10 filmów, które byłyby idealne, gdyby nie ich... zakończenie

Ostatnie sceny zrujnowały dosłownie wszystko.
10 filmów, które byłyby idealne, gdyby nie ich... zakończenie
Fot. iStock
14.03.2021

Co decyduje o tym, że dany film jest dobry? Na to pytanie każdy odpowie zapewne inaczej. Jednak wydaje się, że pewne czynniki kina na poziomie są stałe. To z pewnością dopracowany scenariusz, dobra gra aktorska, sposób prowadzenia narracji oraz niebanalne zakończenie. 

Zobacz również: Filmy, które ogląda się tylko raz. Są zbyt szokujące, żeby do nich wrócić

Jeśli któryś z tych elementów zawodzi widzowie często odczuwają niedosyt. Wie o tym każdy, kto spodziewał się dobrego kina, ale ostatecznie nie był w stanie wysokocenić oglądanej produkcji. Uczucie rozczarowania jest szczególnie dotkliwe, gdy dopiero ostatnie minuty seansu rujnują cały film. 

Ostatnio ten temat podjęli użytkownicy forum Reddit. Dyskutowali o filmach, które byłyby idealne, gdyby nie ich niezrozumiałe, rozczarowujące, a czasami nawet irytujące zakończenie. Jakie tytuły znalazły się na liście? 

UWAGA! Dalsza część tekstu może zawierać spojlery. 

Filmy z najgorszym zakończeniem

Fot. Unsplash.com

10 filmów z najgorszym zakończeniem 

“Pasażerowie” 

Opinia: “To mógłby być niesamowity film science-fiction, w którym Jennifer Lawrence jest zmuszona podjąć tę samą decyzję co Chris Pratt... Ale zamiast tego dostaliśmy szczęśliwe zakończenie”. 

“Pomniejszenie” 

Opinia: “To świetny koncept. Mógłby się obejść bez wymuszonej historii miłosnej”. 

“The Circle. Krąg” 

Opinia: “Wydawało się, że ten film to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami wiążącymi się z dzieleniem się zbyt wieloma informacjami w Sieci, tylko po to, aby na koniec zaprezentować przekaz odwrotny o 180 stopni”. 

“Bez mojej zgody” 

Opinia: “Wcześniej przeczytałam książkę... Byłam tak wkurzona, że prawie wyrzuciłam pilot od telewizora przez okno”. 

“Wojna światów” 

Opinia: “Cała rodzina była bezpieczna w swoim domu, był tam też syn – mimo że wbiegł do strefy wojny – i miał na sobie te same ubrania... WTF!”. 

“1408” 

Opinia: “Zakończenie tej wersji filmu, w którym (SPOJLER) bohater umiera. Inna wersja, którą widziałem jest o wiele straszniejsza, bohater przeżył, przeglądał rzeczy w pudełkach i znalazł taśmę z nagraniem z pokoju hotelowego i usłyszał na niej głos swojej córki. To było naprawdę dobre zakończenie”. 

“Liga Sprawiedliwości” 

Opinia: “Superman zmartwychwstaje i od razu pokonuje Steppenwolfa. Konflikt zniknął, bohaterowie nie mieli żadnych trudności gdy on się pojawił”. 

“Hancock” 

Opinia: “Podobało mi się założenie, że Hancock zaczyna jako sarkastyczny, zgorzkniały bohater-alkoholik, którego wszyscy nienawidzą, a potem zmienia się w prawdziwego bohatera, którego wszyscy podziwiają. Ale wszystko zostało zrujnowane przez wątek miłosny”. 

“Zwyczajna przysługa” 

Opinia: “Fabuła była tajemnicza i było parę dobrych zwrotów akcji, ale nagle bohaterka po prostu zostaje potrącona przez samochód, a grupa matek mówi: “Nie zadzieraj z nami” czy coś w tym stylu? WTF?! Miałam uczucie, że to zakończenie zupełnie innego filmu”. 

“Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” 

Opinia: “Ostatnie sceny? Hej, odkryjmy tony doskonale znanej wiedzy w ciągu ostatnich 30 sekund! Co to miało być?!”. 

A jakie filmy zostały zrujnowane przez nieudane zakończenie waszym zdaniem? 

Zobacz również: Polskie filmy wszech czasów. Nie znać ich to prawdziwy wstyd

Polecane wideo

Powrót do lat 90.: Jak dzisiaj wyglądają muzycy z kultowych girls- i boysbandów?
Powrót do lat 90.: Jak dzisiaj wyglądają muzycy z kultowych girls- i boysbandów? - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.03.2021 13:42
Dla mnie najgorsze jest jak w filmie na siłę wciskają złe zakończenie aby było "oryginalnie".
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.03.2021 23:03
Interstellar - do pewnego momentu, pomimo kilku głupich błędów, film całkiem ok, ale końcówka... Jakby scenarzysta nie wiedział co dalej zrobić z fabułą, więc się naćpał, a swoje wizje zawarł w scenariuszu. Wyć się chce nad zmarnawanym potencjałem.
odpowiedz
Gość1 (Ocena: 5) 14.03.2021 21:40
Zapowiedź. Film zapowiada i toczy się bardzo ciekawie, że aż chce się dalej oglądać żeby zobaczyć jak to wszystko się skończy. Nagle jacyś kosmici się pojawiają i wszystko psują. Gdyby nie oni to zakończenie byłoby perfekcyjne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.03.2021 20:26
Gra o tron cały 8sezon
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.03.2021 09:50
Piszcie też w nawiasie tytuł oryginału, zazwyczaj są to filmy amerykańskie, które ja wolę oglądać w oryginale, bo wiadomo zawsze lepiej, i w sumie nawet niektórych nie kojarzę po polskich tytułach.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie