne 11 mln dolarów. 

Czekacie na “Władcę Pierścieni” w wydaniu Amazona? Biorąc pod uwagę zapowiadane koszty produkcji zapowiada się naprawdę imponująca ekranizacja – a przynajmniej taką mamy nadzieję. 

Zobacz również: Tyle czasu zajmuje obejrzenie najpopularniejszych seriali. Policzono to co do minuty

Polecane wideo

Jak aktorzy z „Teorii wielkiego podrywu” wyglądają bez charakteryzacji? Musisz to zobaczyć!
Jak aktorzy z „Teorii wielkiego podrywu” wyglądają bez charakteryzacji? Musisz to zobaczyć! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie