„Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej, czyli z przymrużeniem oka o trudach codzienności

Czy warto sięgnąć po książkę tej znanej wokalistki, publicystki i pisarki?
„Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej, czyli z przymrużeniem oka o trudach codzienności
fot. materiały prasowe
25.02.2021

Popularne, pozornie lekkie felietony o życiu, zawarte w książce „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej są pewnego rodzaju obserwacją otaczającego świata wraz z uwzględnieniem jego pozytywnych aspektów, jak i absurdów. Dzięki poruszeniu przez autorkę wielu niezwykle istotnych wątków i wyciągnięciu z nich błyskotliwych wniosków czytelnik ma wrażenie, że nie jest sam w walce z przeciwnościami losu. Przemyślenia pisarki towarzyszące cały czas, podczas czytania tekstów podbudowują świadomość odbiorcy i sprawiają, że zaczyna patrzeć na życie z nowej, innej niż dotychczas, perspektywy.

Czym jest tytułowe Bambuko?

Wbrew pozorom tytułowe Bambuko nie jest krainą, którą da się odnaleźć na mapie czy globusie. Jednak jest znane każdemu. To miejsce, w którym człowiek czuje się niepewnie, oszukuje sam siebie i do którego trafia zazwyczaj przez zrządzenie losu. Bardziej trafnym opisem jest zdefiniowanie Bambuko jako stanu, w którym  ma się problem z odnalezieniem własnego ja. Każde trafienie tam powoduje, że życie wydaje się być bardziej skomplikowane. Postępowanie według wyuczonych schematów, zgodnie ze zdaniem innych to pewnego rodzaju upadek – zatracenie siebie, strach przed pokonaniem słabości oraz odsunięcie własnych, pozytywnych uczuć i emocji na dalszy plan.

Jedna układanka, wiele twarzy i oblicz

Katarzyna Nosowska w swojej książce pokazuje, że tak naprawdę mimo inności każdy jest taki sam. W głębi duszy każdy z czymś walczy i nie akceptuje w pełni siebie. Boi się pokazania swojego prawdziwego oblicza, które być może zostało zranione w dzieciństwie. Autorka za pomocą lekkich felietonów chce uświadomić odbiorcę, że pomimo nieznacznych różnic, wszyscy zmagają się z jakimiś problemami i są tacy sami.

Fot. materiały prasowe

Kto powinien przeczytać książkę Katarzyny Nosowskiej?

Prawdopodobnie książka przypadnie bardziej do gustu kobiet niż mężczyzn czy dzieci. Jednak powinien przeczytać ją każdy, kto czuje się przytłoczony wątpliwościami i trudnościami życia codziennego. Ziarno niepewności jest i będzie zawsze w każdym człowieku, ale dzięki mądrym lekcjom życie z nim może stać się do zniesienia. Wykorzenienie lęku przed opinią i słowami innych ludzi oraz zasianie impulsu do zmiany to główne założenia książki „Powrót z Bambuko”.

Atuty „Powrotu z Bambuko”

Zmiana sposobu myślenia i inne niż dotychczas podejście do swoich słabości i problemów to tylko dwa z wielu przekazów autorki. „Powrót z Bambuko” wpływa również na inne aspekty.

Przede wszystkim pełna humorystycznych tekstów książka Katarzyny Nosowskiej:

  • rozjaśnia umysł, pobudzając szare komórki do działania,
  • uczy i jednocześnie rozśmiesza,
  • wspiera oraz dodaje otuchy, dzięki mądrym wskazówkom dotyczącym samoakceptacji,
  • dodaje energetycznego kopa do działania,
  • wzbudza mnóstwo szczerych emocji,
  • skłania do refleksji nad własnym życiem i zachowaniami zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych,
  • wzmacnia wewnętrzną siłę, ucząc jak uwolnić się od złych nawyków, jednocześnie odnajdując życiową harmonię,
  • nakłania do odnalezienia w sobie wewnętrznego głosu dziecka, który został stłumiony przez słabości i problemy dorosłego człowieka,
  • pokazuje jak zwalczyć swoje słabości, a także zaakceptować je i złapać dystans między innymi do samego siebie,
  • ma za zadanie zmienić negatywne myślenie na bardziej optymistyczne i pozwala spojrzeć na własne doświadczenia życiowe z perspektywy drugiej osoby oraz  odnaleźć swoją wewnętrzną siłę.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie