Ta piosenka pobiła wszelkie rekordy. Jest na liście przebojów nieprzerwanie od 5 lat!

To pierwszy taki przypadek w historii.
Ta piosenka pobiła wszelkie rekordy. Jest na liście przebojów nieprzerwanie od 5 lat!
Fot. Pexels.com
07.04.2021

Są takie piosenki, które nudzą się nam wyjątkowo szybko. Po okresie pierwszej fascynacji okazuje się, że grają nam na nerwach, a gdy słyszymy je w radiu ze zniecierpliwieniem zmieniamy stację. 

Zobacz również: Piosenka, którą w roku 2020 śpiewaliśmy non stop. Jakie teksty najczęściej wyszukiwaliśmy w Google?

Są też utwory, których możemy słuchać w kółko i w ogóle nam się nie nudzą. Takie piosenki potrafią królować na popularnych listach przebojów całymi tygodniami, miesiącami, a nawet latami – i to nieprzerwanie. Tak jak kawałek, który właśnie ustanowił nowy rekord w jednym z najsłynniejszych muzycznych zestawień na świecie. Do tej pory to nie udało się żadnej innej piosence. 

Piosenka „Mr. Brightside” z rekordem na liście UK's Top 100 

Chodzi o utwór “Mr. Brightside” wykonywany przez amerykańską grupę The KillersSingiel został wydany po raz pierwszy w roku 2003, a teraz na zawsze zapisał się w historii zestawienia UK’s Top 100. Spędził na liście nieprzerwanie 260 tygodni, co przekłada się aż na pięć lat. To osiągnięcie nie udało się żadnemu innemu zespołowi. 

W zestawieniu hitów, które utrzymały się na brytyjskiej liście przebojów najdłużej znalazły się też inne piosenki, ale żadna nie mogła się równać ze zwycięzcą. Drugie miejsce zajął utwór “Chasing Cars” zespołu Snow Patrol, który był obecny w zestawieniu “tylko” przez 166 tygodni. Dalsze miejsca zajęły takie single jak “Perfect” Eda Sheerana (165 tygodni), “My Way” Franka Sinatry (133 tygodnie) i “Sex on Fire” grupy Kings of Leon (124 tygodnie). 

Z danych Official Chart Company wynika, że piosenka “MrBrightside” jest streamowana średnio 1,2 mln razy tygodniowo, a od czasu wydania w roku 2003 sprzedano ponad 3,5 mln jej kopii. 

Co ciekawe, po debiucie utwór w ogóle nie trafił na brytyjską listę przebojów. Stało się to dopiero rok później, a wówczas “MrBrightside” osiągnął dopiero 10. miejsce.  

Zobacz również: Najczęściej słuchane piosenki ostatniej dekady. Ile z nich znasz?

Polecane wideo

„Najbardziej lubię w sobie brodę”. 27-latka nigdy nie goliła zarostu i nie zamierza zacząć
„Najbardziej lubię w sobie brodę”. 27-latka nigdy nie goliła zarostu i nie zamierza zacząć - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 21.12.2021 22:19
Co to ma być
odpowiedz
sabbath61 (Ocena: 1) 20.10.2021 08:43
Takich gównian.ch utworów nie da się słuchać!!! Mr. Brightside - The Killers!? Jak takie gów.o mogło się tyle tygodni utrzymywać na liście!!!???
odpowiedz
LEW (Ocena: 5) 08.04.2021 02:25
Pierwszy raz słyszę!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.04.2021 20:01
Modyfikacje mózgu polecam :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie