Koniec z dzieleniem się hasłem do Netflixa? Platforma już testuje to ograniczenie

Nie mieszkacie razem - nie możecie korzystać z jednego konta?
Koniec z dzieleniem się hasłem do Netflixa? Platforma już testuje to ograniczenie
Fot. Unsplash
12.03.2021

Netflix całkowicie zrewolucjonizował sposób, w jaki oglądamy filmy i seriale, a także na stałe zapisał się w popkulturze. Stał się też powszechnym tematem do rozmów - często pytamy znajomych o to, co akurat oglądają na Netflixie i wymieniamy się wrażeniami na temat tytułów dostępnych w tej platformie streamingowej. 

Zobacz również: Tajne kody Netflixa. Wpisz je do wyszukiwarki i zobacz, co się stanie

A co jeśli ktoś nie ma konta na Netflixie? Nie każdy chce płacić miesięczny abonament za dostęp do serwisu. Wówczas z pomocą często przychodzą rodzina i przyjaciele. Mając do dyspozycji login i hasło związane z konkretnym kontem można korzystać z dostępu do biblioteki Netflixa. 

Pytanie tylko – jak długo? Przedstawiciele platformy właśnie poinformowali, że testują pewne ograniczenia. Chcą ukrócić proceder dzielenia się dostępem do serwisu z osobami, które nie są do tego upoważnione. 

Netflix walczy z dzieleniem się dostępem do konta 

Jak podaje BBC, w ostatnim czasie niektórzy użytkownicy Netflixa zobaczyli na ekranie komputera lub telefonu powiadomienie o treści: “Jeśli nie mieszkasz pod jednym dachem z właścicielem tego konta, musisz założyć swoje własne konto, aby móc kontynuować oglądanie”. 

Ten test ma pomóc nam upewnić się, że osoby korzystające z kont na Netflixie są do tego uprawione 

- wyjaśniał rzecznik platformy w rozmowie z BBC. 

Jak dodał, firma nie podjęła jeszcze decyzji czy rozwiązanie zostanie wprowadzone na całą sieć. Użytkownicy, którzy zobaczą takie powiadomienie mogą potwierdzić, że są uprawnieni do dostępu do konta w serwisie poprzez specjalny kod wysłany im wiadomością tekstową albo mailem.  

Takie rozwiązanie to sposób Netflixa na zmniejszenie liczby nieuprawnionych użytkowników. Nie jest jednak jasne ile osób korzysta z platformy niezgodnie z jej regulaminem. Jak podaje BBC, platformy streamingowe takie jak Netflix, HBO Go, Amazon Prime czy Disney+ dają użytkownikom możliwość utworzenia wielu profilów w ramach jednego konta, ale regulamin zakłada, że mogą z nich korzystać wyłącznie osoby mieszkające w tym samym gospodarstwie domowym. 

Spotkaliście się z takim komunikatem gdy chcieliście obejrzeć coś na Netflixie? 

Zobacz również: Nowy serial Netflixa już zapisał się w historii. Obejrzała go rekordowa liczba widzów

Polecane wideo

Francuski przystojniak z Netflixa, dla którego dziewczyny tracą głowę. Kim jest Lucas Bravo?
Francuski przystojniak z Netflixa, dla którego dziewczyny tracą głowę. Kim jest Lucas Bravo? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 13.03.2021 08:26
Przecież tam nic nie ma za ujawnia seriale i słabe filmy
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.03.2021 21:25
A jaki problem podac stworzyc maila pod netflixa, zeby sluzylo tylko do weryfikacji? I dac login i haslo tym, ktorzy korzystaja z jednego konta? Wszystko da sie obejsc.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.03.2021 20:49
Trzeba być frajerem, żeby płacić za taki chłam...ale slowiańsko-katolicki lubi być dymany na wszystkie strony. Jego wybór.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie