Zdarza Ci się zasnąć oglądając Netflixa? Platforma testuje funkcję idealną dla Ciebie

Na tę opcję czekały miliony użytkowników.
Zdarza Ci się zasnąć oglądając Netflixa? Platforma testuje funkcję idealną dla Ciebie
Fot. Pexels.com
01.02.2021

Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się przygotować wszystkie składniki idealnego wieczornego maratonu na Netflixie, ułożyć wygodnie, włączyć wybrany tytuł, a chwilę potem... totalnie odpłynąć? Jeśli tak – nie jesteście sami. Taki scenariusz jest doskonale znany większości z nas. Najczęściej kończy się tak, że zamiast interesującego nas filmu czy serialu po przebudzeniu się z drzemki oglądamy jedynie napisy końcowe. 

Zobacz również: Tajne kody Netflixa. Wpisz je do wyszukiwarki i zobacz, co się stanie

Ryzyko zaśnięcia podczas seansu zdecydowanie wzrasta jeśli oglądamy Netflixa na telefonie, późną wieczorową porą, leżąc wygodnie w łóżku. Z myślą o takich użytkownikach platforma streamingowa opracowała zupełnie nową funkcję, która właśnie jest w fazie testów. Na czym ona polega? 

Netflix testuje funkcję timera, czyli automatycznego wyłączania

Netflix poinformował, że testuje funkcję timera, czyli automatycznego wyłącznika czasowego. Dzięki niej użytkownik będzie mógł zaplanować po jakim czasie oglądania wybranego tytułu aplikacja ma się wyłączyć. Jak mówią przedstawiciele serwisu, funkcja timera “ma dać widzom większą kontrolę nad ich dniem i doświadczaniem Netflixa”. 

Jak działa Netflix TimerPo włączeniu danego filmu lub serialu w prawym górnym rogu ekranu telefonu pojawi się ikonka zegara. Po kliknięciu użytkownik może ustawić czas automatycznego zakończenia odtwarzania – po 15, 30 lub 45 minutach.  

Funkcja timera jest dostępna tylko w wersji mobilnej. Aktualnie takie rozwiązanie jest w fazie testów i jest dostępne wyłącznie dla użytkowników dorosłych. Jeśli nowa funkcjonalność otrzyma pozytywne oceny Netflix udostępni ją wszystkim widzom. 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu na Netflixie? Będziecie korzystać z opcji timera? 

Zobacz również: Na tę nową funkcję użytkownicy Netflixa czekali od dawna. Zdecydowanie ułatwi oglądanie!

Polecane wideo

Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie?
Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie