Kolejny polski film hitem amerykańskiego Netflixa. Jaki tytuł podbił serca widzów zza oceanu?

Czy odniesie sukces na miarę „365 dni”?
Kolejny polski film hitem amerykańskiego Netflixa. Jaki tytuł podbił serca widzów zza oceanu?
Fot. Unsplash
31.03.2021

Ostatnio Netflix zapowiedział zwiększenie zaangażowania na polskim rynku. Przedstawiciele platformy zdradzili, że w najbliższym czasie w naszym kraju zostanie zrealizowanych pięć nowych filmów i cztery seriale. Będą one dostępne w ponad 190 krajach na świecie. 

Zobacz również: Netflix zapowiada aż 9 nowych polskich produkcji. Pierwsze premiery jeszcze w tym roku

Tym samym nowe polskie produkcje Netflixa dołączą do grona filmów, które już zaistniały na zagranicznych rynkach – i to z niemałymi sukcesami. O największym można mówić oczywiście jeśli chodzi o “365 dni”. Mimo słabych recenzji i wielu kontrowersji, a nawet apeli o usunięcie z platformy ekranizacja powieści autorstwa Blanki Lipińskiej biła rekordy wśród zagranicznych użytkowników NetflixaDużym zainteresowaniem, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, cieszyła się również produkcja określana jako pierwszy polski slasher, czyli “W lesie dziś nie zaśnie nikt”. 

Teraz okazuje się, że kolejny polski film wyprodukowany dla Netflixa jest hitem za oceanem. O jaki tytuł chodzi i czy powtórzy sukces swoich poprzedników? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bahama Films (@bahamafilms)

„Miłość do kwadratu” hitem wśród amerykańskich widzów Netflixa 

Jak podaje portal deadline.com, Netflix ujawnił listę państw, w których powstają filmy i seriale najchętniej oglądane przez amerykańskich subskrybentów. W zestawieniu znalazła się m.in. Polska, a to za sprawą komedii romantycznej “Miłość do kwadratu”. Dzięki tej produkcji nasz kraj znalazł się rankingu TOP 10 jeśli chodzi o najpopularniejsze filmowe kierunki wybierane przez amerykańskich widzów. 

Komedia romantyczna “Miłość do kwadratu” w reżyserii Filipa Zylberga miała swoją premierę 11 lutego 2021 roku. Opowiada o nauczycielce Monice (Adrianna Chlebicka) prowadzącej podwójne życie. Pewnego dnia podczas sesji zdjęciowej poznaje ona popularnego flirciarza o imieniu Enzo (Mateusz Banasiuk), który został zmuszony do udziału w reklamie przez swoją szefową i kochankę. Wkrótce pomiędzy Moniką a Enzo coś zaczyna iskrzyć. 

Netflix już wcześniej podkreślał rosnące znaczenie produkcji nieanglojęzycznych w ofercie serwisu. W zeszłym roku oglądalność takich tytułów wzrosła na platformie aż o 50 proc. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Route2Watch (@route2watch)

Co sądzicie o tym sukcesie polskiej produkcji? Oglądaliście już “Miłość do kwadratu”? 

Zobacz również: Amerykański „Forbes” w szoku: „365 dni” osiągnęło coś, czego nie dokonał żaden inny film na Netflixie

Polecane wideo

Laluna Unique z „Królowych Życia” przed operacjami. Jak wyglądała kiedyś?
Laluna Unique z „Królowych Życia” przed operacjami. Jak wyglądała kiedyś? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie