Tej piosenki słuchaliśmy najczęściej w 2020 roku. W stacjach radiowych nie miała sobie równych

Domyślasz się, o jaki tytuł chodzi?
Tej piosenki słuchaliśmy najczęściej w 2020 roku. W stacjach radiowych nie miała sobie równych
Fot. Pexels.com
01.02.2021

Są takie piosenki, które nudzą się nam wyjątkowo szybko. Po okresie pierwszej fascynacji okazuje się, że grają nam na nerwach, a gdy słyszymy je w radiu ze zniecierpliwieniem zmieniamy stację.

Zobacz również: 10 piosenek z 2020 roku, które wypada znać. Podobno nie mają sobie równych

Są też utwory, których możemy słuchać w kółko i w ogóle nam się nie nudzą. Takie piosenki potrafią królować na popularnych listach przebojów całymi tygodniami, a nawet miesiącami. Wiemy już, jaki kawałek zapisał się w tej kategorii jeśli chodzi o rok 2020. Jakiej piosenki słuchaliśmy najczęściej w minionym roku?

“Blinding Lights” najczęściej graną piosenką w radiu w 2020 roku

Fot. Pexels.com

„Blinding Lights” najczęściej graną piosenką w radiu w 2020 roku

Bezkonkurencyjny okazał się utwór “Blinding Lights” w wykonaniu The Weeknd. To właśnie ta piosenka była najczęściej grana w polskich stacjach radiowych w roku 2020. Tak wynika z zestawienia Airplay przygotowanego przez Związek Producentów Audio Video. Ranking powstał na podstawie monitoringu 74 stacji radiowych.

Na drugim miejscu uplasował się utwór “Szampan” polskiej wokalistki o pseudonimie Sanah. Trzecie miejsce zajęła piosenka “Close Your Eyes” w wykonaniu artystów Felix Jaehn & VIZE w kolaboracji z Miss Li.

Z zestawienia dowiadujemy się też jakie albumy muzyczne cieszyły się największym zainteresowaniem Polaków w roku 2020. Hitem okazała się płyta rapera Quebonafide zatytułowana “Romantic Psycho” - to właśnie ona zajęła pierwsze miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży. Drugą najchętniej kupowaną płytą był album Kultu - “Live Pol’And’Rock Festival 2019”. Na podium znalazł się też duet PRO8L3M z krążkiem “Art Brut 2”.

Wy też słuchaliście tych piosenek i płyt w minionym roku?

Zobacz również: Piosenka, którą w roku 2020 śpiewaliśmy non stop. Jakie teksty najczęściej wyszukiwaliśmy w Google?

Polecane wideo

Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem
Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.02.2021 10:54
Zaliczam się do tych osób, uwielbiam tę piosenkę. Pamiętam pierwszy raz usłyszałam ją w Sylwestra 2019 i słucham do dziś, nie znudziła mi się :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie