Pierwszy polski artysta z MILIARDEM odtworzeń na Spotify. Dwa utwory to absolutne hity!

Jego kawałki przesłuchano już ponad 1 074 120 867 razy.
Pierwszy polski artysta z MILIARDEM odtworzeń na Spotify. Dwa utwory to absolutne hity!
fot. Pexels (cottonbro)
12.04.2021
Zuzanna Niedzielska

Jeszcze niedawno rapował o tym, że kiedyś „chciałby zrobić sześć zer”. Dzisiaj jako pierwszy artysta w Polsce doczekał się dziesięciocyfrowej liczby odtworzeń w najpopularniejszym obecnie serwisie streamingowym. Jak podaje Spotify, tylko w ostatnim miesiącu słuchało go 1 173 275 użytkowników.

Zobacz również: Polski film uznany za najgorszy na świecie. W prestiżowym rankingu ma tylko 1,2 na 10 gwiazdek

Dwa jego utwory szczególnie przypadły słuchaczom do gustu. Mogli mieć na to wpływ artyści, którzy pojawili się na nich gościnnie. Te dwa kawałki zostały przesłuchane aż 30 milionów razy!

Domyślasz się, o kim mowa?

Taco Hemingway: ponad miliard odtworzeń na Spotify

Polski raper Taco Hemingway stał się nowym głosem młodego pokolenia. Nie tylko doskonale przedstawia w swojej muzyce warszawską rzeczywistość i dokładnie wyłapuje społeczne niuanse, ale również zabiera głos w sprawach politycznych. Dodając od tego walory artystyczne, produkcje na najwyższym poziomie i dopracowane teksty, mamy sukces w postaci rekordu popularności na Spotify.

Taco Hemingway od zawsze publikuje w sieci całe albumy dla swoich fanów za darmo. Robi to zazwyczaj w najmniej oczekiwanym przez nich momencie. Raper cieszy się nie tylko imponującą ilością wyświetleń na Youtubie, ale także w serwisach streamingowych, czego dowodem jest najnowszy rekord. Nie wspominając o frekwencji na koncertach i wyprzedanym PGE Narodowym.

Jak dowiadujemy się z fanpage'a Obliczenia i analizy w rapie, muzyk przekroczył barierę miliarda odtworzeń z wynikiem ponad 1 074 120 867. Na Spotify możemy przesłuchać aż ośmiu jego solowych albumów, a także dwóch płyt z Quebonafide oraz duetów z innymi artystami, jak np. Nowy Kolor nagrany z raperem Otsochodzi, który został przesłuchany już 25 milionów razy. Imponujące?

Największą popularnością na Spotify cieszy się niezmiennie Tamagotchi nagrane w duecie z raperem Quebonafide oraz W piątki leżę w wannie z Dawidem Podsiadło, które zebrały kolejno 33 437 040 i 30 389 700 odsłuchań. Niedaleko na liście polskich rekordzistów możecie znaleźć również Margaret, Tymka oraz właśnie Dawida Podsiadło.

Jeśli chodzi o artystów z całego świata, to na podium znajdują się Drake (37 miliardów), Ed Sheeran (28 miliardów) oraz Ariana Grande (24 miliardy).

A Wy której piosenki słuchacie najchętniej?

Zobacz również: Ile zarabiają najlepsi polscy raperzy?

Polecane wideo

Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez
Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie