Popularne, pozornie lekkie felietony o życiu, zawarte w książce „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej są pewnego rodzaju obserwacją otaczającego świata wraz z uwzględnieniem jego pozytywnych aspektów, jak i absurdów. Dzięki poruszeniu przez autorkę wielu niezwykle istotnych wątków i wyciągnięciu z nich błyskotliwych wniosków czytelnik ma wrażenie, że nie jest sam w walce z przeciwnościami losu. Przemyślenia pisarki towarzyszące cały czas, podczas czytania tekstów podbudowują świadomość odbiorcy i sprawiają, że zaczyna patrzeć na życie z nowej, innej niż dotychczas, perspektywy.
Wbrew pozorom tytułowe Bambuko nie jest krainą, którą da się odnaleźć na mapie czy globusie. Jednak jest znane każdemu. To miejsce, w którym człowiek czuje się niepewnie, oszukuje sam siebie i do którego trafia zazwyczaj przez zrządzenie losu. Bardziej trafnym opisem jest zdefiniowanie Bambuko jako stanu, w którym ma się problem z odnalezieniem własnego ja. Każde trafienie tam powoduje, że życie wydaje się być bardziej skomplikowane. Postępowanie według wyuczonych schematów, zgodnie ze zdaniem innych to pewnego rodzaju upadek – zatracenie siebie, strach przed pokonaniem słabości oraz odsunięcie własnych, pozytywnych uczuć i emocji na dalszy plan.
Katarzyna Nosowska w swojej książce pokazuje, że tak naprawdę mimo inności każdy jest taki sam. W głębi duszy każdy z czymś walczy i nie akceptuje w pełni siebie. Boi się pokazania swojego prawdziwego oblicza, które być może zostało zranione w dzieciństwie. Autorka za pomocą lekkich felietonów chce uświadomić odbiorcę, że pomimo nieznacznych różnic, wszyscy zmagają się z jakimiś problemami i są tacy sami.
Fot. materiały prasowe
Prawdopodobnie książka przypadnie bardziej do gustu kobiet niż mężczyzn czy dzieci. Jednak powinien przeczytać ją każdy, kto czuje się przytłoczony wątpliwościami i trudnościami życia codziennego. Ziarno niepewności jest i będzie zawsze w każdym człowieku, ale dzięki mądrym lekcjom życie z nim może stać się do zniesienia. Wykorzenienie lęku przed opinią i słowami innych ludzi oraz zasianie impulsu do zmiany to główne założenia książki „Powrót z Bambuko”.
Zmiana sposobu myślenia i inne niż dotychczas podejście do swoich słabości i problemów to tylko dwa z wielu przekazów autorki. „Powrót z Bambuko” wpływa również na inne aspekty.
Przede wszystkim pełna humorystycznych tekstów książka Katarzyny Nosowskiej:
Artykuł sponsorowany